dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    davedu

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie Dach wiazarowy - pare pytan

    Witam,

    Realizuje dość skomplikowany dach wiązarowy z drewna klejonego i mam parę pytań wg załączonego rzutu:

    1 - dach jest ocieplony płytami PIR AL na pełnym deskowaniu, jak byście połączyli izolacje nakrokwiową z izolacją ścian? myślałem czy nie zrobić przerwy w deskowaniu i połączyć styropian z płytami PIR, np uszczelniając pianka a nie ja jest na projekcie zlicować do deskowania.

    2 - czym uzupełnilibyście przestrzeń pomiędzy murłatą a ociepleniem ścian zewnętrznych?

    3 - w związku z tym że zarówno murłata jak i krokwie będą widoczne z przestrzeni otwartej salonu czym wypełnić przestrzeń pomiędzy murłata a wysokościami krokwi by nie widać było ocieplenia ścian (również wypełnienia o które pytam w pkt.2)

    Ponadto:

    Jaka membranę polecacie na pełne deskowanie przy użyciu płyt PIR dwustronnie pokrytych aluminium?

    Czym zakotwić murłatę do wieńca (dom położony w dość wietrznej okolicy) bo mnie osobiście kotwy chemiczne nie przekonują.. i co położyć między murłate z drewna klejonego a wieniec (izolacja) tak by obróbka wewnątrz była mało kłopotliwa i estetyczna.

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie..

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	415218  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Pytasz jako inwestor, wykonawca czy jako projektant ?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    davedu

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pytasz jako inwestor, wykonawca czy jako projektant ?
    Jako inwestor, po prostu wolałbym uniknąć błędów a już takie sam w projekcie znalazłem, nie mówiąc już o wykonawcach gdyż ciężko w moim rejonie znaleźć kompetentnych przy izolacji nakrokwiowej i do tego wiązarach...

  4. #4

    Domyślnie

    1 zrób tak jak masz w projekcie !

    2 oczywiście że ociepl , styropianem lub kawałkami pianki

    3 dołóż tam ocieplenie i zasłoń - najlepiej drewnem skoro wszystko w drewnie . Wystarczy na boki krokwi przybić listewki , do nich maskownice z drewna lub boazerie .

    Między murłatę a beton najlepiej papa .
    Ostatnio edytowane przez mariober ; 21-06-2018 o 16:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony