dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sabs

Domyślnie Elewacja brak pomysłu

Witam,
    Proszę pomóżcie,
    Właśnie zabraliśmy się za ocieplanie naszego domu. Mamy już wybrane kolory .kolor główny to ceresit madeira4 kolor w którym mają być dodatki to ceresit Columbia5 . Tylko całkowicie nie mamy pomysłu jakie dodatki. Myśleliśmy o pasach koło okien i na kantach domu. Jak myślicie ? Proszę o radę. Mogę wysłać zdjęcia domu

ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

Domyślnie

Wszystko rzecz gustu.
    Wszelkie pasy i dziwne ozdobniki, które wydaja się piękne na pierwszy rzut oka, po latach ciężko będzie na nie patrzyć.
    Poproś architekta o wizualizację elewacji Twojego domu i ustaw jako tapetę swojego komputera. Może się opatrzysz i jednak będzie ładnie.

Miałem podobny dylemat i przez dwa lata nie mogłem zdecydować o malowanych i boniowanych udziwnieniach.

Efekt jest taki, że elewacja będzie biała z najdrobniejszego tynku o ziarnie 1 mm.
    Dach, rynny, antracyt. Podbitka biała. Okna jasno szare i parapety antracyt.

Pozdrawiam
    Cezary
    123 m2 parterówki bez kominów.
    Dach: płyta warstwowa PIR 16cm, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: H+H i 20cm grafitu Etixx.
    Podłoga: 14cm płyty PIR, OP 100%, jastrych anhydrytowy.
    Fundamenty: 15cm XPS zewnątrz, 10cm wewnątrz.
    Ogrzewanie: bufor 1000l na grzałki 8 kW z wężownicą CWU.
    GGWC 150m fi 32 do rekuperacji, ewentualnie do PC.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Kod pocztowy
    09-472
    Sprzedaż i wykonawstwo Specjalizacja: Systemy dociepleń budynków, hydroizolacje, żywice epoksyd i poliuretan Sprzedaż materiałów: cała Polska Wykonanie: woj. mazowieckie Tel: 661071502 biuro(at)med-bud.pl med-bud.pl Płock, Warszawa, Cała Polska

Domyślnie

cezary wrzuc zdjatka jak juz polozycie tynk milo bedze popatrzec, bo siatke z klejem masz polozona jak najbardziej w jakosci umozliwiajacej ukladanie 1mm tynku
    Styropian 0,032 Swisspor przedłużone promo do ??? czerwca Zapraszam na mojego bloga (zdjęcia z realizacji, opisy i inne głupoty)e-mail: biuro(malpisko)med-bud.pltel: 661-071-502kontaktuj sie ze mną przez e-mail lub telefon - forumowa skrzynka raz działa raz nie, poza tym nie da się wstawiać załączników

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Doli.

Domyślnie

Cytat Napisał Sabs Zobacz post
    Witam,
    Proszę pomóżcie,
    Właśnie zabraliśmy się za ocieplanie naszego domu. Mamy już wybrane kolory .kolor główny to ceresit madeira4 kolor w którym mają być dodatki to ceresit Columbia5 . Tylko całkowicie nie mamy pomysłu jakie dodatki. Myśleliśmy o pasach koło okien i na kantach domu. Jak myślicie ? Proszę o radę. Mogę wysłać zdjęcia domu
    Przejedź się po okolicy i zobacz jakie elewacje mają "sąsiedzi". My tak robimy z wieloma "składowymi" domu, jak nadbitka / podbitka, ogrodzenie, podjazd etc. Osobiście uważam, ze elewacja powinna być minimalistyczna, max dwa kolory i do tego jasne. Ciężko się patrzy na zielone, fioletowe czy pomarańczowe (a nawet jeden jest koło nas czerwony(!)) koszmarki. Mnie np. ramki wokół okien się nie podobają. Za to lubię kamień elewacyjny (będzie między oknami) i beton architektoniczny (ale u nas niestety nie pasowałby na elewacji).
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm wełny; okna 3 szybowe

ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

Domyślnie

@fighter1983
    A może wrzucę zdjęcia, jak ładnie wyjdzie elewacja do Twojego wątku. W końcu byłeś dostawcą wszystkich materiałów.

Pozdrawiam
    Cezary

PS Ale, ale. Coś się popsuło na forum, nie mogę wrzucić zdjęć i dodać emotki
    123 m2 parterówki bez kominów.
    Dach: płyta warstwowa PIR 16cm, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: H+H i 20cm grafitu Etixx.
    Podłoga: 14cm płyty PIR, OP 100%, jastrych anhydrytowy.
    Fundamenty: 15cm XPS zewnątrz, 10cm wewnątrz.
    Ogrzewanie: bufor 1000l na grzałki 8 kW z wężownicą CWU.
    GGWC 150m fi 32 do rekuperacji, ewentualnie do PC.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karola12cc

Kod pocztowy
    40-212

Domyślnie

Szkoda, że nie masz zdjęć. Mi na przykład podobają się proste elewacje, bez dodatków, ale to wszystko kwestia indywidualna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia