dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie Nieuczciwi sprzedawcy??

    Ostatnio rozmawiając luźno z jednym z wykonawców zaintrygował mnie jednym tematem. Dostał podobno od hurtowni w której się zaopatruje propozycję zakupienia na inwestycję styropianu prosto z fabryki w innym opakowaniu. Hurtownia zamawiając do małego klienta towar i wioząc go bezpośrednio na plac ma możliwość zapakowania np styropianu 033 w folię 031. Nie robią tego niby tylko na duże inwestycję i na hurtownie aby czasami ktoś tego nie sprawdził. Zielony inwestor się nie kapnie a pośrednik i wykonawca swoje przytną. Słyszeliście już może o takich praktykach??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    To jest niezgodność cech towaru z oznaczeniem lub opisem według którego naliczana jest cena. Czyli ordynarna kradzież. To niczym sie nie różni od wyszarpnięcia torebki emerytce lub zatankowaniem auta bez zapłacenia.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zakrawa o tworzenie teorii spiskowej. ZADEN z duzych. flagowych producentow w sensie o zasiegu ogolnopolskim typu Austrotherm, Termoorganika, Knauf, Swisspor nie dopusci sie czegos takiego. fizycznie nie ma takiej mozliwosci, aby takiego manewru dokonac.Co innego w zakladach produkcyjnych firmy "krzak" - tam juz zdarza sie "hulaj dusza - piekla nie ma" i wszytsko jes mozliwe od zakupu po cenach netto, za polowe vatu, w dowolnych oznaczeniach, w dowolnych ilosciach (przyjezdza 30m3 a na dokumentach 33 ) Zdarza sie, ze raz/dwa razy w roku czasami przychodzi informacja o opakowaniu zastepczym z dzialu logistyki danego producenta. Jest to spowodowane "awaria" na linii dostawca folii-producent styropianu. albo producnt folii nie zapewni odpowiedniej ilosci danej folii do pakowania, albo osoba po stronie producenta styro zapomni zlozyc odpowednie zamowienia. w takim przypadku zdarza sie, ze pojawia sie na kilka dni opakowanie zastepcze, ale zazwyczaj wtedy wszyscy dystrybutorzy sa o tym poinformowani. Natomiast juz duzo czesciej zdarza sie inne naduzycie... na etapie ofertowania , kiedy klient jak kot z pieprzem w dupie lata po calym internecie i lokalnych hurtowniach szukajac najnizszej ceny na styropian, gdzie wydaje mu sie, ze roznica moze byc spora (spora moze byc tylko pomiedzy lokalna hurtownia a firma handlujaca w internecie) bo generalnie zasada jest prosta w handlu w sieci na ustalenie ceny sprzedazy:cena zakupu netto + 3/4/5 zl do m3 = cena sprzedazy nettowiec roznice nie moga byc znaczne. Nie dalej jak miesiac temu mialem przypadek ofertowania jako "jeden z dziesieciu" styropianu grafit na elewacje z lambda 0,031 z termoorganiki, 50m3, klient lokalny.mechanizm ofertowania byl bardzo prosty: cena zakupu + 4zl nettono i klient dostal ode mnie oferte nastepujaca:Termoorganika Termonium Plus Fasada 0,031 : 168 netto/m3Termoorganika Termonium 0,032 Fasada: 155 netto/m3Termoorganika Galaxy 0,033 Fasada : 143 netto/m3wrocil za 3 dni i mowi, ze ma nizsza oferte, malo tego mial ja wydrukowana i mi pokazuje: na ofercie "styropian termoorganika grafit 0,031 158 netto za m3."no mysle sobie - niemozliwe, i tez mowie klientowi, ze to jest jakas pomylka, chyba ze przy tej cenie w pakiecie musi kupic cala reszte do elewacji (wtedy sprzedajacy napieprza taka marze na wszystkim pozostalym, ze az sie procentowo w programie w *** marza zamienia lub - jest to zakup podpadajacy pod popelnienie przestepstwa skarbowego czyli na 8% VAT przy samej sprzedazy materialow. No kurde... niemozliwe mowie czlowiekowi. zadzwonil i sie upewnil, czy to nie pomylka, potwierdzili mu telefoniecznie ze nie, ze cena jest taka jak na ofercie. moj zakup 164 a chlop mi przynosi cene na ofercie 158 - jak?wiec zamowil tam gdzie dostal oferte. przyjechala dostawa ... na wztce: Termonium 0,032... na samochodzie termonium 0,032oczywiscie w momencie dostawy na budowie byla ekipa, rozladowala, samochod odjechal. 50m3 to inaczej 167 opakowan styropianu, taka wieeeelka sterta.No i co teraz pytam czlowieka... a on mi na to, ze zadzwonil, podobno sie pomylili w hurtowni i dlatego przyjechala 0,032, ale w sumie to juz zaplacil, wymieniac mu sie nie chce, a styropian potrzebny, bo ekipa juz jest i zaczela kleic, wiec w sumie niech juz zostanie.Ja osobiscie na miejscu klienta zrobilbym taki dym, ze to sie w glowie nie miesci, natychmiastowa wymiana, zwrot kosztow za przestoj ekipy, oczywiscie ponowny zaladunek i rozladunek po stronie sprzedajacego - za kare, za probe oszustwa, za nieuczciwa konkurencje (jak to Boguś Linda w "Psach" powiedział "w imię zasad skur...."). Ale to ja. A klient machnal reka, zaplacil w sumie 150 netto wiecej niz u mnie za produkt ktorego wcale nie chcial kupic... i nazwijmy rzecz po imieniu: wyru***ny ale zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-06-2018 o 11:17
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    No ale interes życia zrobił

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    No ale interes życia zrobił
    taaa, taki "klient janusz-nosacz", ale prawda jest taka ze 80% klientów takich jest, nawet tu na forum... paliwa spalil za 200 jezdzac po okolicy i szukajac nie wiem czego, chcial byc sprytny i cwanszy od wszystkich... no i trafil na cwanszego.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Czyli niestety jest to praktyka znana. Fakt klient, jak klient, ale nikt nikogo nie oszukuje, hurtownik w takim wypadku jest zwykłym przestępcą.
    Każdy ma prawo szukać tańszego towaru, to wolny rynek. Faktycznie bez sensu jest walczyć o każdą złotówkę, ale niestety praktyka z wydawaniem towaru niezgodnego z umową powinna być karana. Tylko jak udowodnić że styropian jest zapakowany w inną folię??

    Co do hurtowni to też często mają swoje za kołnierzem. Sam szukając styropianu miałem zamawiać z fabryki, jednak po namowie hurtowni z której dość dużo kupowałem wziąłem styropian od nich droższy o około 10zł na m3. Argumentem miało być to że jak mi coś zostanie bez problemu zwrócę. Przyszło co do czego zostało mi 4 paczki 12cm to stwierdzili że nie przyjmą bo do niczego im się to nie przyda.
    Jak pojechałem dobrać do garażu dwie paczki nie sprawdziłem faktury, a sprzedali mi już 040 w cenie przynajmniej 031.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ty czytales to co ja napisalem ze zrozumieniem?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony