dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Markiza VMZ ręczna - mechanizm sprężyny zwijającej

  1. #1

    Domyślnie Markiza VMZ ręczna - mechanizm sprężyny zwijającej

    Dzień Dobry,

    wczoraj zamontowałem na dużym pionowym oknie dwie markizy VMZ ręczne.
    Montaż faktycznie był łatwy, jak w opisach, a efekty ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia cieszą mnie już dzisiaj, odczuwalna różnica (w stosunku do zaciemniających roletek wewnętrznych) jest ogromna!

    Niestety, mechanizm zwijania jednej z markiz przestał działać już wieczorem w dniu montażu (wczoraj).
    Podczas montażu wszystko było porządku, ale gdy chciałem podciągnąć markizę na noc, rolka zwijająca materiał obracała się z oporami aż przestała zwijać i markiza została rozwinięta do połowy.

    Żeby sprawdzić, co się stało, zdemontowałem markizę i rozebrałem kasetkę z rolką.
    Okazało się, że oś sprężyny zwijającej obraca się z bardzo dużymi oporami i dlatego sprężyna nie ma siły nawinąć materiału na rolkę.
    Chodzi o element widoczny na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sprezyna zwijajaca.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	413855

    Próbowałem to nasmarować, ale - jak widać na zdjęciu - dostęp jest słaby, osadzenie osi chyba nierozbieralne, a być może w środku jest łożysko, któremu smarowanie i tak by nie pomogło?

    Pytanie do Eksperta: czy można zamówić samą sprężynę z tym mechanizmem (to co widać na zdjęciu) ?

    Markiza jest nowa, obowiązuje gwarancja, ale nie chciałbym jej demontować i odsyłać. Złożyłem wszystko z powrotem i markiza wisi rozwinięta i pięknie chroni dzisiaj przed upałem. Nie chciałbym z tej ochrony rezygnować w nadchodzących gorących dniach.
    Dlatego myślę o wymianie samego mechanizmu sprężyny.

    z góry dziękuję za odpowiedź,
    Sebastian M

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    w opisanej sprawie bardzo proszę o kontakt z firmowym działem Serwisu.

    Poniżej podaje dane kontaktowe:

    Dział Serwisu FAKRO
    ul. Węgierska 144a
    33-300 Nowy Sącz
    tel. 18 444 0 472 do 475
    fax. 18 444 0 478
    [email protected]

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśi mogę wiedzieć to z jakim materialem kupileś markizę?

  4. #4

    Domyślnie

    Materiał 1% ciemny popiel 092.
    Okno duże i od strony południowo-zachodniej (bardziej południe), nagrzewanie pokoju było mocno odczuwalne, a rolety wewnętrzne zaciemniające działały jak kaloryfery.

    Z markizami VMZ 1% nagrzewanie pomieszczenia nie występuje a wewnątrz jest na tyle widno, że nie trzeba palić światła do normalnego funkcjonowania (ale do poczytania książki to już trzeba). Widoczność z wnętrza na zewnątrz jest, ale słaba - nie to było celem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony