dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pomoc i porada - spór z wykonawcą o jakość pracy

    Cześć
    Jakiś czas temu zaczęliśmy budowę i już jest mega kwas. Stan budowy - zakończony poziom zero, czyli fundamenty oraz wylany chudziak. Dziś na budowie byłem z kierownikiem budowy i ten pokazał mi kilka usterek, które jego zdaniem wykonawca powinien usunąć. Najważniejsza to jego zdaniem brak zagęszczenia gruntu pod chudziakiem. Robił odwierty i wbijał pręt metalowy, potem ja również. Opór jeśli był, to lekki, ale jak na moje pręt wchodził jak w masło. Naczytałem się o opadaniu chudziaka po kilku latach i o tym, jakie są problemy aby potem to naprawić, więc się mega tym zmartwiłem. Napisałem maila do wykonawcy, potem była rozmowa telefoniczna - baardzo nieprzyjemna.
    Na pewno będę chciał wezwać geologa, aby zbadał stopień zagęszczenia gruntu. Tu pytanie: jaka wartość jest prawidłowa oraz czy jest to gdzieś w jakikolwiek sposób określone jako norma? Jutro mam spotkanie na budowie z wykonawcą i kierownikiem budowy, ale sądząc po dzisiejszej rozmowie to będzie tylko strata czasu i dalsza pyskówka. Kierownik mówi, że jedynym sposobem naprawienia jest kucie chudziaka, wybranie gruntu i zrobienie tego na nowo, prawidłowo.
    I weź tu buduj dom.
    Ostatnio edytowane przez rodzinanaswoim ; 26-06-2018 o 19:34

  2. #2

    Domyślnie

    Zapłaciłeś już?
    Zagęszczenie gruntu to absolutna podstawa. Jeśli wykonawca nie zagęścił, to jest dziadem, a nie wykonawcą.
    W przypadku nawiezionego gruntu zaleca się Is>0,95, a dla gruntu rodzimego podaje się Id, chyba >0,67.
    Poczytaj tutaj: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?209201

  3. #3

    Domyślnie

    Płaciliśmy zaliczkę (mniej niż połowę kwoty za etap), reszta do zapłaty po 'bezusterkowym odbiorze etapu' (tak jest zapisane w umowie). Całe szczęście, że nie płaciliśmy całej kwoty za etap z góry, bo teraz mamy chociaż jakiś argument w dyskusji. Co do tego zagęszczenia, to wykonawca upiera się, że jest dobrze. Jak mu powiedziałem, że będę chciał wezwać geologa, aby to zbadał, to się tylko wściekł na mnie. Sytuacja o tyle podejrzana, że chudziaka wylewali w czwartek późnym popołudniem, już po swoich godzinach pracy (kończą o 17) - dlaczego taki pośpiech, skoro jeszcze był cały piątek i można wszystko na spokojnie zrobić? Mogę tylko podejrzewać, że ma problem na innej budowie i na gwałt potrzebował tam przerzucić ludzi, ale czy to jest moja sprawa? Nie mogę pojąć, dlaczego budowlańcy odwalają taką fuszerkę, bo jak się poczyta i posłucha co się na budowach wyprawia, to aż włos się jeży.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Budowa w ludowych przypowiesciach, np.:Najpierw: Nie żałuj materiału, lej piasek , syp wodę.Potem: Trzymaj ścianę, ja biegnę po kasę.Wniosek: Nie ma dymu bez ognia.

  5. #5

    Domyślnie

    Masz umowę - bierz geologa i tyle. Facet nie ma żadnego argumentu

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Zagęszczenie gruntu to podstawa, proponuje sie nie cackac jeśli geolog po badaniu stwierdzi ze jest zle wykonane proponuje obrać następującą ścieżkę w rozmowie na spokojnie bez krzyku powiedzieć ze albo sie zobowiązuje do usunięcia usterki oczywiście na własny koszt ( kucie / zagęszczenie /beton) oczywiście jako gest dobrej woli z twojej stony wydłużysz panu ten termin umówiony skończenia budowy o okres potrzebny do wykonania czynności. Albo jeśli nie to rozwiązujesz umowę i składasz sprawę do sadu o obciążenie pana kosztami badania/ usunięcia usterki na dowolny koszt wskazany przez inna firme oraz rozliczenia procentowego wykonanej roboty w stosunku do tego co ci zapłacił. Gwarantuje ze cos z niego ściągną napewno������

  7. #7

    Domyślnie

    Badania gruntu, iniekcja geopolimerowa, odszkodowanie z oc Kierownika Budowy....,

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ReniaB1975 Zobacz post
    Badania gruntu, iniekcja geopolimerowa, odszkodowanie z oc Kierownika Budowy....,
    Wywalczyłaś to odszkodowanie?

  9. #9

    Domyślnie

    I jak sie sprawa skonczyla?
    Odszkodowanie z oc kierownika chyba nie bardzo skoro on tych prac nie zatwierdzil tylko wymaga naprawy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony