dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    No prawie w garażu i kotłowni myślę że taka wysokość nie będzie przeszkadzać. Obecnie w garażu mam około 8 i w niektórych miejscach ściany są brudne od mopa.

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie jeszcze jedno pytanie związane z układaniem płytek. Czy gruntuje się nową posadzkę przed układaniem? Posadzka z mixokreta została położona miesiąc temu. Druga sprawa to znajomy twierdzi że płytki w kotłowni i garażu powinienem układać jak wylewka będzie całkowicie sucha gdyż płytki mogą pękać. Wylewki jest 10cm. Wydaje mi się że po miesiącu już będzie dostatecznie sucha. Jak myślicie?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gruntować.
    Po miesiacu to zaczynasz wygrzewać i trwa to prawie kolejny miesiąc. Przy 10cm dołożyłbym jeszcze e dwa tygodnie wygrzewania albo sprawdził wilgotność.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gruntować.
    Po miesiacu to zaczynasz wygrzewać i trwa to prawie kolejny miesiąc. Przy 10cm dołożyłbym jeszcze e dwa tygodnie wygrzewania albo sprawdził wilgotność.
    Tam nie mam ogrzewania bo to kotłownia i garaż więc wygrzewać nie ma jak. Resztę posadzek i tak nie mam jak wygrzewać gdyż nie mam jeszcze wyposażonej kotłowni.

  5. #25

    Domyślnie Reczna przecinarka 600mm

    Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy.e.
    Szukam ręcznej maszynki do glazury, aby wykonać ok.30m2 podłogi -kuchnia,łazienka,WC,balkon (terakota,gres) oraz 30m2 ścian (tu raczej glazura-płytki ścienne). Jest to mieszkanie w bloku. Potrafię wykonać samemu co nieco, więc postanowiłam poszukać tematu na tym forum na dziś (zwłaszcza, że fachowiec krzyknął za robociznę sumę, za którą prawdopodobnie mogę kupić bardzo dużo takiego sprzętu).
    Ponieważ ostatni wpis jest z roku 2018 chciał bym się dołączyć do tematu i zapytać jakie (niezbyt drogie) przecinarki ręczne właściwie tylko na tę jedną okazję polecacie na dzień dzisiejszy? No może przyda się jeszcze w rodzinie przy budowie niewielkiego domku.
    Znalazłem parę modeli (do 300zł.), ale nie wiem na co się zdecydować. Maszyny stołowej raczej nie użyję.

    Przecinarka do glazury- FSM 600 mm, LUX-TOOLS.
    - MGM 600 Walmer
    -Dedra 1147 600 mm
    -Dedra 1150 600 mm
    -Dedra 1162-090
    -YATO -
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-04-2020 o 19:53

  6. #26

    Domyślnie

    Zobacz sobie maszynki Wertec używam od 3 lat 800 mm i naprawdę daje rade prowadnica kółko na łożysku.

  7. #27

    Domyślnie

    200m2 płytek płytek różnego typu pociąłem jako totalny amator Walmerem 800mm i żyję. Nie jest to maszynka do precyzyjnego cięcia. Trzeba trochę naddawać do załączonej miarki. Ale co to szkodzi... Do miękkich płytek wystarczy dobry rysik

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    . Wydaje mi się że po miesiącu już będzie dostatecznie sucha. Jak myślicie?
    połóż folię na posadzkę tak z 1m x 1m na noc i sprawdź następnego dnia. Będziesz widział jak bardzo jest sucha.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony