dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    W efekcie nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie na jakim powietrzu będzie pracować PV, bo powietrze między trójnikami będzie krążyć w koło.
    Jeżeli wydajność rekuperatora będzie mniejsza, niż wydajność PC - to brakująca część powietrza będzie faktycznie chodzić w koło. U Jana może taka sytuacja wystąpić, bo lubi nawilżać tłumiąc wentylację. W innych domach sytuacja raczej nie wystąpi, bo Lydos ma przepływ 80m3/h. Mniej w rekuperacji mało kto daje nawet w mrozy.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie mam osmozy. Zabrudzenia w skroplinach pochodzą wyłącznie z powietrza i są prawie pozbawione minerałów, bo jest to po prostu woda destylowana z niewielką ilością kurzu. Większość tego kurzu jest u mnie wyłapana przez trzy stopnie filtracji na wywiewie.

    Pytam o schemat, bo nie mam pojęcia jak Ty to chcesz podłączyć. Moim zdaniem jest to bardzo trudne.
    Destylowana, ale nie woda, tylko mieszanina różnych substancji, które mają fazę lotną w takich warunkach + przeróżne cząsteczki stałe, które osiadają na powierzchni wymiennika i spływają razem ze skroplinami. Masz trzy stopnie filtracji na wywiewie? No, jak szaleć to szaleć. Niech się wymiennik komfortowo poczuje. Na nawiewie masz ile stopni?

    Wyobraź sobie, że jesteś powietrzem. Lecisz sobie prosto do wyrzutni jak nie działa PC. Po drodze masz dwa skrzyżowania w bok, ale teraz Cię nie interesują.
    Jak chodzi PC to na tym skrzyżowaniu taka ilość powietrza, jaką potrzebuje PC skręca. Przy przepływie 80m3/h to mało u kogo jest całość. Przelatuje przez PC i na drugim skrzyżowaniu dołącza do kolegów, którzy nie skręcili i razem wylatujecie przez wyrzutnię na zewnątrz.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Wyrzutnia - teójnik/wyzutnia-rura-trojnik/czerpnia-reku.
    W efekcie nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie na jakim powietrzu będzie pracować PV, bo powietrze między trójnikami będzie krążyć w koło.
    PC musi mieć dodatkową, niezależną wyrzutnie, ale to nie jedyny problem.
    Dwie wyrzutnie połączone trójnikiem z czerpnią i to wszystko do zapewnienia pracy fotowoltaiki. Bez sensu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli wydajność rekuperatora będzie mniejsza, niż wydajność PC - to brakująca część powietrza będzie faktycznie chodzić w koło. U Jana może taka sytuacja wystąpić, bo lubi nawilżać tłumiąc wentylację. W innych domach sytuacja raczej nie wystąpi, bo Lydos ma przepływ 80m3/h. Mniej w rekuperacji mało kto daje nawet w mrozy.
    Nieprawda.

    Kiedy ostatni domownik wyjdzie z domu centrala przełącza się na tryb "pusty dom" i wentyluje 20-50m3/h. W tym czasie będzie słoneczko i Wattrouter poda sygnał do sterowania PC która się załączy. Jeśli będzie to PC wewnętrzna to mamy problem. W moim przypadku problemu nie będzie bo split korzysta z niezależnego dolnego źródła. Po co wentylować pusty dom zimą 170m3/h? Żeby go przesuszyć czy zwiększyć straty ciepła na wentylacji?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Destylowana, ale nie woda, tylko mieszanina różnych substancji, które mają fazę lotną w takich warunkach + przeróżne cząsteczki stałe, które osiadają na powierzchni wymiennika i spływają razem ze skroplinami. Masz trzy stopnie filtracji na wywiewie? No, jak szaleć to szaleć. Niech się wymiennik komfortowo poczuje. Na nawiewie masz ile stopni?

    Wyobraź sobie, że jesteś powietrzem. Lecisz sobie prosto do wyrzutni jak nie działa PC. Po drodze masz dwa skrzyżowania w bok, ale teraz Cię nie interesują.
    Jak chodzi PC to na tym skrzyżowaniu taka ilość powietrza, jaką potrzebuje PC skręca. Przy przepływie 80m3/h to mało u kogo jest całość. Przelatuje przez PC i na drugim skrzyżowaniu dołącza do kolegów, którzy nie skręcili i razem wylatujecie przez wyrzutnię na zewnątrz.
    To wszystko już było w powietrzu i jakoś nie szkodziło. >90% zanieczyszczeń zostało wyłapane przez trójstopniowy system filtracji wywiewu. Ilość powracających zanieczyszczeń będzie mniejsza niż w przypadku wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej z wymiennikiem obrotowym. Podobny procent zanieczyszczeń powróci w niektórych wymiennikach entalpicznych.
    Wywiew i nawiew to trzy stopnie filtracji. Głównym powodem prefiltracji wywiewu jest oszczędność na filtrach M5 rekuperatora. Jeden komplet filtrów rekuperatora kosztuje więcej niż filtr kanałowy G4 i filtry stożkowe G3.

    Problem w tym że PC potrzebuje 170m3/h czyli dwukrotnie więcej. Skąd dodatkowe powietrze dla PC?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dwie wyrzutnie połączone trójnikiem z czerpnią i to wszystko do zapewnienia pracy fotowoltaiki. Bez sensu.
    Co ma wyrzutnia do fotowoltaiki?

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Kiedy ostatni domownik wyjdzie z domu centrala przełącza się na tryb "pusty dom" i wentyluje 20-50m3/h. W tym czasie będzie słoneczko
    Słoneczko i pusty dom w nocy? Bo czy PC, czy grzałką - najsensowniej grzać w taniej strefie taryfy G12(coś). Przy nowym domu jest spora szansa, że najsensowniej wyjdzie G12as - czyli bez dziennego okienka (za to dzienna cena jak G11 a tania dużo tańsza od G12).

    Ale jeżeli nawet znajdzie się ten promili miłośników skręcania wentylacji tak nisko (i specjalnie dobiorą rekuperator, co to umożliwi) to nawet mieszając pół na pół powietrze z wyrzutni reku i z własnego wywiewu nie wyjdzie to gorzej, niż praca na powietrzu zewnętrznym tej pompy.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co ma wyrzutnia do fotowoltaiki?
    Nie mam pojęcia. Zapytaj autora.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Słoneczko i pusty dom w nocy? Bo czy PC, czy grzałką - najsensowniej grzać w taniej strefie taryfy G12(coś). Przy nowym domu jest spora szansa, że najsensowniej wyjdzie G12as - czyli bez dziennego okienka (za to dzienna cena jak G11 a tania dużo tańsza od G12).

    Ale jeżeli nawet znajdzie się ten promili miłośników skręcania wentylacji tak nisko (i specjalnie dobiorą rekuperator, co to umożliwi) to nawet mieszając pół na pół powietrze z wyrzutni reku i z własnego wywiewu nie wyjdzie to gorzej, niż praca na powietrzu zewnętrznym tej pompy.
    Słoneczko i pusty dom w dzień, kiedy domownicy są w szkole i pracy. W moim przypadku bardziej opłaca się grzać podczas nadwyżek produkcji PV, które są w dzień przez cały rok oprócz okresu listopad - styczeń. PC będzie miała w dzień wyższy COP bo temperatura jest o kilka stopni wyższa.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #49

    Domyślnie

    Witam,

    Podłączę się do tematu ponieważ właśnie jestem na etapie zakupu podgrzewacza elektrycznego.
    Zastanawiam się nad 2 modelami jednym z nich jest właśnie LYDOS HYBRID drugi to VELIS EVO, pojemność 80L. Obecnie będą korzystać z niego 2 osoby w przyszłości pewnie 3.

    Mieszkanie w bloku Łazienka nie duża bez grzejnika przechodzi przez nią pion grzewczy 2 rury podgrzewacz będzie zainstalowany zaraz obok nich.

    I tu pytanie czy jest sens kupna droższego energooszczędnego podgrzewacza którego większy koszt zakupu zwrócił by się po około 3 latach i teoretycznie zabierał by ciepło z łazienki w której nie ma grzejnika?

  10. #50

    Domyślnie

    Cóż... te same dylematy miałem i ja, dałem się skusić na LYDOS'a HYBRID'a 80L i nie żałuję. Habilitował się nie będę jeżeli chodzi o obliczenia wyziębiania pomieszczenia ale powiem Ci jedno, rachunki za prąd są niższe, im wilgotniej w łazience tym lepiej. Musisz jedynie zapewnić odpływ skroplin. Ja sobie poradziłem wkładając do odpływu z pralki trójnik i jest ok. Długość wężyka stworzyła naturalny syfon.
    pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon01r Zobacz post
    I tu pytanie czy jest sens kupna droższego energooszczędnego podgrzewacza którego większy koszt zakupu zwrócił by się po około 3 latach i teoretycznie zabierał by ciepło z łazienki w której nie ma grzejnika?
    Na czym ma polegać rzekoma energooszczędność, jeśli zabiera ciepło z pomieszczenia które musi być najmocniej grzane? Gdzie te oszczędności?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert On Zobacz post
    Cóż... te same dylematy miałem i ja, dałem się skusić na LYDOS'a HYBRID'a 80L i nie żałuję. Habilitował się nie będę jeżeli chodzi o obliczenia wyziębiania pomieszczenia ale powiem Ci jedno, rachunki za prąd są niższe, im wilgotniej w łazience tym lepiej. Musisz jedynie zapewnić odpływ skroplin. Ja sobie poradziłem wkładając do odpływu z pralki trójnik i jest ok. Długość wężyka stworzyła naturalny syfon.
    pozdrawiam
    Rachunki za prąd mogą być niższe z wielu powodów. Jeśli spadły kwoty rachunków za prąd, to jakie koszty wzrosły?
    Zasada zachowania energii jest Ci znana?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Rachunki za prąd mogą być niższe z wielu powodów. Jeśli spadły kwoty rachunków za prąd, to jakie koszty wzrosły?
    Zasada zachowania energii jest Ci znana?
    Spadek wysokości rachunku może być spowodowany mniejszym zużyciem prądu bo nie słyszałem o obniżce jego cen. Koszty? nie wzrosły żadne a zasada zachowania energii jest mi znana, skończyłem szkołę powszechną....
    nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi, po prostu analizuję skutki mojej decyzji zakupowej i dziwi mnie to, że za wszelką cenę grono ludzi stara mi się zepsuć moją radość posiadania.
    Pozdrawiam wszystkich

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert On Zobacz post
    nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi, po prostu analizuję skutki mojej decyzji zakupowej i dziwi mnie to, że za wszelką cenę grono ludzi stara mi się zepsuć moją radość posiadania.
    Latem masz zimno w łazience - faktycznie kosztów dodatkowych nie ma, jak nie odpalisz tam ogrzewania.

    Zimą za to PC przepompuje Ci koszty z rubryki "CWU" do "CO". Zapłacisz najpierw za ogrzanie powietrza, które potem ogrzeje CWU.

    Latem tracisz komfort (akurat w łazience upały nie przeszkadzają - lepiej byłoby pociągnąć powietrze i zwrócić do salonu chociażby, albo do sypialni), zimą COP dzieli tylko koszty na pobrane z rubryki CO i CWU. A persaldo grzejesz ze średnią ważoną sprawności źródła ciepła CO i CWU.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert On Zobacz post
    Spadek wysokości rachunku może być spowodowany mniejszym zużyciem prądu bo nie słyszałem o obniżce jego cen. Koszty? nie wzrosły żadne a zasada zachowania energii jest mi znana, skończyłem szkołę powszechną...
    No to teraz usłyszysz.
    Nominalne ceny prądu u mnie od lat spadają średnio o 1 grosz/kWh co oznacza że ceny realne spadają jeszcze bardziej.

    Jeśli znasz zasadę zachowania energii, to napisz mi skąd pochodzi energia która ogrzała u Ciebie wodę zimą?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #56

    Domyślnie

    Oczywiście, że powiem.... energia będzie pobrana z otoczenia (ktoś już sprawdził wychłodzenie pomieszczenia o 2 stopnie) oraz z wilgoci panującej w łazience. Czy jest o co kruszyć kopie? nie wydaje mi się. Zaletą za to będzie osuszanie powietrza w łazience, o tym nikt nie mówi....

  17. #57

    Domyślnie

    Zimą osuszy łazienkę wentylacja i ogrzewanie, a latem wentylacja lub klimatyzacja.

    Gdzie tu sens ekonomiczny? Możesz ogrzać wodę z COP1 urządzeniem za 500 zł, a ogrzewasz wodę urządzeniem z COP1 (bo czerpie ciepło z domu) za 4000 zł.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam, zostałem posiadaczem tego podgrzewacza. Posiadam go od paru dni i mogę powiedzieć, ze jest naprawdę ładny, nie psuje wystroju łazienki. Montaż zajął bardzo mało czasu, a obsługa i ustawienie z instrukcją zajmuje chwilę. Podgrzewa wodę bardzo szybko. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze sprawował i po dłuższym czasie będę mógł napisać o nim więcej .

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Zimą osuszy łazienkę wentylacja i ogrzewanie, a latem wentylacja lub klimatyzacja.

    Gdzie tu sens ekonomiczny? Możesz ogrzać wodę z COP1 urządzeniem za 500 zł, a ogrzewasz wodę urządzeniem z COP1 (bo czerpie ciepło z domu) za 4000 zł.
    Jeżeli masz wentylację mechaniczną, zgodzę się.... osuszanie grawitacją nie jest efektywne. W mojej łazience niestety była odczuwalna wilgoć. Co do ceny 4000zł to żeś przesadził bo ostatnio w jednej z sieci handlowych hybryda 80L (jak moja) kosztuje 2280zł.
    Pozdrawiam
    PS Kamil1994 będziesz zadowolony

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BuKa91

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-705
    Posty
    19

    Domyślnie

    Panowie

    Temat łączenia rekuperacji jak i pomp ciepła to chyba rozmowa na inny temat, poruszamy tutaj sens posiadania zintegrowanej pompy ciepła do CWU do montażu w mieszkaniu gdzie raczej nie ma możliwości montażu splita czy innych super złożonych urządzeń jak przy domu z kotłownią czy poddaszem.

    Wracając do tematu i różnych wyliczeń COP jak i opłacalności montażu urządzenia, Kaizen wrzuciłeś jakąś tabelkę z wyliczeniami i jak będę miał chwilę to przygotuje własną i porównamy. Koszty instalacji i nakłady na konserwację są z d... wzięte i śmieszne, instalacja wodna i elektryczna już jest wiec nic nie płacę. Konserwacją? Nie widziałem że instalacje elektryczna czy wodną w mieszkaniu jakoś się konserwuje. Koszt pompy ciepła też nie wiem skąd, model który posiadam kupisz za kwotę jaką podał Robert, a o konserwacji poza przetarciem kurzu z podgrzewacza też i nic mi nie wiadomo. Pompa/bojler posiada aktywną anodę więc chyba nie trzeba wymieniać co roku. Urządzenie ma zastąpić zwykły bojler, który zdejmujesz i wieszasz Lydos'a nie zatrudniając jakiegoś wykwalifikowanego instalatora.

    Wychłodzenie pomieszczenia teraz latem jest jak dla mnie spoko, ale tak naprawdę kiedy pompa przestaje chodzić to szybko wyrównuje się do reszty mieszkania(drzwi z łazienki mam uchylone). Zobaczymy jak wychłodzenie będzie wpływać zimą.

    Janie, piszesz o tym jak nie opłacalny jest montaż urządzenia w łazience jak pisze o tym Szymon, ale tu muszę się nie zgodzić gdyż siostra ma taki układ gdzie przechodzą rury grzewcze przez łazienkę i one zawsze będą grzać i nie ma jak na tym zaoszczędzić, bo spółdzielnia ich nie zakręci i montaż tego urządzenia w tym miejscu jest eleganckim rozwiązaniem. Co innego gdy faktycznie masz grzejnik z zaworem i głowicą gdzie płacisz dokładnie za energie wykorzystaną na ogrzanie tego pomieszczenia tu można się zastanowić, ale j/w pisałem po wyłączeniu pompy temperatura szybko się wyrównuje.

    Czas pokaże jak będzie się sprawować i jaki jest sens grzać i chłodzić ową łazienkę; po to założony jest ten post by się przekonać. Postaram się przygotować jakieś rzetelne wyliczenia i podesłać, oraz brać aktywniejszy udział w dyskusji.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony