dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Obniżenie nadproża drzwi wewnętrznych czym wykończyć

    Cześć. Mam za wysokie otwory w drzwiach wewnętrznych. Od podłogi na gotowo do nadproża wychodzi 211-213 cm. Producenci drzwi mają w ofercie piszerzenia ościeży jednak ich koszt nie jest mały. W sklepie sprzedawca zaproponował bym od spodu do nadproża przykleił na kleju płyty G-K tak by osiągnąć wysokość 206cm. Wszystko ok tylko czym to wykończyć bez użycia siatki by w tych miejscach nie powstały pęknięcia . Ściany są już otynkowane nie malowane. Chciałbym

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    U siebie tez obniżałem płytami klejonymi na klej gipsowy - trzyma super, ten klej jest bardzo twardy po wyschnięciu. Ja też robiłem po tynkach i przed malowaniem ale nie odważyłem się bez siatki. Poddrapałem trochę tynki (mam gipsowe więc lekko szło) i wtopiłem taśmę do łączenia płyt. później zatarłem równo z tynkiem i przeleciałem gładzią.
    Na razie nie pęka, ale o prawdziwej trwałości przekonam się za kilka lat jak dzieci przepoczwarzą się w nastolatki i będą testować wytrzymałość drzwi ;p

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  3. #3

    Domyślnie

    A czym zacierałeś siatkę przed gładzią klejem gipsowym czy czymś lepszym?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    To co było grubiej lecialem najpierw klejem, tylko trzeba uważać bo jak wyschnie cieżko go zeszlifiwać. Lepiej trochę mniej nałożyć i dwa razy przejechać gladzią.

  5. #5

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Klej do płyt stosuj tylko do klejenia płyt. Od frontu nierówności zalep gipsem szpachlowym nie licując jeszcze z gotową scianą. Potem zdrap 1cm tynku na grubości kilku mm i w kolejnej warstwie gipsu szpachlowego wtop siatkę elewacyjną. Ewentualnie coś lżejszego do płyt KG (ja robiłem siatką elewacyjną). Na to już końcowa warstwa gładzi. Ewentualne "zwisy" gipsu poniżej kartongipsu usuń, bo potem przy zakładaniu ościeżnic uderzą Ci w to i odłupią większy kawałek gipsu, niż byś chciał...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Aha, i jakby kiedykolwiek ktoś miał dylemat, to podczas budowy lepiej zrobić otwory lekko za wysokie, niż lekko za niskie!!! Dolepić się zawsze da, podkuwanie nadproża to już znacznie większy problem...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    U każdego producenta drzwi jak patrzyłem to otwór od gotowej podłogi do nadproża powinien mieć nie więcej niż 206cm

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Raczej nie mniej niż 206!! 206 już ogranicza wybór producentów.

    Celowałbym w najbardziej uniwersalne 208cm. DRE wymaga np. 2073mm. Przy czym opaska maskująca zakrywa do wysokości 210-212cm w zależności od modelu ościeżnicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony