dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinx00

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    90

    Domyślnie kilka pytań przed tynkami wewnętrznymi

    Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem)



    1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów musi być dana siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia :

    a) nadproży z gazobetonem H+H

    b) komina ze ściankami działowymi

    c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę*chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki

    d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie

    e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów



    2 Teraz nasuwają mi się*kolejne pytania:

    a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ?

    b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ?

    c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ?

    d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ?



    3 jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ?



    4 czy tynk pod parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ?



    5 czy do puszek elektrycznych*pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ?



    6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity



    PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH
    Ostatnio edytowane przez marcinx00 ; 23-06-2018 o 09:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony