dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie Defro Optima DS

    Posiada ktoś ? Bo przymierzam się do wymiany pieca a spełnia wymogi 5 klasy i jest w niewielkiej stawce jak dotychczas kotłów na drzewo i węgiel . Bioręp od uwagę z racji tego że mam drzewo "za darmo" posiadam lasu kawałek stąd myśl o zabawie w piec nie automat na pellet czy tam eko-groszek . Ktoś coś słyszał o tym piecu ? Jak się spisuje itd ? Defro ponoć dobra firma, ale wiadomo za markę się płaci a może być dziadostwo . Dodam że dom powierzchnia do ogrzewania 200 m Czy jakiś automat ? Znalazłem ciekawy piec na "antracyt" tylko pytanie czy ktoś posiada ten wynalazek i jak z dostępnością tego paliwa w Polsce ? Chodzi mianowicie o piec SEKO MAXX LE , Ktoś posiada bo paliwo niby tanie tylko gorzej z dostępnością jak pytałem u dostawców węgla że na specjalne zamówienie lecz cena 300 zł za tonę zachęca . Maszyna ruszyła w tym roku chcę wymienić piec . Może jakieś sami polecicie ? Tylko nie na eko-groszek bo popiołu z tego że ojej jeśli już to tylko pellet . Czekam na odzew .

  2. #2

    Domyślnie

    Defro to całkiem przyzwoita firma. Na Optimę DS ma klasę 5, a więc nie może być dziadostwem. A więc jeśli przymierzasz się do kotła na drewno (słusznie, skoro masz swój las) to nie zapomnij zainstalować bufora. Przedłuży on życie kotła i zapewni Ci sensowne ogrzewanie budynku.
    A skoro myślisz o automacie - to nie rezygnuj od razu ze spalania również swojego drewna. Możesz do DS-a zainstalować palnik na pellety.
    A jeżeli chcesz nowy kocioł na drewno i pellety, który ma 5 klasę i Ecodesign, to mogę podesłać Ci na priv ofertę (jak również na montaż palnika na pellety do DS-a, jeżeli taka opcja wchodzi w grę).
    Jesteś z Grabowa n. Pilicą - to parę kroków ode mnie - z Radomia. Mogę podjechać, pogadać ......

    pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony