dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ręczna Markiza VMZ na balkonowe okno

  1. #1

    Domyślnie Ręczna Markiza VMZ na balkonowe okno

    Witam,


    od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu Państwa produktu.
    Posiadam dosyć standardowe dwudrzwiowe okno balkonowe (zdjęcia w załączeniu)
    Wymiar drzwi balkonowych to A:1700 B: 2200


    Miałbym tutaj parę pytań:
    1. Czy jest możliwość zakupu markizy ręcznej w takim rozmiarze?
    2. Czy nie będą przeszkadzać podczas montażu systemy cyrkulacji powietrza widoczne na zdjęciu nr.1 oraz nr.2?
    3. Czy jeśli okna mam od strony zachodniej to czy 10% prześwitu jest wystarczające aby w większym stopniu ograniczyć ilość docierającego słońca (ciepła), które zaczyna wpadać do mieszkania od około godziny 17?
    4. Czy ta markiza jest także rozwiązaniem na komary?
    5. Czy taki duży rozmiar markizy nie będzie powodował, że podczas większego wiatru, materiał będzie obijał się o szybę?
    Tutaj moje pytanie wynika z jakiejś opinii innej osoby na tym forum.
    6. Czy jest możliwy montaż za dopłatą? Domyślam się, że trzeba będzie jakoś ten zamontowany system cyrkulacji ominąć podczas montażu.
    Nie ukrywam, że sam mam sporo pracy na co dzień, mało majsterkuję i po prostu nie miałbym do tego ani siły, ani ochoty, ani nerwów.


    p.s
    przepraszam za kolegów na zdjęciu nr.2


    Pozdrawiam Serdecznie!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	414333   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	414334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	414335   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	414336   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	414337  

    Ostatnio edytowane przez dojade ; 04-06-2018 o 23:59

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    dziękujemy za zainteresowanie markizami VMZ

    poniżej zamieszczam odpowiedzi na przesłane pytania:

    1. Czy jest możliwość zakupu markizy ręcznej w takim rozmiarze?

    niestety obawiam się że wymiar nie mieści się w ograniczenia rozmiarowych wersji ręcznej.
    Możemy wykonać max. 1700x2100 dla wersji ręcznej
    Wersje elektryczne lub solarne bez ograniczeń w podanym wymiarze.

    2. Czy nie będą przeszkadzać podczas montażu systemy cyrkulacji powietrza widoczne na zdjęciu nr.1 oraz nr.2?

    Niestety standardowy montaż do ramy okna w tej sytuacji nie będzie możliwy.
    Możemy zaproponować montaż do wnęki okiennej lub montaż do ramy okna ale na odpowiednich dystansach.

    3. Czy jeśli okna mam od strony zachodniej to czy 10% prześwitu jest wystarczające aby w większym stopniu ograniczyć ilość docierającego słońca (ciepła), które zaczyna wpadać do mieszkania od około godziny 17?

    W mojej ocenie wystarczy prześwit 10% aby w tych warunkach skutecznie ochronić się przed nagrzewaniem.

    4. Czy ta markiza jest także rozwiązaniem na komary?

    Markizy w których materiał zatopiony jest w prowadnicach bocznych pewni również funkcje moskitiery.
    Rozwiązanie to zastosowane jest obecnie w wersjach elektrycznych i solarnych (planujemy również wprowadzić wersje ręczną z takim rozwiązaniem).
    Aktualnie oferowana wersja ręczna nie ma materiału zatopionego w prowadnicach.


    5. Czy taki duży rozmiar markizy nie będzie powodował, że podczas większego wiatru, materiał będzie obijał się o szybę?
    Tutaj moje pytanie wynika z jakiejś opinii innej osoby na tym forum.


    Z powyższego względu wersja ręczna posiada większe ograniczenia rozmiarowe oraz funkcjonalne w porównaniu do wersji elektrycznych i solarnych.

    6. Czy jest możliwy montaż za dopłatą? Domyślam się, że trzeba będzie jakoś ten zamontowany system cyrkulacji ominąć podczas montażu.
    Nie ukrywam, że sam mam sporo pracy na co dzień, mało majsterkuję i po prostu nie miałbym do tego ani siły, ani ochoty, ani nerwów.


    W przypadku zdecydowania się na zamówienie zawsze sugerujemy kontakt z lokalnymi punktami dystrybucji produktów FAKRO.
    Punkty te często również świadczą usługi montażowe. Lista punktów zamieszczona jest na naszej stronie internetowej: http://www.fakro.pl/dystrybucja/gdzi...tkie-produkty/


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  3. #3

    Domyślnie

    Mam takie markizy i trochę szkoda zachodu z proszeniem o ludzi, którzy ci to zamontują. Samemu trzeba umieć obsługiwać tylko wiertarkę i robota w zasadzie zrobiona. Może nawet kogoś bardziej doświadczonego z rodziny poproś, co dwie głowy to nie jedna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony