dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cześć, wysłałem PW ale jest z tym problem na forum,sprawdź.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #22

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, bo chyba nie doczytałem albo nie zauważyłem jakie parametry ma ta piana na dachu? Bardzo gruba warstwa. Czy na ścianach też planujesz pianować taką warstwą? I jeszcze pytanie o dachówkę. Coś Creaton tu nie ma dobrej passy ale ja osobiście uważam, że to całkiem dobry producent. A Ty masz Titanię jak widzę. I całkiem ładnie Ci to wyszło. Zadowolony?

  3. #23

    Domyślnie

    Witam
    Fajny domek . Podoba mi się przede wszystkim dobrze wykorzystana przestrzeń i mało komunikacji.
    Dziennik również
    Ale najfajniejsza działka, bo mamy działki obok Waszej budowy pod samym lasem i znamy urok tego miejsca.

    Będziemy podczytywać i podglądać jak będzie wykończeniówka...może podkradniemy jakiegoś fachowca, który u Was się sprawdzi. Oczywiście jak go puścicie
    U nas budowa może ruszy na wiosnę, już nie możemy się doczekać, ale wszystko zależy od pozwolenia.
    Jak możesz to napisz pod którą gminę podlegacie? Bo nasze działki są przy granicy gmin.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 05-01-2019 o 19:34

  4. #24

    Domyślnie

    Hehe piszącą sąsiadkę z pchającym się sąsiadem Ale nie będziemy się na tym terenie budować, chyba że następny dom.
    Budowa będzie w gminie Daleszyce w podobnym miejscu, ale bez takich pięknych widoków.
    Wybór spowodowany przede wszystkim pracą, ale długo się biliśmy z myślami, bo zakochałam się w fioletowo-różowych kobiercach na wiosnę, które są obok działki w lesie.
    Dopiero mąż mnie sprowadził na ziemię.

    My też przybysze, kupiliśmy działkę jakieś 15 lat temu.
    Chcemy na razie część sprzedać, by mieć na wymarzony domek a resztę zostawić córkom lub może też nam...jak nam kiedyś się znowu zachce.
    Będziemy budować jedną ekipą do stanu deweloperskiego, to najbardziej nas interesują fachmenci od wykończenia Tylko Wy ich nie wykończcie. a sprawdźcie dokładnie.
    Czy macie MPZP czy może warunki zabudowy? bo tu straszny bałagan jest z tym. My mamy warunki zabudowy, ale nieźle się napociliśmy, by je dostać a kilka działek na tej samej ulicy jest już MPZP.

    Trzymamy kciuki i życzymy, by wszystko szło po Waszej myśli, wtedy może nam też coś niecoś skapnie....np. jakiś pan z narzędziami

  5. #25

    Domyślnie

    To ocieplenie szacun Może nie będzie to pasywny ale będziecie pewnie blisko Mam znajomego co mieszka w szkielecie i tam poza szkieletem jest tylko piana. Dom ogrzewa prądem (nie pompą) i ma naprawdę rewelacyjnie niskie rachunki. A co do Titani to ten dach kolegi wygląda fajnie. Niedomalowania aż tak sie nie rzucają w oko. Jakby ktoś był pedantyczny to może i by mu przeszkadzało. Z tego co wiem to producent ma odpowiednie farby, które pozwalają wyeliminowac takie "niedogodności". Jakby co

  6. #26

    Domyślnie

    Witaj
    Widzę, że posuwacie się do przodu, niedługo się wprowadzicie

    Mam prośbę, czy mógłbyś mi wysłać namiary na firmę, co robiła Wam przyłącze wodno-kanalizacyjne i napisać jaki był koszt takiej instalacji?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #27

    Domyślnie

    Chodzi o przyłącze do nowego domu ze studzienki, która jest u nas działce (w gminie Daleszyce), ponieważ zaczynamy na dniach z budową
    Tu na działkach też będziemy ciągnąć linię wodnokanalizacyjną przez drogę a potem do każdej z działek, ale to za jakiś miesiąc.

    Czy wybraliście już rekuperator? '
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Co do rekuperatora wstępnie będzie to Zehnder ComfoAir Q450 ST https://www.zehnder.pl/jednostki-wen...mfoair-q450-st
    Nie znam się dobrze na rekuperacji, ale słyszałam od męża, że musi być duży gabarytowo, bo wtedy jest większy wymiennik ciepła.
    My raczej idziemy w kierunku :

    REKUPERATOR THESSLA GREEN AIRPACK 300V
    lub
    BARTOSZ - VENA STANDARD V.4 EC
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Witam, piana zastosowana na skosach to PURIOS o lambdzie 0,036, grubość lekko ponad 20cm, miejsca pod krokwiami około 15 cm. Wiosną/latem jak wszystko obeschnie (bo nie ukrywam na pianowanie skosów to był ostatni dzwonek) będę ocieplał górną część stropu poddasza i skosy na strychu. Planujemy powietrzną pompę ciepła i chcielibyśmy ocieplić w miarę dobrze. Na ściany planujemy styropian grafitowy 15cm o lambdzie 0,032. Zastanawiam się też nad ociepleniem fundamentów pianą zamkniętokomórkową.

    Na Creatona Titanie zachęcał sprzedawca, podoba mi się dachówka wielkoformatowa. Później doszły mnie głosy, że są widoczne niedomalowania... Podjechałem do kolegi który rok wcześniej też kładł ją na dach i moim oczom faktycznie ukazały się niedomalowania... Zacząłem rozmyślać nad zmianą zamówienia w hurtowni ale sprzedawca obiecał, że będzie ok, zaryzykowałem i finalnie wszystko skończyło się dobrze,jestem zadowolony z efektu końcowego. Fakt czasem można się dopatrzeć jakichś niedomalowań ale nie oszukujmy się, że TITANIA nie jest najdroższa a fajna dachówka (moi zdaniem te z kolorowaną masą w środku) jest o wiele droższa a zaoszczędzone pieniądze wolimi przeznaczyć np na wspomnianą wcześniej pompę ciepła. Uważam, że efekt końcowy zależy również od jakość położenia dachówki, na murarzy nie trafiliśmy ale jeśli chodzi o dekarzy to jesteśmy bardzo zadowoleni

    Creaton Titania na dachu kolegi:







    Creaton Titania na moim dachu:











    stratus84 skoro już masz dach z Titanii to nie wiem czy wiesz ale Creaton ma od kwietnia konkurs dla Ciebie A właściwie dla każdego, co ma Titanie na swoim dachu no ale to prawie jak specjalnie dla Ciebie Ładne zdjecie, parę słów i może wygrasz Szczególy na https://titania.com.pl/

  10. #30

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam pytanie czy zmieniali Państwo schody na takie ze spocznikiem? Jesli tak to mógłbym prosić o jakieś zdjecia, może jak to wygląda w planie. Bede bardzo wdzięczny. dodam że temat dość pilny bo do jutra muszę zdecydować. e-mail: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony