dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Braas Turmalin czy Meyer Holsen piano.

    Witam i proszę o pomoc.
    Szukam ceramicznej dachówki płaskiej. Ma być układana równo, nie naprzemiennie. Braasa widziałąm na żywo, drugiej nie, ale słyszałam same pozytywne opinie. Na Turmalin trzeba podobno czekać 1-3miesiące. MH podobno od ręki. Czekam na wyceny. I tu mam kilka pytań. Ktoś ostatnio zamawiał lub wyceniał którąś z tych dachówek? Czy MH jest faktycznie lepsza, łatwiej się ją układa? Jakiej różnicy w cenie mogę się spodziewać. Czy warto dopłacać za więźbę dachową prefabrykowaną (podobno lepsze drewno, równiejsza więźba itp). Będę wdzięczna jeszcze za sugestie odnośnie wyboru rynien (chciałabym kwadratowe), czy jest coś poza galeco (przyznam, że tematu jeszcze nie zgłebiłam, a dachówkę przy takim czasie oczekiwania trzeba zamawiać). Czy rynny kwadratowe mają jakieś wady? Z góry dziękujęza sugeste.

  2. #2

    Domyślnie

    W zakresie MH.
    To bardzo dobrze wykonana dachówka, niebywale - jak na ceramikę płaską - równa i powtarzalna.
    Ja miałem wyceny o ok. 2 - 3 kPLN droższe (310 m2 dachu) aniżeli Orea9, czy płaską z Tondach.

    Niestety, ale do naszej koncepcji, kolory to porażka. Masz albo jasny szary albo łupek, który jest tak naprawdę bardzo, bardzo ciemną zielenią w słońcu (2 kobiety tak powiedziały, więc nie dyskutuję), pozostałe 2 kolory to już prawie czarny. Widziałem na dachu MH w kolorze łupka, no kurna....nie wygląda IMO.

    Ale gusta są różne.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kurcze załamałeś mnie wypowiedzią. Oglądałam online i już prawie byłam zdecydowana na MH właśnie czarny łupek. Napisz proszę na jaką się zdecydowałeś i jakie rynny do tego masz.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem, czy piszemy o tym samym kolorze.

    Ja pisałem o kolorze: łupek (w słońcu to tak naprawdę b.b.ciemna zieleń).
    MH Piano to także: głęboka czerń i grafitowa krystaliczna. Te dwie w ocenie mojej żony i córki to czarny (krystaliczna się bardziej świeci).

    Ja wybrałem Orea9 (mam nadzieję, że przyjdzie dobra partia.....) w kolorze szara angoba. Rynny i obróbki blacharskiej wybieram dopiero jutro.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widziałam już na żywo. Grafitowa krystaliczna mnie kupiła, ale nie pasuje mi do koncepcji (idę w mat). Poza tym dopłata...Czarny łupek to ten o którym pisałeś. W odpowiednim świetle może wydawać się nieco zielonkawa, ale po ułożeniu podobno jużnie ma tego efektu. W moim rejonie Meyer Holsen chyba dość prężnie działa, bo już mam namiary na kilka realizacji.Pojeżdzę i wtedy zdecyduję.Braas nadal realny termin w sierpniu, a to dla mnie za długo. ProStaś napisz mi tu lub na priv jaką masz powierzchnię dachu, kiedy zamawiałeś dachówkę i ile Ci wyszła? I jaka jest jej jakość (trzymam kciuki oby jak najlepsza!). Jakie rynny dopasowałeś?
    Ostatnio edytowane przez aaisaa ; 30-05-2018 o 19:16

  6. #6

    Domyślnie

    Napiszę coś, za co pewnie posypią się na moją głowę gromy.

    Wycena pokrycia dachowego to jeden z najbardziej pokrętnych (by nie epatować słowem: kłamliwych) etapów zbierania kosztorysów budowy domu.
    Miałem tak 10 lat temu, mam i teraz.
    Na 310m2 dachu wyceniający przewidział 4540 szt./MH Piano. Efektywność krycia zależy od rozstawu łat (to min. zaś od kąta nachylenia dachu), ale w przypadku tej dachówki wynosi ok. 15 szt/m2 (dane producenta). A więc wycena zakładała NIŻSZĄ ilość dachówek podstawowych niż wymaga tego pow. dachu. Ale to nic, bo przecież jeszcze dochodzą cięcia (z 200 sztuk?, mniej?, więcej? - zależy od dachu). Gdzie jest w wycenie ta dodatkowa ilość dachówki?
    Ano nie ma. Pytanie dlaczego?

    Odpowiadając na Twoje pytanie: moja wycena absolutnie nic Ci nie powie i do niczego się nie przyda. Wyniosła ona ok. 20.500 zł. netto za samą dachówkę (bez akcesoriów, prosty 4 spadowy dach).

    Niewiele firm uczciwie robi wyceny, bo - i tu ich rozumiem - klient pójdzie tam, gdzie na papierze będzie niższa cena za (coś, na pierwszy rzut oka) to samo. Rozczarowanie przyjdzie przy domawianiu towaru na tysiące złotych.

    Moja rada: weź kilka wycen na tą samą dachówkę. Zakryj autorów wycen i daj dekarzowi, by wybrał tą, która jego zdaniem (i jego w pewnym zakresie odpowiedzialnością) jest najbardziej adekwatna do realnego zapotrzebowania dachu na "towar". Jak już ustalicie ile i czego (REALNIE) potrzeba poproś jeszcze raz wszystkich oferentów o wyceny na tą, realną ilość. I wtedy wybierz najtańszego.

    I jak pisze Andrzej Wilhelmi: udanych wyborów.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Niewiele firm uczciwie robi wyceny, bo - i tu ich rozumiem - klient pójdzie tam, gdzie na papierze będzie niższa cena za (coś, na pierwszy rzut oka) to samo. Rozczarowanie przyjdzie przy domawianiu towaru na tysiące złotych.
    Święte słowa. Sam zajmuję się ofertami od kilku lat i z doświadczenia wiem, że niektórzy patrzą tylko na ogólną kwotę i wybierają tam, gdzie jest najtaniej nie patrząc na materiały.
    Niektóre firmy nie wycenią gwoździ, wkrętów czy innych drobiazgów, a klient i tak będzie musiał przyjść i je zamówić, albo stosują taktykę na "m2" Z reguły klienta interesuje cena za metr, więc tu podaje się niższą cenę, a na swoje wyjdą na skrajnych i gąsiorach, do tego skasują jeszcze za palety i nagle okaże się, że oferta, która była paręset złotych tańsza niż firmie B niż A - wychodzi drożej kilka tysięcy
    W dobie internetu każdy ma wybór i wszystko można znaleźć parę groszy taniej, ale radzę porównać oferty, w których ilości materiałów będą podobne, bo jak braknie np pół rolki folii dachowej, to trzeba dokupić, a firma B chcąc być uczciwa mogła być droższa właśnie o taką ilość

    Co do samego MH - Piano to naprawdę świetna dachówka i faktycznie kolor jest kwestią gustu, ale łupkowy u każdego producenta będzie mniej lub bardziej wchodził w zieleń przy odpowiednim kącie padania światła. Inaczej wyglądają zdjęcia i prezentacje w internecie, inaczej wystawki, a najlepiej zobaczyć wykonane już dachy na żywo.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ProStaś Twoja wycena faktycznie niewiele mi powiedziała, ale post i owszem. Dostałam już 3 propozycje utworzone na podstawie projektu i faktycznie po przeliczeniu poza dodatkami różnią się ponad 8m2 dachu! Zobaczymy co dalej... Aktualnie jedna firma podała mi, że dostępność braasa to połowa lipca, inna mówi,że realna to wrzesień. Zresztą z niego i tak zrezygnuję. MH bardziej mi się podoba (czas oczekiwania to już 6 tyg). Muszę tylko kupić 2 dachówki i zdecydować czy MH piano czarny łupek czy krystaliczny grafit. Dla ciekawych różnica w cenie: MH czarny łupek najtańsza-17tys, braas 18tys MH krystaliczny grafit 20tys. Za więźbę prefabrykowaną 18tys. Dach dwuspadowy w kształcie litery T, bez okapów i wykuszy, 5 okien dachowych o pow 180m2.
    Damian 0303 Dzięki!

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Niepotrzebnie boicie się MH głęboka czerń . Moim zdaniem najbardziej szlachetny kolor dachówki .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    News z dzisiaj: MH ma nowy kolor- carbon (pasujący do okien antracyt z oknoplastu- taki sam RAL). Ktoś to ma, albo widział? W sprzedaży od marca. Zamawiać w ciemno na podstawie wzornika?
    Ostatnio edytowane przez aaisaa ; 30-05-2018 o 19:19

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Edycja dotycząca wycen: każdy przelicza ilość tych samych dachówek i dodatków wg własnego pomysłu. Wyliczenia różnią się o uwaga np 12 dachówek skrajnych lewych co daje różnicę 6 pełnych rzędów. Wybieram na podstawie dostępności i ceny jednostkowej. Ukłony dla kolegów za zwrócenie mojej uwagi na to.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Turmalin to lipa, krzywa jak inne duzo tansze, ja zdecydowałem się na MH Piano głęboka czerń, najlepsze jest to ze wyszła taniej niz turmalin, a z ciekawosci zapytam skąd info o nowym kolorze ? Na stronie producenta nic o tym nie ma.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzwoniłam do przedstawiciela na Polskę. Mówi, że ze względu na dużą ilość zamawiających okna w kolorze antracytowym MH zdecydował się na wprowadzenie nowego koloru. Ma mi ją wysłać, ok środy napiszę jak wygląda. Swoją drogą bardzo kontaktowy gość. W razie pytań chętnie doradza. Namiary na stronie MH w zakładce Polska.
    Ostatnio edytowane przez aaisaa ; 28-05-2018 o 22:34

  14. #14

    Domyślnie

    Czekamy... Platynowy szary ładnie wygląda. Będzie sporo jaśniejsza od antracytowej?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak tylko dotrą do mnie dachówki wrzucę fotki. Będę miała czarny łupek, karbon i grafitowy krystal. I finalnie zdjęcie dachu też. Gdyby ktoś miał pytania odnośnie wycen zapraszam. W 3 rejonach Polski różnice na tym samym kolorze ponad 1zł. Pokryją nawet transport.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Interesuje mnie porównanie karbonu z głęboką czernią, mają ci wyslac jakis wzornik czy poprostu po jednej dachowce ?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Grafit krystal, karbon i czarny łupek. Dotarły oczywiście pobite. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180530_195504-864x1152.jpg
Wyświetleń:	3401
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	414055
    Głebokiej czerni nie widziałam, nie wypowiem się. Mam nadzieję, ze dobrze widać różnicę na fotce.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ze zdjec widac ze karbon jest zbliżony do stolarki okienek i innych wykończeń w kolorze antracyt, ja ją biorę, takiego koloru szukałem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaisaa Zobacz post
    Grafit krystal, karbon i czarny łupek. Dotarły oczywiście pobite. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180530_195504-864x1152.jpg
Wyświetleń:	3401
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	414055
    Głebokiej czerni nie widziałam, nie wypowiem się. Mam nadzieję, ze dobrze widać różnicę na fotce.

    Ja mam zamówioną dachówke MH Carbon , czekam na więźbe i ma przyjechać na budowe 3500 szt, byłem zdecydowany na czarny łupek ale jak miałem zamawiać pokazali mi Carbon i się zdecydowałem :)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0373.jpg
Wyświetleń:	1395
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	415088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0372.jpg
Wyświetleń:	774
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	415089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0374.jpg
Wyświetleń:	620
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	415090  

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Brass Turmalin szary krysztal naprawde idealnie rowna. Dach prawie 400 metrow zero odpadu i tak zostala mi prawie paleta (bez 6 dachowek) co miala isc na sort jak by trafialy sie krzywe. Kolor krysztal kosztuje najwiecej ale ma b duzo perly w lakierze przez co w zaleznosci od pogody dach jest od b ciemnego grafitu po doslownie stalowy a nie jak w wiekszosci wpadaja w jakies brazy zielenie itp
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cccc.jpg
Wyświetleń:	1238
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	415377  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony