dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Spękania tynku wokół nowych okien i problem z domykaniem - przyczyny?

    Cześć,

    Mam problem z oknami w remontowanym mieszkaniu w kamienicy. Wymieniliśmy całą stolarkę okienną 3 miesiące temu (marzec), zamiast starej i zniszczonej drewnianej wstawiliśmy okna plastikowe. Po montażu wszystko było OK, okna domykały się normalnie, delikatnie, została wykonana obróbka i ten stan trwał aż do tego tygodnia. W domu nie było nikogo przez dłuższy czas, przed wczoraj po wizycie zauważyliśmy pęknięcia tynku wokół okien. Rysy są praktycznie przy każdym z zamontowanych okien oraz przy drzwiach balkonowych. Do tego doszedł problem z zamykaniem okien - czuć opór przy zamykaniu, trzeba użyć siły i je dopchnąć żeby je zamknąć, wcześniej nie było z tym żadnego problemu.

    Pytanie co jest nie tak? Wadliwy montaż? Kwestia osiadania okien, pracy stolarki pod wpływem temperatur? Jak wspominałem, mieszkanie znajduje się w kamienicy, dokładnie na drugim piętrze, od strony ulicy po której jeżdżą tramwaje i ciężarówki. Czy tego typu ruch miejski może mieć wpływ i powodować AŻ TAKIE efekty? Załączyłem zdjęcia żeby lepiej zobrazować problem.

    Okna były kupowane w skladokien.pl wraz z montażem, obróbka była robiona przez fachowca, który robił remont w całym mieszkaniu (dodam, że tynkowana była praktycznie całość mieszkania, spękania są tylko przy oknach).

    Będę wdzięczny za rady i sugestie, przyznam, że jestem lekko przybity sytuacją, wszystko wyglądało ok, a tu takie kwiatki...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SLOWIANSKA_15_8_pekniecia_1.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	415266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SLOWIANSKA_15_8_pekniecia_2.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	415267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SLOWIANSKA_15_8_pekniecia_3.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	415268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SLOWIANSKA_15_8_pekniecia_5.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	415269   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SLOWIANSKA_15_8_pekniecia_8.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	415270  


  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biceps Zobacz post
    Cześć,

    Mam problem z oknami w remontowanym mieszkaniu w kamienicy. Wymieniliśmy całą stolarkę okienną 3 miesiące temu (marzec), zamiast starej i zniszczonej drewnianej wstawiliśmy okna plastikowe. Po montażu wszystko było OK, okna domykały się normalnie, delikatnie, została wykonana obróbka i ten stan trwał aż do tego tygodnia. W domu nie było nikogo przez dłuższy czas, przed wczoraj po wizycie zauważyliśmy pęknięcia tynku wokół okien. Rysy są praktycznie przy każdym z zamontowanych okien oraz przy drzwiach balkonowych. Do tego doszedł problem z zamykaniem okien - czuć opór przy zamykaniu, trzeba użyć siły i je dopchnąć żeby je zamknąć, wcześniej nie było z tym żadnego problemu.

    Pytanie co jest nie tak? Wadliwy montaż? Kwestia osiadania okien, pracy stolarki pod wpływem temperatur? Jak wspominałem, mieszkanie znajduje się w kamienicy, dokładnie na drugim piętrze, od strony ulicy po której jeżdżą tramwaje i ciężarówki. Czy tego typu ruch miejski może mieć wpływ i powodować AŻ TAKIE efekty? Załączyłem zdjęcia żeby lepiej zobrazować problem.

    Okna były kupowane w skladokien.pl wraz z montażem, obróbka była robiona przez fachowca, który robił remont w całym mieszkaniu (dodam, że tynkowana była praktycznie całość mieszkania, spękania są tylko przy oknach).

    Będę wdzięczny za rady i sugestie, przyznam, że jestem lekko przybity sytuacją, wszystko wyglądało ok, a tu takie kwiatki...
    Szanowny Panie,
    Jeśli pęknięcia nie pojawiają się w innych punktach, to prawdopodobnie nie są one związane z czynnikami zewnętrznymi (duże natężenie ruchu). Najpewniej problem jest wywołany nieprawidłowym montażem stolarki okiennej. Być może została ona zamontowana w zbyt małych otworach okiennych, co sprawiło, że po upływie czasu „pracujące” okno spowodowały powstawanie pęknięć. Trudno to jednak jednoznacznie ocenić bez obejrzenia okien na miejscu. Proponuję skontaktować się z firmą/wykonawcą, który przeprowadził montaż i zgłosić problem. Doraźnym rozwiązaniem może być oczyszczenie pęknięć i wypełnienie ich masą ACRYL-PUTZ® FX 23 FLEX. Można ją stosować na pęknięcia o szerokości do 5 milimetrów – bez konieczności wykorzystania taśm zbrojeniowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony