dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie Przyłącza wody.

    Witam,

    Buduje dom, Na płycie fundamentowej, (wysoki poziom wód gruntowych),
    mam wstawione rury kanalizacyjne, które przechodzą przez płytę, przez które będę przepuszczał rurę do wody PE,
    "wlot" przepustu jest na ok 1,5m ppt, czyli poniżej poziomu wód gruntowych,
    moje pytanie jak uszczelnić ten przepust po włożeniu rury, żeby nie stała w nim woda?

    Pozdrawiam,
    Paweł

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, że taką manszetę dajemy po zewnętrznej stronie muru. A od wewnątrz? Np. zakładając, że przejście rury jest w ścianie piwnicy.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Też można dać taką manszetę. Taki przewód w rurze osłonowej (szczególnie jak jest wygięty z poziomu do pionu) pracuje podczas zmian ciśnienia. Jeżeli do rury osłonowej przez przypadek coś się dostanie (kamyczek, piasek, itp.) i przewód będzie o to ocierał, kiedyś może się uszkodzić w tym miejscu, dlatego rura osłonowa powinna być szczelna i czysta w środku. Można też dać płozy centrujące, ale w praktyce mało kto tak robi.

  5. #5

    Domyślnie

    OK, ale o ile dobrze rozumiem, to manszeta jest uszczelnieniem przestrzeni między rurą przewodową a rurą osłonową.
    A teraz pozostaje jeszcze hydroizolacja na styku ściany piwnicy i rury osłonowej, bo rozumiem, że manszeta niekoniecznie musi przylegać do ściany i może być zamontowana w pewnej odległości od ściany, w zależności od tego, jak daleko od ściany kończy się rura osłonowa.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Tak, manszeta uszczelnia tylko rurę osłonową, hydroizolacja w ścianie to odrębny temat, rozwiązań jest zapewne wiele, ale w tej kwestii się nie wypowiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Tak, manszeta uszczelnia tylko rurę osłonową, hydroizolacja w ścianie to odrębny temat, rozwiązań jest zapewne wiele, ale w tej kwestii się nie wypowiem.
    To zainwestuj w dedykowany do tego celu bentonit lub tanio ubij ładną gliną

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Wiecie może gdzie takie coś można dostać? (rejon: Warszawa, Wołomin, Wyszków)

    Dzwoniłem do firmy Akwedukt ale nie zajmują się sprzedażą detaliczna. Pani z ww firmy pokierowała mnie do dystrybutora firmy Rurex, a ta znowu nie ma ich w żadnym magazynie. w ogóle tego produktu nie mają, i sprzedawca brzmiał jak by pierwszy raz o tym słyszał.

    Ewentualnie jakiś inny sposób uszczelnienia.?

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    skolko godno https://www.google.com/search?q=Mans...ient=firefox-b
    Wystarczy poszukać i chcieć. Akwedukt, to nie jedyna firma.


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Wystarczy poszukać i chcieć. .
    Nie no, wujek google wszystko przyjmie, i co z tego...
    w internecie szukałem... niestety....
    te firmy z pierwszych stron nie sprzedają klientom detalicznym i nie sprzedają w detalu!
    do tego nikt tego nie sprzedaje wysyłkowo. znalazłem jeden sklep internetowy ale same duże rozmiary niestety...
    potrzebuje 110/32
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    to popytaj w tych sklepach komu sprzedają w hurcie.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony