dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaki strop wybrać vs pustka nad salonem

    Potrzebuję pomocy, podpowiedzi, nakierowania na dobry wybór.

    Chodzi o to żeby dobrać jak najlepiej strop pod względem jego użyteczności vs cena i łatwość wykonania.

    Pacjent to domek parterowy, bez użytkowego poddasza za to z pustką nad salonem.

    Nad garażem ma być tylko jakiś składzik na opony, kola, ozdoby świąteczne i tego typu graty.

    Jedni mówią, żeby wylewać ale znów po co, teriva podobno pęka, ja najchętniej wpakował bym wiązary, ale z kolei jeśli chcemy tą pustkę nad salonem z widoczna więźbą to wiązary chyba słabo się do tego nadają....

    Dostałem też wyceny na strop typu Vector, w projekcie z kolei mam płyty kanałowe, żerańskie.

    Może zrobić jakiś drewniany w sensie belki i na to osb ??

    Może ktoś coś podpowie....

    Poniżej rzut parteru.


  2. #2

    Domyślnie

    Jak pustka ma być tak jak obrys ścian to jaki strop nie ma znaczenia.Ważne abyś konstrukcję dachu ładnie zrobił.
    Jak pustka ma być mniejsza i kształty nieregularne to wylewany

  3. #3

    Domyślnie

    Właściwie to pytanie powinno brzmieć trochę inaczej...

    Jaki strop najlepiej zrobić żeby było jak najtaniej

    Skoro ma być wszystko nie użytkowe to po co dawać tam jakiekolwiek "betony" ?

    Moze zrobić lekki z KG.

    Ewentualnie zrobić wiązary nad garażem, sypialnią, pokojami a nad salonem zrobić już tradycyjnie żeby uwidocznić więźbę ?

    No chyba, że taniej byłoby zrobić więźbę tradycyjną też z dolnym pasem belek i do tego sufity KG...

    Chciałbym jakoś uniknąć ciężkiego stropu. Jeśli można by było to też pozbył bym się tych murowanych ścian szczytowych i zrobił je w lekkiej konstrukcji drewnianej.... Tylko jak ten dach wtedy posadzić ?

    Na chwilę obecną projekt więźbywygląda tak:





    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 09-05-2018 o 21:45

  4. #4

    Domyślnie

    Sorry za odgrzewanie "kotleta" ale mam ten sam problem. _arek_ możesz powiedzieć co finalnie wybrałeś i czy/jeśli jest to technologia gotowych wiązarów czy odnotowałeś pęknięcia/trzeszczenie itd. podczas wiatrów?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony