dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tinka_93

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-000
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Bloczki H+H opinie

    Cześć Forumowicze!
    Stoję przed wyborem bloczków do budowy domu i chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o bloczkach H+H , gęstość 500 na piorowpost i cienką spoine.
    Czy to dobry wybór? Słyszałam, że H+H jest bardzo porównywalny z Solbetem , który obecnie ciężko dostać w moich okolicach.

  2. #2

    Domyślnie

    Trzyma lepiej wymiary niż solbet i mniej kruchy

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=Tinka_93;7669311 Solbetem , który obecnie ciężko dostać w moich okolicach.[/QUOTE]

    Przecież jest produkowany za płotem w Stolcu Kujawskim rzut beretem od Brzydgoszczy...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Trzyma lepiej wymiary niż solbet i mniej kruchy
    Ja mam w projekcie właśnie H+H i pewnie chciałbym takie bloczki użyć. Mam nadzieję, że nie są gorsze od Solbetu.

  5. #5

    Domyślnie

    Imho jeden pies. Bierz to co masz dostępne w składzie, z którego się zaopatrujesz. No chyba, że wszystko dostępne, to opinie raczej ytong > h+h > solbet.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6

    Domyślnie

    Bierz te które równe są, na cienkiej spoinie ciężko się muruje jak coś jest nierówne. Co prawda bloczki BK można (albo powinno się ) szlifować i wtedy niweluje się nierówności ... ale ekipa też za to policzy, zejdzie czasowo trochę dłużej. A jak im się nie będzie chciało równać to krzywo będzie i klejem nadrobią, zamiast 3 mm będziesz miał w centymetrach.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Szlifowanie bloczków BK? Pierwsze słyszę
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Bierz to co masz dostępne w składzie
    Może jestem dziwakiem, ale ja będę też patrzył na gęstość, wytrzymałość i lambdę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Szlifowanie bloczków BK? Pierwsze słyszę
    ano ... jak coś nierówne to przejedziesz packą ... ale to kosmetyka, krzywości niewiele można zrobić. Z resztą wiesz jak to jest z BK miękuchne, delikatne, wrażliwe
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #10

    Domyślnie

    Wiesz, ja też wychodziłem z tego założenia na początku. Potem, w trakcie budowy rzeczywistość to zweryfikowała. W czasie boomu budowlanego żaden skład nie miał ytonga klasy 500 na stanie. Musiałem zadowolić się 600stką. Chciałem zmienić na H+H, bo cenowo wychodził lepiej, ale po prostu nigdzie go nie było - ew. musiałbym ściągać z Bydgoszczy (budowa pod Wrocławiem) i to się po prostu nie opłacało.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    W czasie boomu budowlanego żaden skład nie miał ytonga klasy 500 na stanie. Musiałem zadowolić się 600stką.
    Z tego co wiem, ( info z hurtowni) 500 jest robiona tylko na zamówienie, my czekaliśmy około miesiąca.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Może jestem dziwakiem, ale ja będę też patrzył na gęstość, wytrzymałość i lambdę.
    Szczególnie, że w projekcie mam H+H Gold+ 4,0-500 o takich parametrach:
    gęstość = 475
    wytrzymałość = 4
    lambda = 0,13
    Solbet nie oferuje takich parametrów. Innymi słowy, przy podobnej gęstości i lambdzie wytrzymałość jest dużo niższa.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Termeko.eu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-218
    Posty
    23

    Domyślnie

    Prosta zasada wybierz to gdzie jest najblizsza fabryka będzie taniej i nie koniecznie gorzej.Moi budowlancy np narzekali ze robili z h+h i był krzywy moze w tej gorszej normie tego niewiem , sam robie z termobetu i mówią ze jest w miarę prosty i dość twardy klasa 500 , nastaw się ze w palecie będzie z 5-10 bloczkow szczelonych na pół głownie podczas transportu potrafią pęknąć i z całego domu tak z pół palety to będą odpady po cieciu itp.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tinka_93

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-000
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=Robinson74;7669479]Szczególnie, że w projekcie mam H+H Gold+ 4,0-500 o takich parametrach:
    gęstość = 475
    wytrzymałość = 4
    lambda = 0,13
    Solbet nie oferuje takich parametrów. Innymi słowy, przy podobnej gęstości i lambdzie wytrzymałość jest

    Mi też zależy na tych parametrach. Jednak "trochę " ten dom musi stać
    Wcześniej nasz wybór padł na Ytonga , jednak z biegiem czasu zaczęliśmy zmieniać zdanie. Nawet w składach bydowlanych nam odradzali. No i wychodził drożej, bo na m2 ściany potrzeba go więcej niż H+H.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tinka_93 Zobacz post
    Wcześniej nasz wybór padł na Ytonga , jednak z biegiem czasu zaczęliśmy zmieniać zdanie. Nawet w składach bydowlanych nam odradzali. No i wychodził drożej, bo na m2 ściany potrzeba go więcej niż H+H.
    Na sztuki może i więcej, jeśli bloczek jest mniejszy, ale na m2 lub m3 powinno być tyle same.
    A wycena jest od sztuki?

  16. #16

    Domyślnie

    U nas przeważnie cena za solbet i ytong ta sama a wymiary inne

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tinka_93

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-000
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    @Robinson74 no właśnie raczej nie na m2 ściany Ytonga wychodzi 8,33 sztuk bloczka, a H+H 7 sztuk.
    H+H w lokalnej hurtowni 9 zł brutto z dowozem i rozladunkiem, Ytong trochę ponad 9 zł (nie pamiętam teraz dokładnie )

  18. #18

    Domyślnie

    OK, liczba sztuk inna, ale liczba m2 i m3 nadal taka sama.
    Ytong rzeczywiście wychodzi nieco drożej, ale z tego co słyszałem to jest równiejszy.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tinka_93

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-000
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A no tak, metry pozostają takie same No właśnie o tej równości bloczków tez słyszałam , że każde są inne swoją drogą ciekawe od czego to zależy. ..

  20. #20

    Domyślnie

    Miałem na placu budowy Ytonga i H+H. Ytong jest równiejszy, nie ma o czym mówić.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony