dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 317 z 317
  1. #301

    Domyślnie

    gwoli ścisłości - to były pugi 307 i w wersji benzynowej. POdobno podpalały sie wstydem na parkingu jak właściciel zaparkował przy jakimś ładniejszym aucie

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rzeczywiście te odnowione, z opcją szybkiego wysiadania. Jak kto za długo na postoju siedzisko płąszczył to mógł poczuć gorąc.

    A przy dieselku i benzynie śmierć dłuższa bo przypalana. Na gazie to tylko bumm i po zawodach. Nikt nie lata obklejony płonącym mazidłem.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    w Berlingo jakoś wytrzymujemy z ta butlą w kole zapasowym
    Majka, a koło zapasowe w garażu?

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Cytat Napisał Majka
    w Berlingo jakoś wytrzymujemy z ta butlą w kole zapasowym
    Majka, a koło zapasowe w garażu?
    koło zapasowe dostało piekny brezentowy pokrowiec i jeździ w bagazniku.
    wada - ono tam jest, ale bagażnik jest bardzo duzy
    zaleta - za chiny ludowe nie potrafiłabym wyciągnąć je z miejsca pierwotnego

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Rzeczywiście te odnowione, z opcją szybkiego wysiadania. Jak kto za długo na postoju siedzisko płąszczył to mógł poczuć gorąc.

    A przy dieselku i benzynie śmierć dłuższa bo przypalana. Na gazie to tylko bumm i po zawodach. Nikt nie lata obklejony płonącym mazidłem.
    Tu sie Kroyena mylisz bo najbardzie wybuchowa jest benzyna. Wynika to z tego że jej opary bardzo dobrze mieszają sie z powietrzem. Natomiast LPG w fazie płynnej jest zupełnieniepalny zas do odparowania potrzebuje dużo energii. Dodatkowo Propani butan w fazie gazowej sa cięzsze od powietrza co przeszkadza w szybkim mieszaniu sie tyczh gazów. Tak więc gwałtowne rozszczelnienie butli jest mniej niebezpieczne niż rozlanie się benzyny. Gorzej jak sa drobne nieszczelnoiści i auto stoi w garażu.

  6. #306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    a jesli jeszcze garaz ma kanał to bomba gotowa
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Cytat Napisał tomek1950
    Cytat Napisał Majka
    w Berlingo jakoś wytrzymujemy z ta butlą w kole zapasowym
    Majka, a koło zapasowe w garażu?
    koło zapasowe dostało piekny brezentowy pokrowiec i jeździ w bagazniku.
    wada - ono tam jest, ale bagażnik jest bardzo duzy
    zaleta - za chiny ludowe nie potrafiłabym wyciągnąć je z miejsca pierwotnego
    Nie życzę Ci byś musiała wyjmować. Niech jeździ w pokoju
    Zwylkle jednak jest tak, że gumę łapiemy w nocy, gdy pada deszcz, a bagażnik jest zapełniony po brzegi
    Szerokiej drogi

  8. #308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Rrmi teraz dopiero zauwazyłem ze kcesz se bryke kupić




    czy taka fura moze byc ?? spalanie 7litrow z genetycznie zmodyfikowanego ziemniaka...opancerzona konstrukcja -pomyslny test przeszlo w czarnobylu ...naglosnienie lepsze niz na koncercie mandaryny ..wnetrze stylizowane na wczesny renesans....24 calowe felgi prosto z ziła ofoliowane termicznie "Jan Niezbedny"....

    to jest wielka okazja !! nie przegab szansy !!
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Jeszcze tylko dodam do tematu zbiorników paliwa - butle gazowe, zanim zostaną dopuszczone do ruchu muszą mieć atest. Ważność badań butli to 10 lat. Po tym okresie, (nie wiem tylko kto) może dopuścić do użytku taką butlę lub nie dopuścić, ze względu na zły stan (np korozja, uszkodzenia mechaniczne, itp). Jednym słowem, butla gazowa jest "pod specjalnym nadzorem. Tego nie można powiedzieć o zbiornikach na benzynę. Często wymieniane są dlatego, bo .... zpowodu korozji zaczynają przeciekać (oczywiście piszę o zbiornikach metalowych, a nie z tworzywa sztucznego). Nie ma też określonego terminu ważności zbiornika na benzynę.
    I jeszcze jedno - zbiornik gazowy jest tak skonstruowany, że posiada dużą wytrzymałość mechaniczną (na uszkodzenia, odkształcenia). Widziałem taki przypadek, że Renault Meganne (5-drzwiowy) miał skasowany tył aż po tylny fotel (praktycznie całybagażnik skasowany). Natomiast na zbiorniku gazu (był w miejscu koła) widoczna była rysa i niewielkie wgłębienie.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  10. #310

    Domyślnie

    Godulu i Fizyku wiecie może coś na temat instalki KME?
    A może ktoś inny, napisze swoje zdanie w tej materii...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  11. #311

    Domyślnie

    Ja może nie mam auta na gaz, ale brat długo zastanawiał się czy sobie zamontować instalację LPG. W kazdym warsztacie mówili mu coś innego, aż w końcu nie wiedział czy jest sens się za to brać. Długi czas czytał te porady MODEROWANO i się zdecydował. Nie żałuje, bo przy jego intensywnej jeździe to się faktycznie opłaca. Jakieś tam problemy mu się pojawiły, ale kilka z nich sam rozwiązał, także chyba niektóre usterki nie były zbyt drogie i skomplikowane.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-11-2015 o 22:50 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  12. #312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Auto na gaz? Jakie minusy?


    1. nie zaparkujesz w sporej cześci parkingów podziemnych
    2. jadąc takim autkiem przez niemieckie miasta Polizei twoją "fahrende Bombe" miała na uwdze znacznmie bardziej niz inne autka


    Pozdrav

  13. #313

    Domyślnie

    A jak dokładnie wygląda wjazd do takiego parkingu podziemniego gdzie zabroniony jest LPG?
    Sprawdzają dowód czy wystarczy mieć ukryty wlew do tankowania gazu ?

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    myślę że podobnie jak przechodzenie ulica Marszałkowską w stolicy poza przejściem dla pieszych.. niby nikt nie sprawdza twojego dowodu osobistego, ani twojego IQ, a dla każdego z kierowców widzących taki wyczyn na pewno nie jesteś określany mianem inteligenta.
    Analogicznie jest w sytuacji o którą pytasz.


    Wystarczy odrobina - naprawdę TYLKO ODROBINA - wyobraźni by zdać sobie sprawę z możliwych następstw w przypadku pożaru lub innego podobnego wydarzenia.

    Wyobraźni, której tobie i innym kierowcom życzę.



    Pozdrav

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    A jak dokładnie wygląda wjazd do takiego parkingu podziemniego gdzie zabroniony jest LPG?
    Sprawdzają dowód czy wystarczy mieć ukryty wlew do tankowania gazu ?
    wystarczy przejść się ktorymkolwiek podziemnym parkingu i odpowiedz sama sie nasunie dowodu nie sprawdzaja nic z tych rzeczy, przynajmniej nigdy sie z czyms podobym nie spotkalem

  16. #316
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bock_1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich . Spędziłem pól niedzieli czytając ten wątek jestem ciekawy jak osoby piszące w 2005 roku oceniają swoje instalacje gazowe. Czy założyliby je jeszcze raz? Jak się sprawowała instalacja założona przez Lafcadio? Czy miał ( a może ma) z nią jakieś problemy? Pozdrawiam.

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przez kilkanaście lat jeździłem autem na lpg, były to instalacje mieszalnikowe jak i wtryskowe i były to instalacje w samochodach różnych marek zaczynając od Kadetta gsi poprzez Skodę Felicje, Hondę Civic, Mazde 121, Peugeota 306 a kończąc na Oplu Omedze.Nigdy ale to przenigdy nie mialem problemu z gazem, coroczne przeglądy i instalacje były bezproblemowe.Po latach podkusiło mnie na Diesla kupiłem Fabię 1,4 TDI i to był błąd. Chodzi jak traktor, całkowity brak przyspieszenia i mocy jedynym plusem jest oszczędność ale ostatnio szwagier się ze mnie nabijał gdy chwaliłem się że na trasie jadąc żółwim tempem spaliła
    mi 3,9 l/100.Szwagier krótko skomentował 3,9 x 4,20 to ponad 16 zł a jego Astra 1,8 na gaz w pizde wstawiał i na trasie wzięła 10 l/100 x 1,50 i tak wyszło go taniej.

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony