dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Ja też jecilem na ławę 12mb dla tego projektu co chciałeś budować. Czas ok 2 godz.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Długo nic się nie działo, bo przez dwa tygodnie praktycznie lało non stop i nie był to najlepszy czas na zabawy w glinie (chyba, że się chce lepić garnki )
    Za to w tym tygodniu działo się dużo, chociaż tydzień na budowie zacząłem od środy kiedy to skończyłem kręcić zbrojenie, wyznaczyłem sprayem ławy dla koparkowego i pomierzyłem niwelatorem jak głęboko musimy kopać. Z tego etapu niewiele zdjęć, bo czasu mało, a jak się robi samemu to człowiek potrafi zapomnieć o zdjęciach.

    W czwartek rano przyjechała koparka i się zaczęło kopanie:




    po 4 godzinach mieliśmy już gotowy wykop:



    Następnie zacząłem wrzucać zbrojenie do wykopu:


    Łatwo z tym zbrojeniem nie było. samemu wrzucić cztery 12 metrowe belki, które leżały kawałek od wykopu, ale dałem radę. Zacząłem wiązać narożniki i łączenia, oraz podkładać pod zbrojenie podkładki dystansowe tak aby być gotowy na następny dzień. Nie zrobiłem wszystkiego, ale jak dostałem telefon z betoniarni, że beton będzie na 9, to stwierdziłem, że rano resztę dokończymy.

    Następnego dnia rano byliśmy już gotowi o 8.30 - mój tato i jednocześnie kierownik budowy mi pomagał, to poszło znacznie szybciej niż samemu i wyglądało to tak:

    (Zbrojenie wrzucone, agregat i wibrator na środku przygotowane).

    Minęła 9 a betonu nie ma. Po telefonie okazało się, że najwcześniej będzie na 10. No i o 10.10 mieliśmy taki widok:


    Godzinę później było już tak:


    i tak:


    Także teraz można sobie poleniuchować w weekend
    Ostatnio edytowane przez Slawskip ; 21-08-2019 o 09:59

  3. #23

    Domyślnie

    Witam się.

    Część fotek się nie wyświetla...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czy ja dobrze widze a jednym ze zdjec ze w wykopie pod lawy widsc w przekroju czarna ziemie?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    To nie jest czarna ziemia, tam wszędzie jest glina - miałem robione odwierty które to potwierdzają (odwiert był praktycznie w tym miejscu gdzie wydaje się na zdjęciu że jest to czarna ziemia).

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Bardzo dawno nie pisałem w dzienniku. Nadal wszystko robię praktycznie sam, a tam gdzie trzeba więcej niż jednej osoby pomaga mi tato. Aktualnie mam zrobioną pierwszą warstwę ścian nośnych i dwa miesiące na skończenie i zalanie wieńca (w drugim tygodniu sierpnia mają przyjechać wiązary).

    kilka zaległych fotek:
    Najpierw przyjechało drewno:


    z którego powstały blaty:


    a następnie szalunki:


    Wreszcie nastał ten dzień - Lejemy!:
    Ostatnio edytowane przez Slawskip ; 02-06-2019 o 22:23

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Jak to bywa z betonem, nie dość, że w betoniarni było opóźnienie, to jeszcze operator na maksa się śpieszył, i w jednym miejscu (przy studzience kanalizy, gdzie nie można było dobrze zabezpieczyć łączenia blatów) szalunek puścił. W kilku miejscach delikatnie deski wygięło, ale generalnie było ok. poza tym, że 3 kubiki musieliśmy wrzucić ręcznie w szalunki.

    Następnego ranka wyglądało to tak:



    po rozszalowaniu przyszła pora na izolację:


    i obsypanie fundamentów przed zimą:

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Po zimie zostały zasypane i zagęszczone fundamenty:


    za zagęszczanie ostatniej warstwy zabrała się sama inwestorka:


    w zagęszczonej pospółce wykonana została kanalizacja:


    Następnego dnia zabrałem się za usunięcie nadmiaru pospółki (tak aby chudziak miał minimum 10 cm) - Jak do tej pory jest to chyba najcięższa praca na budowie - na szczęście już za mną:
    - początek


    i koniec:

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Następnie rozłożyłem siatki przeciwskurczowe:


    i profile do prowadzenia łaty według pomysłu Łukasza Budowlańca:


    15 maja zalaliśmy chudziak - tylko jedno zdjęcie zrobione po wszystkim, bo zimna Zośka i pogoda nie bardzo były przychylne, ale na szczęście wszystko się udało:


    no prawie wszystko:


    Chudziak nie wyszedł idealnie, ale jak na pierwszy raz i niesprzyjającą aurę myślę, że jest nieźle.

    Kilka dni później przyjechała pierwsza część materiałów na ściany:

  10. #30

    Domyślnie

    Czekamy na więcej zdjęć

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Pierwsza warstwa razem z Teściem i Tatą ogarnięta w sobotę:



    potem trochę popadało:


    ale w zeszły wtorek coś się ruszyło:


    zaraz po skończeniu drugiej warstwy oberwała się chmura:
    https://24jgora.pl/artykul/oberwanie-chmury-nad/674243

    chwilę później było już piękne i błękitne niebo:



    kolejne dni to kolejne warstwy


    by w sobotę wyglądało to tak:


    jak na trzy dni murowania w pojedynkę (wtorek, środa, piątek) myślę że całkiem nieźle. W sumie wymurowałem przez ten czas 288 bloczków. W czwartek pojechałem do teściów i przywiozłem rusztowanie (mam 300 km w jedną stronę), natomiast w sobotę trzeba było posprzątać i skosić łąkę za domem, bo już strasznie zarosła.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Dzisiaj za to pierwszy raz rozstawiałem rusztowanie, wymurowałem z niego pierwsze bloczki oraz rozmierzyłem wszystkie okna. Dodatkowo przygotowałem front robót na jutro.

  13. #33

    Domyślnie

    Sprawnie idzie i świetnie wykonana robota
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  14. #34

    Domyślnie

    Ściany jest to jeden z najlepszych etapów budowy...
    Jedziesz robić efekty widać gołym okiem... mobilizuje i przybywa!
    Ładnie to idzie Wam...,

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    To fakt, dosyć szybko rośnie, ale ponieważ robię praktycznie sam, to efektu wow nie ma (obok sprawna ekipa ściany wymurowała w 4 dni).
    Chociaż wczoraj po pracy (od 15 do 20),udało się machnąć 60 pustaków. Tylko to z pomocą Taty, no i pogoda również sprzyjała bo było pochmurno i wiał lekki wietrzyk.
    Także stan na dziś dwie krótsze ściany po 8 warstw, dwie dłuższe ściany po 5 warstw. Finalnie ma być 12 warstw + wieniec. W przyszłym tygodniu mam znowu wolne, to myślę że uda się polecieć z robotą szybciej.

    stan na dzisiaj:


  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Stan na dziś, ściana wejściowa 11 warstw, ściana frontowa 6 warstw, ściana od ogrodu 5 warstw, ściana z drzwiami tarasowymi 9 warstw. W sumie ma być 12 warstw, także mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się skończyć murowanie.



  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    dzisiaj doszły dwie warstwy na ścianie z drzwiami tarasowymi (jest już 11 warstw) oraz 3 warstwy (i 3 bloczki z 9 warstwy) na ścianie od ogrodu. Na ścianie od ogrodu jest sporo docinek, więc idzie to wolniej, ale myślę, że jutro uda się wyprowadzić ją na 11 warstw i przejdę na ścianę frontową. (to wszystko dało około 70 pustaków)


    Dzisiaj jak się zrobiło ciemno przeniosłem zero+metr na ściany budynku za pomocą lasera. niestety nie zrobiłem zdjęć, bo pojawiło się tyle komarów, że zrobiłem swoje i musiałem uciekać, bo by mnie zjadły żywcem.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Dzisiaj udało się machnąć trzy ściany na gotowo (12 warstw) i dwie warstwy ze ściany frontowej (zostało jeszcze 5 warstw do wymurowania). Na gotowych ścianach udało się również przygotować podmurówkę pod nadproża. Także myślę, że w tym tygodniu uda się dokończyć murowanie i osadzić nadproża. Dzisiaj również pierwszy raz spadłem z rusztowania - przy wchodzeniu na nie ześlizgnęła mi się noga i poleciałem w dół - na szczęście bez uszczerbku na zdrowiu. Stal ze strzemionami na wieniec ma przyjechać w przyszłym tygodniu - po murowaniu będzie to miła odmiana (wiązanie belek zbrojeniowych).

    na tą chwilę to wygląda tak:



  19. #39

    Domyślnie

    Dałeś druty w strefach podokiennych?

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Nie, nie dawałem. Po przeanalizowaniu tematu i konsultacjach z kierownikiem budowy i osobami budującymi na co dzień z betonu komórkowego (deweloper) uznałem, że nie trzeba. Generalnie nie ma reguły. Są tacy którzy dali i im i tak popękało, a są tacy co nie dali i im nie popękało. Dodatkowo ja nie będę miał ciężkiego stropu, no i poddasze mam nieużytkowe. Z tych względów myślę że nie ma takiej potrzeby.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony