dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie Viessmann Vitocal 200-S , porównanie do Panasonic, Mitshubishi

Witam, planuje zakup pompy ciepła. Proszę o poradę osób, które miały podobne wątpliwości. Przeczytałem podobne tematy, ale nie udało mi się podjąć decyzji.

Dom 156m2 - parterowy ogrzewanie podłogowe na całości (w tym garaż) + 1 grzejnik drabinkowy, + 70m2 do ewentualnego zagospodarowania (poddasze) za x lat.
    Ocieplenie fundament 10cm - styrodur xps, podłoga 12cm EPS 100, ściany 20cm biały, dach 20cm piana.

Rozważam zakup:

Viessmann 200-S AWB-M-E- 201-D08 - dobre parametry, nie widzę dużo złych opinii na jego temat.

Panasonic T-cap - najpopularniejszy na forum, najlepsza cena, parametry ciut gorsze od 2 pozostałych.

Mitshubishi ZUBADAN - najlepsze parametry ale nowość, mało opinii na jego temat. Najdroższy

Wykonawca Viessmanna jako jedyny zaproponował mi do zestawu BUFOR 80L, Zaskoczony zadzwoniłem do działu technicznego Viessmanna i poinformował mnie, że może on być konieczny ewentualnie na powrocie ~45l. Generalnie często ludzie na forum piszą, że Viessmann jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.

Fajnie gdyby wypowiedziała się osoba, która zastanawiała się nad pompą kilku różnych producentów.

.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Arturo72
    Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał WojtekP2018 Zobacz post
    Witam, planuje zakup pompy ciepła. Proszę o poradę osób, które miały podobne wątpliwości. Przeczytałem podobne tematy, ale nie udało mi się podjąć decyzji.Dom 156m2 - parterowy ogrzewanie podłogowe na całości (w tym garaż) + 1 grzejnik drabinkowy, + 70m2 do ewentualnego zagospodarowania (poddasze) za x lat.Ocieplenie fundament 10cm - styrodur xps, podłoga 12cm EPS 100, ściany 20cm biały, dach 20cm piana.Rozważam zakup:Viessmann 200-S AWB-M-E- 201-D08 - dobre parametry, nie widzę dużo złych opinii na jego temat.Panasonic T-cap - najpopularniejszy na forum, najlepsza cena, parametry ciut gorsze od 2 pozostałych.Mitshubishi ZUBADAN - najlepsze parametry ale nowość, mało opinii na jego temat. NajdroższyWykonawca Viessmanna jako jedyny zaproponował mi do zestawu BUFOR 80L, Zaskoczony zadzwoniłem do działu technicznego Viessmanna i poinformował mnie, że może on być konieczny ewentualnie na powrocie ~45l. Generalnie często ludzie na forum piszą, że Viessmann jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.Fajnie gdyby wypowiedziała się osoba, która zastanawiała się nad pompą kilku różnych producentów..
    A gdzie w zestawieniu Atlantic,Samsung,Daikin,Fujitsu ?Sądzę,że technicznie lepsze od Viesemana i Panas także jest technicznie bardziej zaawansowany od niego wbrew temu co mówisz.Gdybym teraz wybierał ponownie wybierałbym z dwóch firm tylko czyli Atlantic=Fujitsu i Panasonic bo Samsunga nie znam i nie studiowałem.Reszta za droga oferująca podobne parametry.Jeśli masz w 100% podłogówkę to bufor jest całkowicie zbędny,chyba,że Vieśman jest tak "dobrą" firmą jak chiński Meeting,który również zaleca instalowanie bufora..
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-06-2018 o 19:53
    Dziennik budowy-Mila IV
    ------------------------------------
    Polak "gorszego sortu"
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

"musicie być silni miłością,która jest potężniejsza niż śmierć..."

Domyślnie

Najłatwiej jest mi zrobić z Viessmannem, bo podaje swoich certyfikowanych dostawców na stronie. Nie chce do ogrzewania wziąć wykonawcy - kota w worku. No ale jak się okazuje wykonawca zaproponował mi bufor 80L, rozmawiałem z technikiem bezpośrednio w viessmannie i poprosił mnie o projekt wykonania by mógł ocenić poprawność układu, takiego projektu nie mam jeszcze bo nie ulokowałem nigdzie jeszcze swojego zamówienia na pompę z montażem.

Co do samej ceny Viessmanna to jest ciut wyższa, od Panasonica ale nie ma jakiejś drastycznej różnicy, która by mnie przekonała do wyboru.

Co do pompy ciepła Atlantic to parametry ma podobne. Nie widzę dużej popularności wśród użytkowników tej pompy, wiec się nie zastanawiałem nad nią nawet.

Ja jestem z twoich okolic akurat się składa, napisz proszę jak tobie się spisuje Panasonic, co prawda kupowałeś go prawie 6 lat temu.

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Ja jestem z twoich okolic akurat się składa, napisz proszę jak tobie się spisuje Panasonic, co prawda kupowałeś go prawie 6 lat temu.
    Panas w dalszym ciągu spisuje się bez zarzutu.
    Dziennik budowy-Mila IV
    Polak "gorszego sortu"
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

Domyślnie

Zdecydowałem się jednak na szczęście na ZUBADANA 8KW:

Zewnętrzna jednostka- PUHZ-SHW80YAA
    wewnętrzna jednostka- EHSC-YM9EC

Jeden z wykonawców proponuje zamontowanie pompy - zbiornik 300L CWU + zaleca bufor

Inny wykonawca natomiast:
    do zbiornika CWU 300L chce zamontować dodatkowo:
    + grzałka elektryczna 2 kW na flanszy
    + zawór 3 drogowy z siłownikiem,
    + czujnik temperatury (dla Panasonic / Mitsubishi / LG ),
    + grupa bezpieczeństwa CWU z naczyniem ciśnieniowym 18 L (Reflex lub Flamco)

Również proponuje bufor/sprzęgło do niego radzi zamontować:
    + pompa obiegowa

Proszę o osoby bardziej biegłe w temacie o poradę, czy te dodatkowe elementy są konieczne. Wiadomo przy tam dużym koszcie pompy ciepła, sam koszt dodatków nie jest aż tak duży ale mimo to jest to 2-3 tys dodatkowe.

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Zdecydowałem się jednak na szczęście na ZUBADANA 8KW:Zewnętrzna jednostka- PUHZ-SHW80YAA wewnętrzna jednostka- EHSC-YM9ECJeden z wykonawców proponuje zamontowanie pompy - zbiornik 300L CWU + zaleca buforInny wykonawca natomiast: do zbiornika CWU 300L chce zamontować dodatkowo:+ grzałka elektryczna 2 kW na flanszy + zawór 3 drogowy z siłownikiem, + czujnik temperatury (dla Panasonic / Mitsubishi / LG ), + grupa bezpieczeństwa CWU z naczyniem ciśnieniowym 18 L (Reflex lub Flamco) Również proponuje bufor/sprzęgło do niego radzi zamontować:+ pompa obiegowa Proszę o osoby bardziej biegłe w temacie o poradę, czy te dodatkowe elementy są konieczne. Wiadomo przy tam dużym koszcie pompy ciepła, sam koszt dodatków nie jest aż tak duży ale mimo to jest to 2-3 tys dodatkowe.
    100% podlogowki,ok.400mb,pompa bezpośrednio wpieta pod rozdzielacz z jedynie zaworem pod cwu,bez żadnych buforow czy sprzegiel. Zasobnik 300l bez grzałki,od 5 lat legionella nas nie zabiła,pompa śmiga bez zarzutów.Zatem ?Sądzę,że i na zasobniku chcą Cię...Ja mam od 5 lat Galmet sgws za ok.1800zl
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-06-2018 o 18:58
    Dziennik budowy-Mila IV
    Polak "gorszego sortu"

Domyślnie

Tobie robiła chyba firma z Zabrza z tego co pamiętam, zapytałem u nich, dostałem ofertę bez osprzętu zbędnego, napisali mi w ofercie opcjonalnie bufor/sprzęgło- zalecane.

Wolałbym, żeby instalator zdecydował co jest potrzebne a co nie, ale niestety straszna rozbieżność jest w tych ofertach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia