dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.007

    Domyślnie

    należy wczytać się w Plan Miejscowy, czy określony jest rodzaj dachu dla "wiaty" ? zazwyczaj nie jest opisany, poza rodzajem dachu dla budynków. Jeśli nie jest opisany - to może być dowolny
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawelszajna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Wola Rafałowska
    Kod pocztowy
    36-017
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jestem nowym użytkownikiem ale fora przeglądam już długo.
    Korzystając z otwartego tematu zadam pytanie odnośnie odległości np. 2 wiat o pow. 35m (każda) 3 ściany stałe, jedna otwarta (strony otwarte skierowane ku sobie) czy istnieje jakaś minimalna odległość między nimi? (Między obrysem budowli czy samego dachu).
    Budowle zdala od granic działki.
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat ponieważ właśnie piszę zgłoszenie budowli. Trochę jeszcze poczytałem i wynika , że nie można postawić wiaty garażowej na granicy. Można co najwyżej wybudować wiatę rekreacyjną bez ścian . Może ktoś przytoczyć przepis , który zezwala na wybudowanie ścian pełnych bez okien ? W zgłoszeniu muszę opisać wszystko ? Jakie ściany, z jakiego materiału dach itp ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draxo Zobacz post
    Trochę odkopię temat ponieważ właśnie piszę zgłoszenie budowli. Trochę jeszcze poczytałem i wynika , że nie można postawić wiaty garażowej na granicy. Można co najwyżej wybudować wiatę rekreacyjną bez ścian . Może ktoś przytoczyć przepis , który zezwala na wybudowanie ścian pełnych bez okien ? W zgłoszeniu muszę opisać wszystko ? Jakie ściany, z jakiego materiału dach itp ?
    Ale co mówi Twój MPZP? U mnie MPZP dopuszcza budowanie w granicy. A Twój co mówi na ten temat?

  5. #25

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Przepraszam za wykopki, ale mam pytanie o waszą opinie stricte do tego tematu.

    Polskie przepisy nie wymagają zgłaszania przebudowy budynków wybudowanych na podstawie art. 29 2c. Prawo budowlane.
    Przebudowa to:
    Art. 3 7a.
    przebudowie – należy przez to rozumieć wykonywanie robót budowlanych,
    w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych
    istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych
    parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość,
    szerokość bądź liczba kondygnacji; w przypadku dróg są dopuszczalne zmiany
    charakterystycznych parametrów w zakresie niewymagającym zmiany granic
    pasa drogowego;
    Czy myślicie, że można wybudować wiate, a następnie dokonać jej przebudowy na garaż?
    Dokonując takiej przebudowy dokładamy jedną scianę, ale nie zwiększa to powierzchni zabudowy, długości i szerokości. Zmieniają się tylko parametry użytkowe.
    Mi osobiście wydaje się, że można to tak interpretować.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    10.684
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał slqa1 Zobacz post
    Czy myślicie, że można wybudować wiate, a następnie dokonać jej przebudowy na garaż?
    Dokonując takiej przebudowy dokładamy jedną scianę, ale nie zwiększa to powierzchni zabudowy, długości i szerokości. Zmieniają się tylko parametry użytkowe.
    Zmienia się kategoria obiektu budowlanego i jego kubatura.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony