dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ocena pracy dekarza

    Witam,
    Wykonawca rozpoczął kładzenie dachówki na dachu. Dachówka ceramiczna Koramic Alegra 9 antracyt. Ponieważ kompletnie się na tym nie znam, proszę o ocenę pracy. Generalnie martwi mnie to że czasami dachówki idealnie nie dolegają do siebie.




















    Ostatnio edytowane przez faltra ; 06-06-2018 o 09:24

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Zauważyłem że istnieje już podobny wątek "Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!". Jeśli moderator uzna że moje pytanie powinno się tam znależć to proszę o przeniesienie tematu.
    Czekam na chociaż jeden komentarz ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Witam ponownie,
    Zauważyłem że istnieje już podobny wątek "Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!". Jeśli moderator uzna że moje pytanie powinno się tam znależć to proszę o przeniesienie tematu.
    Czekam na chociaż jeden komentarz ...
    Musisz zrobić zdjęcia szczegółów. Np obróbka komina . pas nad i podrynnowy. Najlepiej w trakcie roboty. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    [QUOTE=faltra;7671668].... Ponieważ kompletnie się na tym nie znam, proszę o ocenę pracy. Generalnie martwi mnie to że czasami dachówki idealnie nie dolegają do siebie.




















    /QUOTE]
    Dobrze, że napisałeś, że się na tym nie znasz. Ja się cieszę, że ludzie nie mają innych zmartwień i jak by mogli to by patrzyli na dach przez szkło powiększające. Dachówka to tylko wypalona glina. Akurat w Twoim przypadku masz idealnie pokryty dach. Wszystkie linie grają, nie ma zakrzywień, nie ma zapadnięć ani wybrzuszeń. Z pewnością był dobry cieśla a teraz jest dobry dekarz. Wszytko jest OK. A tak na marginesie to współczuję twojemu glazurnikowi bo skoro tak podchodzisz do dachu to co dopiero będzie w łazience???Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A tak na marginesie to współczuję twojemu glazurnikowi bo skoro tak podchodzisz do dachu to co dopiero będzie w łazience???Pozdrawiam.


    Od razu podpowiem- płytki często różnią się wymiarem o 1 mm i fugi nie wychodzą idealnie równe nawet przy krzyżaczkach. Jak długo się na nie patrzy, to mogą zacząć falować.

    A tak serio- ładna dachówka!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Kolejna porcja zdjęć:

    1. Obróbki blacharskie







    2. Gąsiory:







    3. Kolejna połać



    4. Poniżej widać jak dachówki nie przylegają do siebie (kliknieciu na zdjecie przekierowywuje dp fotosik gdzie widac te szpary w większym zbliżeniu). Niestety jestem trochę pedantyczny, dlatego chce aby wszystko jak najlepiej było zrobione. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy powinienem oczekiwać aby lepiej układali dachówkę, czy jednak to natura dachówek ceramicznych że nie będą równo położone i muszę to akceptować.





    Jak skończą obróbkę komina i okien to też wrzucę.

    Z góry dziękuję za komentarze.
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 11-06-2018 o 14:09

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jakoś wykonywanych usług powinno sie okreslić przed roz poczęciem prac. Z załączonych zdjec wynika że dach jest dobrze zrobiony. Dachowki ceramiczne nie są równe, i dlatego mają zamki pod zakładami .

  8. #8

    Domyślnie

    Podnoszę temat. W ogóle to dachowcy nie polecają dachówki alegra 9. Mówią że jest bardzo nierówna i niby dlatego dachówki nie przylegają do siebie. Mnie się to niestety nie podoba,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Próbuje dyplomatyczna odpowiedź tu napisać, i dyplomatycznie chyba wypada powiedzieć: Wez człowieku idź pobiegaj może jak Cię energia rozpiera i nie masz co robić. Bardzo równo i ładnie położony dach. Poza tym dach ma nie przeciekać... To rola dachu.Dziury w całym szukasz na siłę
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jeżeli Ci sie to nie podoba to dlaczego wybrałeś tą dachówkę?
    Jeżeli chodzi o wykonanie pracy, moim zdaniem jest ona wykonana prawidłowo.
    Porponuje się zapoznać z WTWiORB.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie chcę się czepiać na siłę. Przedstawiam tutaj zdjęcia żeby fachowcy tacy jak wy się wypowiedzieli, bo ja się na tym nie znam, Oczywiście dziękuję bardzo za wasze opinie.

    @Pawel Sowinski:
    Generalnie dachówka nam się podoba, widziałem kilka dachów z tą dachówką i bardzo fajnie to wyglądało, na tych dachach przygładałem się dokładnie i nie widziałem aby tak dachówki nie przylegały (tak jak u mnie), wszystko ładnie było spasowane. Dlatego jak u mnie zaczeły tak mocno odstawać to najpierw podejrzewałem dekarzy że coś źle kładą, ale chyba jednak wychodzi ze niepotrzebnie i po prostu trafiłem na krzywą dachówkę. Mam nadzieję jak zakonczą cały dach to będę z efektu zadowolony. Dodam zdjęcia abyście ocenili ostateczny efekt pracy.
    Jeszcze raz dzięki za wasze opinie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ze zdjęc które zamieściłeś dach jest zrobiony jak najbardziej prawidłowo. Są równe odstepy miedzy łatami, tak jak Andrzej pisał wszystkie linie zachowane.

  13. #13

    Domyślnie

    Tak krawiec kraje jak mu materiału staje. A zacząć trza od początku, przejrzałeś każda dachówkę ? Nie, zatem dekarze nie znając twych wyśrubowanych wymagań kładli jak leci odrzucając jedynie ewidentnie złe. Drogi pitagorejczyku musisz się zgodzić że idealny dach istnieje jedynie w świecie idei. Nam mieszkańcom Ziemi wystarczyć musi trywialny zwykły dach, trwały i szczelny a taki ze zdjęć masz.

  14. #14

    Post

    Dzięki za dotychczasowe komentarze. Zamieszczam kolejną porcję zdjęć do oceny:

    obróbka komina:







    obróbka włazu:





    obróbki blacharskie:









    gąsiory:







    pozostałe:











    a tu z bliska szpary miedzy dachówkami, czy one mogą w przyszłości powodować jakieś problemy?






  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie masz lepszego aparatu???! Trochę za małe powiększenie. Jak myślisz po co dachówka ma zamki? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie masz lepszego aparatu???! Trochę za małe powiększenie. Jak myślisz po co dachówka ma zamki? Pozdrawiam.
    Hej. No wlasnie to jest maksymalne powiększenie. Kliknij na zdjęcie to jeszcze większe powiększenie dostaniesz. No domyślam sie ze zamki sa po to aby sie zamykały. Kazac to poprawic czy przesadze jednak?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Moja odpowiedź była trochę zgryźliwa. Nie można tak podchodzić do dachu. Tu nie ma nic do poprawiania. Można tylko wkleić uszczelki samoformujące (puchnące) w koszu o ile ich nie ma. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Dach prawie skończony. Dzisiaj generalnie zdjęcia kosza.



















    Ostatnio edytowane przez faltra ; 20-06-2018 o 21:51

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Kontrełata w koszu równoległa do jego osi jest nieprawidłowa. Będzie blokowała skropliny. Podejrzana jest obróbka komina w górnej części. Daj zdjęcie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja tam dachowcem nie jestem, ale mysle ze najwiecej szkod to Ty mozesz narobic lazac po tym dachu i robiac te zdjecia i z tego ewentualne problemy..i malo tego jeszcze nie daj boze spadniesz i dopiero bedzie.... skoro Andrzej Wilhelmi mowi ze jest ok, to jest ok z niecierpliwoscia czekam na Twoje zdjecia z elewacji, bo to wpadnie "na moje podworko"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony