dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Jaką polecacie maszynę do cięcia płytek

    Witam. Chciałbym trochę zaoszczędzić i sam położyć płytki w garażu, kotłowni, pralni i na balkonach razem ok 70m2 . W garażu i kotłowni na pewno gres techniczny a na pozostałych powierzchniach jeszcze niestety nie wiem.
    Jaką polecacie maszynkę do cięcia płytek. Myślałem kupić coś do 1tys zł. Oczywiście im taniej tym lepiej ale nie za cenę jakości. Myślę że do tej ceny dla amatorskiego użytku jestem w sanie coś kupić.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam, ja kupiłem sobie maszynke WALMER 800MM dałem za nią wtedy ok 400 zł ale jak patrze na allegro teraz to nawet za 200 zł kupisz. Myślę że do prac domowych w zupełności wystarczy ja jestem z niej zadowolony. Nóż kosztuje 20 zł , fajnie tnie gres.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gres techniczny może stwarzać problemy. Może to nawet zależeć od partii. Jak to ma być jednorazowa akcja, to bym nie kupował gratów, tylko wypożyczył porządną maszynę wodną jak już nazbierałoby się cięcia.

    Ale może być i tak, że rysik wystarczy.


  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Zleć pracę płytkarzowi ,a nie będziesz sprzęt specjalnie kupował.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Waterjet , za tysiąc da się pociąć sporo płytek bez odprysków na krawędziach .
    Tu gdzie pracuję cokół kosztuje 7/8 zł
    Dowolne wycinanki z płytki do 60x60 to koszt 20/30 zł

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Waterjet

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Waterjet , za tysiąc da się pociąć sporo płytek bez odprysków na krawędziach .
    U mnie nie tak dużo. Otwór 135zł/szt (pod potrójne gniazda tyle płaciłem). Cięcie na prosto 25zł/mb.
    I nie ma gwarancji braku odprysków ani nawet że płytka nie pęknie.

  7. #7

    Domyślnie

    Te najtańsze wodne są już po 700zł tylko ile to jest warte. Raczej mało znane firmy lub raczej chinole.
    Kiedyś ciołem płytki na maszynce Walmer ale to było lata tamu, technika idzie do przodu.
    Jak radzi sobie ten twój Walmer z grubym gresem?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Witam. Chciałbym trochę zaoszczędzić i sam położyć płytki w garażu, kotłowni, pralni i na balkonach razem ok 70m2 . W garażu i kotłowni na pewno gres techniczny a na pozostałych powierzchniach jeszcze niestety nie wiem.
    Jaką polecacie maszynkę do cięcia płytek. Myślałem kupić coś do 1tys zł. Oczywiście im taniej tym lepiej ale nie za cenę jakości. Myślę że do tej ceny dla amatorskiego użytku jestem w sanie coś kupić.
    Chcesz odebrać innym zarobek?
    Tak na poważnie to kup sobie zwykłą wodną za 500zł + ręczną i płytki spokojnie potniesz żeby ułożyć w pomieszczeniach gospodarczych.
    Później ją na olx możesz pogonić.
    Wypożyczyć się nie opłaca bo w tydzień tego nie zrobisz.

  9. #9

    Domyślnie

    nie kupuj zwykłej wodnej, tylko wodną z ruchomym wózkiem z tarczą np. taką . Zapomnij o kupowaniu ręcznej, wszystko przetniesz, wytniesz na tego typu co wyżej. Ręczna dobra sporo kosztuje, a te po 100-150zł do niczego sie nie nadają.


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Wypożyczyć się nie opłaca bo w tydzień tego nie zrobisz.
    Czemu nie? Stoi coś na przeszkodzie, żeby układać płytki zostawiając tylko te, co do docięcia? Wtedy jeden dzień (czy na weekend, który kosztuje tyle co jeden dzień - z 50 zł) na cięcie to aż nadto chyba powinien wystarczyć?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Witam. Chciałbym trochę zaoszczędzić i sam położyć płytki w garażu, kotłowni, pralni i na balkonach razem ok 70m2 . W garażu i kotłowni na pewno gres techniczny a na pozostałych powierzchniach jeszcze niestety nie wiem. Jaką polecacie maszynkę do cięcia płytek. Myślałem kupić coś do 1tys zł. Oczywiście im taniej tym lepiej ale nie za cenę jakości. Myślę że do tej ceny dla amatorskiego użytku jestem w sanie coś kupić.
    Absolutne minimum wydanych pieniędzy , na narzędzie tnące , to szlifierka kątowa . Jeżeli potrafisz wykorzystać w pełni jej możliwości , to zrobisz garaż , pralnie i co tam sobie chcesz . A jeżeli chcesz iść w stronę jakości cięcia , to musisz wydać kilkanaście tys zł . Jeżeli nigdy wcześniej nie zajmowałeś się układaniem , a więc i cięciem płytek , to nie ma znaczenia ile wydasz na przecinarkę . Dopóki się tego nie nauczysz , to się nie przekonasz .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie nie tak dużo. Otwór 135zł/szt (pod potrójne gniazda tyle płaciłem). Cięcie na prosto 25zł/mb.
    I nie ma gwarancji braku odprysków ani nawet że płytka nie pęknie.
    To sporo , chyba że płytka była spora , niestety jak jest jedna firma to walą ceny z kapelusza . Z tym pękaniem to fakt , czasem pękają lub odpryskują przy przebijaniu , ale 90% tnie się dobrze.




    Dziś kumpel co kładzie płytki przywiózł mi płytki 40x80 , bo mu się nie mieszczą na obecnej maszynie , by pociąć cokoły . Wspominał , że kiedyś kupił maszynkę za 2 kafle i po jednym razie ją oddał bo nie szło nią nic zrobić.



    Nagroda dla tego co wytnie tak płytki na 1mm od rury , jeszcze łączone z druga płytką przez fugę , bez odprysków




    .

    .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 20-06-2018 o 18:00

  13. #13

    Domyślnie

    Kupiłem Walmer mgłr 2 800mm. Bardzo fajna maszynka, ładnie tnie gres techniczny. Zobaczymy jak będzie z grubszymi, twardszymi płytkami. Dzięki wszystkim za pomoc.

  14. #14

    Domyślnie

    Też mam taką i z płytkami 1 cm już raczej sobie nie radzi

  15. #15

    Domyślnie

    Takich grubych raczej kroił nie będę. A inne noże próbowałeś 10,12?

  16. #16

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że nie wydawałeś zbędnie kasy na jakieś gówno co tnie z wodą. Ja na Walmerze robiłem cały dom, problem tylko miałem z gresem 12mm w kuchni w formacie 60x60cm, do tego użyłem kątówki z tarczą diamentową. Czego nie utniesz walmerem tnij kątówką- sprawdzone. Ja w garażu i kotłowni nawet robiłem sam cokoliki, bo w casto za 1szt 5zł kosztuje. Do zrobienia cokołu zakładasz tarcze szifierską do kamienia o gradacji 60, lub 80 i szlifujesz dół cokołu na prosto po cięciu a górę szlifujesz na półokrągło , troche roboty ale kasa w kieszeni. Wszystko tak naprawdę zależy od twoich manualnych zdolności. Maszyny na wodę do 1000zł nadają się wiesz do czego...?, na nich nawet nie utniesz płytki w kąt 45stopni, bo będzie ci się kruszyć, a do cięć prostych najlepsza i najporęczniejsza zwykła maszyna stosowana od wieków + kątówka. Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Nagroda dla tego co wytnie tak płytki na 1mm od rury , jeszcze łączone z druga płytką przez fugę , bez odprysków


    Raczej nagana a nie nagroda dla tego co te skrawki płytek po prawo wkleił. NIe można było położyc po środku pomieszczenia (w osi) płytki, a następne dać na boki i wtedy po bokach miał być takie same szerokie płytki np po 10cm?. Tak samo pod grzejnikiem czemu zaczyna kładzenie płytek od tak wąskich pasków?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1234567 Zobacz post
    Nagroda dla tego co wytnie tak płytki na 1mm od rury , jeszcze łączone z druga płytką przez fugę , bez odprysków


    Raczej nagana a nie nagroda dla tego co te skrawki płytek po prawo wkleił. NIe można było położyc po środku pomieszczenia (w osi) płytki, a następne dać na boki i wtedy po bokach miał być takie same szerokie płytki np po 10cm?. Tak samo pod grzejnikiem czemu zaczyna kładzenie płytek od tak wąskich pasków?
    Ano temu się nie dało , że płytki idą z innego pomieszczenia , a właściwie pomieszczeń... I tu się skończyły




    Chyba nie musze pisać , która była płytką wyjściową na pierwszym zdjęciu

    .
    Z lewej wejscie do piwnicy , wyżej z lewej wejscie na schody , u góry przejscie do korytarza i do drzwi wyjsciowych , z prawej wejscie do kuchni
    .
    .
    Poniżej zdjęcie z rzeczoną łazienka (wejście z kuchni) ktora jest ostatnim pomieszczeniem (fotka robiona z pokoju)
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 29-06-2018 o 08:25
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1234567 Zobacz post
    Bardzo dobrze, że nie wydawałeś zbędnie kasy na jakieś gówno co tnie z wodą. Ja na Walmerze robiłem cały dom, problem tylko miałem z gresem 12mm w kuchni w formacie 60x60cm, do tego użyłem kątówki z tarczą diamentową. Czego nie utniesz walmerem tnij kątówką- sprawdzone. Ja w garażu i kotłowni nawet robiłem sam cokoliki, bo w casto za 1szt 5zł kosztuje. Do zrobienia cokołu zakładasz tarcze szifierską do kamienia o gradacji 60, lub 80 i szlifujesz dół cokołu na prosto po cięciu a górę szlifujesz na półokrągło , troche roboty ale kasa w kieszeni. Wszystko tak naprawdę zależy od twoich manualnych zdolności. Maszyny na wodę do 1000zł nadają się wiesz do czego...?, na nich nawet nie utniesz płytki w kąt 45stopni, bo będzie ci się kruszyć, a do cięć prostych najlepsza i najporęczniejsza zwykła maszyna stosowana od wieków + kątówka. Pozdrawiam
    Cokolik to ja myślałem zrobić na 15cm czyli tylko przetnę płytkę w pół i wyrównam miejsce cięcia. Myślę że 15cm nie będzie za dużo. Ale to zobaczę podczas układania.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    15 cm to już zakrawa na lamperię
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony