dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wikęd optimum z termo a premium z termo różnice

    Witam. Mam pytanie do osób zajmujących się sprzedażą lub montażem drzwi zewnętrznych Chodzi mi o firmy wikęd. Dostałem wycenę na dwa rodzaje drzwi. Jedne Optimum z Termo a drugie Premium z termo. Powiedzcie mi jaka jest różnica i czy jest znacząca różnica między tymi dwoma rodzajami drzwi. Optimum z Termo widzę że są cieplejsze i drzwi są grubsze ale różnica jest niewielka bo U=0,9 do U=1,0. Czy warto dopłacać 1300 zł do tych cieplejszych?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Link który podał Kaizen jest bardzo przydatny w podjęciu decyzji (aktualne ceny nieznacznie wzrosły - na szczęście wraz ze standardem serii Premium.

    Trochę mnie zastanowiła różnica którą podajesz (1300zł) - mi wychodzi nieznacznie ponad 600zł. Może poza różnymi seriami bierzesz pod uwagę też jakiś inny model.
    Wracając do wyboru - przy nieprzekraczalnym budżecie intuicyjnie wybrałbym Optimim bez termo
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Łopatologicznie upraszczając temat:
    -Optimum ma grubość 76mm i ościeżnicę szerokości 78mm
    -Premium ma grubość 54mm i ościeżnicę szerokości 60mm
    -Optimum ma czwartą przylgę w skrzydle
    -inne progi idą w standardzie (Optimum ma ciepły)

    Poza tym drzwi zgrubsza konstrukcyjnie dla laika są takie same. Rama, poszycie i piana w środku. Dużym plusem na korzyść Optimum jest czwarta przylga w skrzydle. Co do dopłaty to pachnie mi to porównaniem Premium na 11 i Optimum na Termo. To jako tako by się zgadzało. Co do wyboru to też szedłbym w Optimum i potargował się trochę aby zmieścić się w budżecie z Termo do tych drzwi.

  5. #5

    Domyślnie

    Różnica którą podaję może wynika z tego że mam drzwi szersze z dostawką lub doświetlem bocznym i drzwi 100. Otwór 153cm..
    Wybrałem jednak optimum z termo + klinaryt pod drzwi. Wersja 12 + doświetle + termo + klinaryt + montaż - 5800zł. Cena trochę mnie dobiła ale cóż zrobić. Nie kupię przecież byle czego z marketu a drzwi jednak nie zmienia się co chwilę. Mam nadzieję że będą warte swojej ceny.
    Dzięki za link i odpowiedzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Na pewno cena zawiera dostawkę i klinaryt. Cena i tak nie jest jeszcze wygórowana za to co otrzymujesz w zamian. Z moich obserwacji i tego co poczytasz sobie w necie to ludzie są zadowoleni z tych drzwi. Na pewno zapomnisz o drzwiach po montażu na wiele lat.
    Co do samego montażu to zawsze warto mieć umowę spisaną co dokładnie jest wykonane, ile kosztuje i kto za co odpowiada.

    Powodzenia na montażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony