dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie Wkrętarka do prac amatorskich

    Dzień dobry. Szukam wkrętarki do prac prywatnych na budowie. Mam do zrobienia podłogę na strychu , zabudowę poddasza, sufity podwieszane na parterze. Roboty trochę jest.
    Szukam wkrętarki 18V do max 500zł ale to już naprawdę max. Nie interesują mnie dodatki, bity itp. ważne by miała dwie baterie najlepiej 2ah. Nie wiem także jak sprawdza sie udar w takim sprzęcie i czy w ogóle warto na niego zwracać uwagę?
    Znalazłem takie dwie wkrętarki. Co o nich sadzicie?

    - Graphite 58G010 - 419zł
    - Stanley FatMax FMC625 - 489zł

    Obie mają bardzo podobne parametry. Stanley ma trochę większe maksymalne prędkości obrotowe no i jest droższa o 70zł

  2. #2

    Domyślnie

    Są dwie szkoły
    jedna kupujemy firmową droga , aby była pewna i długo służyła.
    druga to kupujemy tzw. "marketową" taniznę wg zasady spieprzy się bez żalu i sentymentu kupię drugą. Zważaj aby miały dobrą wentylację , bo zamierzasz używać je do pracy ciągłej po kilka, kilkanaście godzin w dni wolne.
    Z serią graphite spotykałem się nawet na dużych budowach u podwykonawców i chwalili że jak na cenę są dobre, stanleya nie pomnę bym widzaił. Ważne abyś li-po miał

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    O stanleyu jest trochę opinii głównie pozytywne że jak za tą cenę jest mocna ale prawie wszyscy narzekają na to że ma bardzo mocny/nagły hamulec co może przyczynić się do jego uszkodzenia.
    O graphite nie ma praktycznie żadnych opinii.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja korzystam z zestawu - wkrętarko wiertarka i wkrętarka udarowa. Bardzo praktyczne rozwiązanie bo mam założone dwa bity albo bit i wiertło, jednym wiercę drugim wkręcam nie trzeba zmieniać końcówek i szybko idzie. Wkrętarka udarowa świetna sprawa, każda śruba, wkręt itd bez problemu wkręcisz i wykręcisz, a wkrętarko wiertarka to bez udaru bo wtedy masz sprzęgło a to się bardzo przydaje, myślę że bardziej niż udar. Do wiercenia z udarem niestety lepiej kupić coś 230V, bo wiercenie np w silikacie czy żelbecie to ciężka sprawa i akumulatorowe zasilanie szybko się czerpie. Poza tym 18V to już do ciężkich zadań, duże i nieporęczne miej to na uwadze co chcesz tym robić, jak wkręcać wkręty w deski cały dzień to szkoda rękę męczyć 18-tką bo 12V spokojnie sobie poradzi.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Kupiłem Graphite 58G006 18V z bateriami 2ah. Zobaczymy co to jest warte. Za kilka dni będzie kilka sporych robót i jak je przeżyje to będzie dobrze.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ja korzystam z zestawu - wkrętarko wiertarka i wkrętarka udarowa. Bardzo praktyczne rozwiązanie bo mam założone dwa bity albo bit i wiertło, jednym wiercę drugim wkręcam nie trzeba zmieniać końcówek i szybko idzie. Wkrętarka udarowa świetna sprawa, każda śruba, wkręt itd bez problemu wkręcisz i wykręcisz, a wkrętarko wiertarka to bez udaru bo wtedy masz sprzęgło a to się bardzo przydaje, myślę że bardziej niż udar. Do wiercenia z udarem niestety lepiej kupić coś 230V, bo wiercenie np w silikacie czy żelbecie to ciężka sprawa i akumulatorowe zasilanie szybko się czerpie. Poza tym 18V to już do ciężkich zadań, duże i nieporęczne miej to na uwadze co chcesz tym robić, jak wkręcać wkręty w deski cały dzień to szkoda rękę męczyć 18-tką bo 12V spokojnie sobie poradzi.
    robie wlasnie sufity na stelarzach, kupilem zestaw taki jak opisujesz w casto firmy Erbauer 18V silniki bezszczotkowe. Mala wiertarka z udarem i zakretarka, byla promocja, wiec dwa urzadzenia + walizka +ladowarka i 2x2Ah kupione za 860pln bodajze. Ta wiertarka wierce w silikacie otwory pod profile UD, wchodzi jak w maslo. Zakretarka dokrecam wkrety i wygoda pracy jest duza. Zakretarka regulacje ma we wlaczniku i to wystarczy, wiertarka ma funkcje wiercenia, sprzegla i wiercenia udarowego. Do betonu to raczej pneumatyczna albo elektro-pneumatyczna wskazana. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony