dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinbuniek

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-126
    Posty
    1

    Domyślnie Woda kapiąca z rynny

    Witam ekspertów od orynnowania.
    Mam założoną rynnę po obu stronach domu. Z jednej strony domu jest dach płaski - tam rynna działa bezbłędnie. Druga strona to natomiast dach skośny. Po opadach deszczu okazało się że woda kapie po zewnętrznej stronie rynny i na ziemi jest widoczna piękna wykapana strużka. Wykonawca miał się przyjrzeć temu podczas robienia elewacji ale nie dopatrzył się niczego złego. Sprawdziłem z drabiny co się dzieje z wodą podczas opadów. Opady w dachu wpadają do rynny, natomiast na zewnętrznym rancie rynny zbiera się woda i zamiast to środka rynny kapie na zewnątrz.
    Wykonawca twierdzi że to pierwszy raz kiedy widzi coś takiego. Well....
    Na szczęście kasa jeszcze po mojej stronie.
    Co radzicie?
    Dzięki Marcin
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180611_181932.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	415199   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180425_191413.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	415200   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180611_181925.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	415201  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Warzuć jeszcze fotki rynny - najlepiej z przyłożoną poziomicą.

  3. #3

    Domyślnie

    te fotki nic nie dadzą,
    wszystko zależy od tego z której strony zacina.
    Z rynny(zewnętrznej powierzchni) zawsze będzie kapało i będzie taki efekt jak na zdjęciu, jeśli deszcze będzie zacinał w stronę tej rynny.

    Nawet najlepiej na świecie zamontowana rynna nie uchroni sie od tego efektu, chyba, ze pod rynną zamontujemy jakiś płaski daszek ze spadkiem w stronę muru a tam jeszcze jeden kanał odpływowy.


  4. #4

    Domyślnie

    Jak była silna ulewa to woda mijała rynnę i wylewało się poza. Wiadro wody na dach i sam zobaczysz co się dzieje.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Jak była silna ulewa to woda mijała rynnę i wylewało się poza. Wiadro wody na dach i sam zobaczysz co się dzieje.
    to nie jest efekt wylewania się wody z rynny, tylko padania deszczu na zewnętrzną powierzchnie rynny. Tam się zbiera i kapie na ziemie. Omijanie rynny przez wodę spływającą z dachu, wygląda zupełnie inaczej(chodzi o ślad na ziemi).

    ja mam tak zawsze, kiedy tylko pada deszcz i zawsze od strony z której zacina.


  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czasem się zastanawiam jakiej odpowiedzi oczekują ludzie wstawiający takie zdjęcia? A może to efekt przed montażem rynny? Wstaw zdjęcie okapu to otrzymasz odpowiedź. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Widzę że nie tylko mnie drażnią takie tematy na forum. I Wgl argument "Na szczęście kasa jeszcze po mojej stronie." od takich z daleka. Trochę logiki i myślenia i sprawa się rozwiąże sama wystarczy że zrobisz sobie opaskę na 40-50cm w kamieni wokół budynku i po sprawie. Ze zdjęcia wnioskuje że nie masz wgl okapu albo masz bardzo mały a pretensje do garbatego że ma krzywe dzieci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony