dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Exclamation Przyrząd do zdzierania powłoki ochronnej z parkietu

    Witam,

    Mam w domu w opłakanym stanie parkiet (pamięta jeszcze czasy młodości mojej babci) i nie mam pojęcia czym mogę go zeszlifować i na nowo położyć warstwę ochronną. Zależy mi na tym aby odżył, żeby dać mu drugie życie. Czy znacie jakieś narzędzia Bosha, które się do tego nadają. Ogólnie w domu mam 80% sprzętów tej firmy i mam duże zaufanie do tych produktów. Proszę o pomoc i wskazówki.

    Będę bardzo wdzięczny za fachowe rady czy nawet linki do dobrych produktów

    Pozdrawiam,
    Grzesiek

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Gdy mówimy o szlifowaniu parkietu najlepszym rozwiązaniem są cykliniarki- duża powierzchnia szlifowania dale równą powierzchnie- niestety w Boschu tego nie ma. Niektórzy do parkietów używają szlifierek teśmowych (np.. PBS 75 AE) ale trzeba uważać, żeby nie zrobić ślądów i nierówności- ja bym odradzał. Ewentualnie można wypożyczyć cykliniarkę a wszystkie trudniej dostępne miejsca wyszlififować szlifierką mimośrodową (np GEX 150 AC lub jakąś inną, ale ze stopą 150 mm). No i w narożnikach należy użyć szlifierki typu "delta" lub uniwersalnej, np. GSS 160 Multi.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fanpodlog

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    10

    Domyślnie

    W zależności od tego w jakim stanie jest parkiet czy deska, należy wspomóc się wiedzą fachowca z wypożyczalni.
    Do bardzo zniszczonych podłóg czyli starych parkietów, desek bitych na gwoździe pomalowanych farbami olejnymi polecałbym tradycyjną cykliniarkę
    taśmową plus rantówkę do wyszlifowania boków. Zakończyć cyklinowanie na papierze 120 a później polerka i siatka 120-150.
    Jeśli są to podłogi w miarę nowe to sprawdzi się cykliniarka planetarna 3 lub 4 talerzowa.
    Krążki na rzepy, w większości przypadków wystarczy zacząć od gradacji 40 później 80 i 120.

    Pełna oferta : http://wypozyczcykliniarke.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony