dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wiezba w malym domu strop drewniany

    Witam,

    wybralem wstepnie kilkanascie projektów małych domów - powierzchnia na parterze okolo 45 m 2 poddasze uzytkowe lub do tzw adaptacji.
    STROP MUSI BYC DREWNIANY. W pracowniach architektonicznych zwrócono mi uwage ze :

    - w projekcie moze byc ze wiezba jest wykonana z dzwigarów laczonych na tzw plytki kolczaste. Takie dzwigary bede musial zamówic w specjalistycznej firmie co znaczaco podniesie koszt wiezby.
    - architekt ktory bedzie adoptowal projekt gotowy twierdzi ze przeprojektowanie wiezby na dzwigary laczone zwyklymi zlaczami ciesielskimi na gwozdzie bedzie bardzo drogie.

    Budowa prowadzona systemem gospodarczym jedynym akceptowalnym sposobem montazu wiezby jest jej montaz z pojedynczych elementow na budynku.

    Jak to wyglada realnie w przypadku projektu z dzwigarami - dzwigar w tych projektach to dwie krokwie + jetka + legar pasa dolnego + pionowe belki laczace pas dolny z krokwiami

    Dziekuje za informacje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Z przeprojektowaniem więźby to nie do architekt a do konstruktora się udaj. Ogólnie to nie wiem o co pytasz i czy w ogóle sam wiesz o czym piszesz bo sensu w tym poście nie ma za grosz.

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepszym wyjściem dla ciebie jest gotowe wiązary zrobione przez firmę ! Dlatego że będziesz miał to zrobione dobrze i z odpowiedniego drewna . Kombinowanie jak tu przyoszczędzić w tym przypadku nie ma sensu. Przyjedzie gotowa więźba i masz 3 godziny gotowy dach. Pomyśl ile będziesz się bawił żeby samemu poskładać , do tego koszty przeprojektowania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Nie wiadomo co jest najlepsze dla pytającego, on chce mieć drewniany strop a dźwigar to nie do korońca strop, tu tylko sufit. Pytający miesza nazwy i określenia niech pokaże rysunki będziemy wiedzieli o czym mowa,

  5. #5

    Domyślnie

    Co napisalem niejasno ?
    Powtarzam jedyna mozliwa metoda jest montaz wiezby bezposrednio na budynku. Mam już osobe ktora tym sie zajmuje. Kupowanie gotowych dzwigarów nie wchodzi w gre bo ceny do jakich na razie dotarlem sa za wysokie. Dom ma miec 7 x 6 metrow .
    Ponawiam pytanie :
    w projekcie jest poddasze do pozniejszej adaptacji i dzwigary. CZY BEDZIE MOZNA TE DZWIGARY WYKONAC BEZPOSREDNIO NA BUDYNKU ?
    I jeszce jedno nie interesuje mnie "odpowiednie drewno" ktore firma robiaca dzwigary policzy sobie w cenie 2,5 tys za kubik. Drewno bedzie w cenie 1200 zł kubik z tartaku wskazanego przez kierownika budowy.
    Maly dom metoda gospodarcza budzet nie do przekroczenia.

    Dziekuje za konkretne porady
    Ostatnio edytowane przez MalyDom ; 17-06-2018 o 08:14

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    I to jest konkret. Nie wykonasz dźwigarów na budynku, to robi się obok, na ziemi na przygotowanych kobyłkach generalnie wykonujący to muszą mieć po czym chodzić aby każdy węzeł zbić lub skręcić, z obu stron. Wykonujesz jeden jako szablon reszta jako powtarzalne sztuki wg pierwszego.

  7. #7

    Domyślnie

    zapytaj osoby która będzie ci to robić ! wszystko można zrobić na budynku tylko to wcale nie jest najłatwiejsze rozwiązanie .

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,jestem na etapie rozmów z potencjalnymi wykonawcami.W projekcie mam-do wyboru-strop drewniany,na który zdecydowałam się dzięki Wam.Dwóch potencjalnych wykonawców powiedziało iż lepszym rozwiązaniem są wiązary.Dla kogo?to po pierwsze.Wiem,że one skracają czas budowy lecz są droższe.No i pytając o nie w tartakach-usłyszałam odpowiedź negatywną.Czy warto się przy nich upierać?

  9. #9
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzka nowa Zobacz post
    Witam,jestem na etapie rozmów z potencjalnymi wykonawcami.W projekcie mam-do wyboru-strop drewniany,na który zdecydowałam się dzięki Wam.Dwóch potencjalnych wykonawców powiedziało iż lepszym rozwiązaniem są wiązary.Dla kogo?to po pierwsze.Wiem,że one skracają czas budowy lecz są droższe.No i pytając o nie w tartakach-usłyszałam odpowiedź negatywną.Czy warto się przy nich upierać?
    Tak jak zauważyłaś są droższe i łatwiejsze w montażu,dla inwestora jedyna zaleta to czas jeśli mu na nim zależy ale to skraca budowę i ok.2-3tygodnie. Warto ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony