dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szumbu

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    kaliska
    Kod pocztowy
    83-260
    Posty
    26

    Domyślnie Taras drewniany na wylewce betonowej

    Witam
    Mam zamiar wykonać taras drewniany ( z modrzewia) na wylewce betonowej. Wylewka nie była moim pomysłem kupiłem dom i był to pomysł poprzedniego właściciela.

    Problem polega na tym że wylewka jest wysoka i do betonu do progu drzwi tarasowych mam 4 cm i zastanawiam się jak zamontować legary do których przykręcę deski? Domyślam się że będę musiał wykuć koryta w których zmieszczą się legary ale jak zabezpieczyć drewno aby woda która będzie się zbierać w korytach nie zniszczyła go w 2 sezony?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Na twoim miejscu legary zrobił bym nie drewniane ale z profila prostokątnego/kwadratowego aluminiowego, lub z profila ze stali nierdzewnej. Wysokość profila dobrać tak aby razem z deską zmieścić się w zakładanej wysokości 4cm, czyli realnie profile wysokości jakieś 1,5cm. Szerokość profila może być większa, dał bym osobiście jakieś 3-4cm aby deski miały solidne podparcie. Przy profilu aluminiowym grubość ścianki dał bym 3-4mm, przy stalowym nierdzewnym 1,5mm.

    Montaż w zasadzie standardowy, najpierw przykręcasz do wylewki profile w odpowiednich odstępach (50-60cm), potem prostopadle do nich deski. Oczywiście trzeba zastosować odpowiednio krótsze wkręty. Przy stali nierdzewnej będzie trochę zabawy z nawiercaniem otworów (polecam wiertło kobaltowe). Profile warto było by podkleić co jakiś odcinek podkładkami z gumy grubości kilku milimetrów (na allegro widziałem takie samoprzylepne maty z EPDM) aby zapewnić pod nimi odpływ wody.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michal710

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam proponuje założyć deskę kompozytową są systemy legar + deska - 4cm Zapraszam do polubienia strony
    https://www.facebook.com/Drewno-twor...7307830681808/ Pozdrawiam.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konis12345

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Rozalin
    Kod pocztowy
    05-831
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem tylko ze ja mam 7cm do okna tarasowego i pytanie czy moge deske na kontrlatach polozyc?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony