dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rotchan

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    3

    Domyślnie 100 letnia Kamienica remont mieszkania

    Witam,
    W niedługim czasie chce się zabrać samodzielnie za remont mieszkania w stu letniej kamienicy. Chce wyburzyć wszystko i zrobić od nowa bo nic tak naprawdę nie nadaje się do użytkowania. Ale obawiam się tylko ścian nośnych w których ukryte są belki od dachu ściany są oczywiście drewniane, moim pomysłem było rozebrać ściany nie naruszając belek a w to samo miejsce postawić ścianę z płyt gipsowych bo obawiam się ze jak skuje tynk zerwie trzcinę czy jak to się fachowo nazywa i przykręcę do deski płytę to raz ze ciężko będzie mi ja ustawić w pionie a dwa to czy nie będzie później to pękać. Z drugiej strony obawiam się rozbierać ta ścianę bo w końcu ma sto lat i nie chce uszkodzi konstrukcji dachu. Co jest lepszym pomysłem ?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rotchan

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Odswiezam

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Na tak poważny remont musi wyrazić zgodę zarządca budynku. Wszelkiego rodzaju wyburzenia to ingerencja w strukturę kamienicy. Takie prace muszą być prowadzone pod okiem doświadczonego specjalisty. Być może będzie można usunąć tylko niektóre ściany, a zamiast nich wykonać zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych. Rekomenduję skontaktować się z administracją obiektu, a następnie z fachowcem, który na podstawie planów zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rotchan

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Odświeżam po raz kolejny temat , prace idą do przodu, rozmawialem z administracja sprawdzalem plany zadnych scian nosnych nie naruszam bo okazało się ze jest to stara konstrukcja dachu który został przebudowany ale konstrukcja została. Ale teraz nie wiem czy jest to złośliwość czy prawda bo sąsiad twierdzi ze jak za bardzo odchudzę strop to mu sufit spęka bo strop drewniany się poruszy bo będzie lżejszy jest to prawda ? Ściągałem wszystkie tynki i parkiet i jedna ścianę z cegły chce zburzyć to mam na myśli przez odchudzenie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony