dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Druty nie są drogie, a mniej stresu bo odpada ewentualna naprawa pęknięć

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    Nie, nie dawałem. Po przeanalizowaniu tematu i konsultacjach z kierownikiem budowy i osobami budującymi na co dzień z betonu komórkowego (deweloper) uznałem, że nie trzeba. Generalnie nie ma reguły. Są tacy którzy dali i im i tak popękało, a są tacy co nie dali i im nie popękało. Dodatkowo ja nie będę miał ciężkiego stropu, no i poddasze mam nieużytkowe. Z tych względów myślę że nie ma takiej potrzeby.
    W porządku,przy lekkiej konstrukcji ryzyko jest mniejsze,zawsze jednak warto wzmocnić strefę podokienną dla świętego spokoju.Życzę wytrwałości w budowaniu...

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    ostatni tydzień czerwca nie był u mnie zbyt pracowity na budowie, bo praktycznie tylko dokończyłem murować ściany i przygotowałem miejsca do osadzenia nadproży.


    wczoraj z tatą po pracy skręciliśmy dwie 12 metrowe belki na wieniec, za to dzisiaj po pracy (jako że byłem sam na budowie) osadziłem nadproża nad 4 oknami. Jak bym wiedział, że te nadproża są tak ciężkie to chyba wybrał bym inne, lub po prostu zaszalował to i wylał (zwłaszcza, że praktycznie zaraz nad nadprożami mam wieniec). Ale ponieważ już mam je na budowie, to jednak postanowiłem je wykorzystać.

    Tutaj na dole zdjęcia widać skręcone wczoraj belki, oraz osadzone nadproża w gabinecie i łazience - tutaj są okna 90 cm, nadproża 120 cm, akurat te całkiem łatwo się osadza


    Tutaj natomiast widać osadzone nadproża w pokojach dzieci. Okna 150 cm szerokości, to i nadproża dłuższe - 180 cm i wyraźnie cięższe.



    zostało jeszcze okno w kuchni, okno w naszej sypialni i dwa okna tarasowe. Okno w kuchni będzie miało 150 cm i nadproże 180 cm i z tym sobie bym poradził, ale pozostałe okna mają mieć 180 cm szerokości, to i nadproża szersze bo 210 cm, ale z tymi to raczej sam szarpał się nie będę, zwłaszcza że w sobotę będzie mocniejsza ekipa (brat, tato i znajomy), to we czterech na pewno dużo szybciej i sprawniej pójdzie. Jutro pewnie skończymy wiązać zbrojenie na wieniec, żeby w sobotę je już wrzucić na górę.

  4. #44

    Domyślnie

    Zaczyna nabierać kształtów

  5. #45
    Banned
    dareczek78

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kłodawa
    Kod pocztowy
    62-650
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem i szacun za to, że samodzielnie to robisz. Ja nie mam talentu do takich robót, a jakbym zaczął to pewnie po latach wyszłyby moje niedociągnięcia więc nie chciałem ryzykować. Mój kolega podobnie jak Ty sam buduje swój dom i na prawdę Was Panowie podziwiam. Przede wszystkim od Ciebie zależy kiedy skończysz budowę. My byliśmy zdani na ekipę leserów przez co oddanie budynku opóźniło się o ponad pół roku.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    dareczek78 dzięki za dobre słowo, staram się jak mogę, ale nie zawsze jest łatwo. Chociaż w sobotę razem z tatą i bratem zrobiliśmy fajną robotę, którą sam pewnie bym robił ze dwa dni, a tak to przed 15 byliśmy już w domu i mogliśmy odpoczywać.

    W czwartek po pracy skręciliśmy następne dwie belki dwunastometrowe zbrojenia. W piątek miałem inne sprawy do załatwienia, za to w sobotę osadziliśmy brakujące nadproża oraz wrzuciliśmy i powiązaliśmy zbrojenie na ściany.




    Co do zbrojenia to wyszło tak, że z 12 metrowych belek to co musiałem odciąć na krótkiej ścianie idealnie pasowało na to co brakowało na drugiej ścianie razem z 50 cm zakładem (co widać na jednym zdjęciu nad nadprożem). Jedyne co zostało do zrobienia to powiązać L-ki w narożnikach (zapomniałem je wrzucić na auto).

    oraz przywiozłem płyty OSB już przygotowane do szalowania wieńca:


    teraz będzie szalowanie i jak tylko skończę to zalewamy wieniec i czekam na wiązary i dach (ale to już w sierpniu).

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    żeby nie było, że nic się nie dzieje ----> szalujemy wieniec



    beton mam zamówiony dopiero na 29.07.2019 także nie muszę się spieszyć. na razie jest prawie całość wstępnie przymocowana i wypoziomowana. Dzisiaj zrobimy dwie brakujące ściany na zewnątrz. Jutro przyjedzie trochę więcej ramek rusztowania i zostanie ustawione w środku, tak aby można było sobie chodzić dookoła i móc komfortowo zalać wieniec bez konieczności przestawiania rusztowania.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    stan na dzisiaj, mamy gotowe szalunki wieńca w 99% (zostało jeszcze ustawić szpilki pod murłatę na jednej ścianie i przymocować cztery kantówki w czterech rogach po zewnętrznej). najdłużej zeszło na kompletowaniu rusztowania aby można było chodzić dookoła (w sumie wyszło 60 ramek rusztowania warszawskiego). Jutro skoczę sobie na godzinkę i skończę to co zostało, a w poniedziałek lejemy beton

    pora na kilka zdjęć:








    aaaa bym zapomniał, ponieważ sąsiadowi postawili skrzynkę z prądem w miejscu przez które zwykle wjeżdżał ciężki sprzęt:



    to musieliśmy przygotować wjazd alternatywny (tak żeby pompogruszka się zmieściła), niestety zdjęcia tego wjazdu będą jutro.

  9. #49

    Domyślnie

    Chwilę mnie nie było, a tu takie zmiany Wygląda rewelacyjnie i porządnie. Tempo macie super, zazdrościć
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    walec7_7 jak na to że szalunki robione praktycznie tylko po pracy i nie we wszystkie weekendy to w sumie tempo wygląda całkiem nieźle, ale w sumie to wieniec szalowaliśmy 22 dni (kalendarzowe)

    obiecane fotki wjazdu:
    stary wjazd ze skrzynką:


    nowy wjazd (trzeba było przenieść zbiornik na wodę i zasypać dziurę po korzeniach drzewa). Tutaj jest szerzej o około półtora metra (od przepustu do hydrantu).



    a teraz tak dla porównania jak to wyglądało dokładnie rok temu:
    27 lipca 2018 roku:

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    No to się wszystko super udało jest już wieniec to teraz tylko rozszalować i zamienić się na chwilę z samoroba w inwestora (wiązary i pokrycie dachu będą robione przez firmy). Zdjęcia wrzucę wieczorem.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    fotki z wczoraj:









  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Cool

    wczoraj w okolicach 14 dostałem telefon od Burkietowicza z pytaniem czy mogą montować w czwartek wiązary, bo już wszystko gotowe i mogą działać - szybka narada z kierbudem (no bo przecież dopiero co wieniec wylany) i decyzja, że ok. Jako że wieniec jeszcze nie rozszalowany to po południe całe zeszło mi na odkręcaniu nakrętek z wieńca (myślę sobie że przecież mam jeszcze dzisiejsze popołudnie to z pomocą taty damy radę rozszalować). Gdzie tam, gdzieś o 18 we wtorek przyjechała ekipa która będzie montować dach (Tymon Dachy) i mówią, że transport będzie w środę z samego rana o 7.00 i chcą rozładować Tira. Później lecą na poprzednią budowę dokończyć i jak skończą to chcieli by zacząć u mnie. Mówię im, że panowie, ale ja nawet wieńca nie mam rozszalowanego. Ale ponieważ u mnie wiązary będą montowane na murłacie, to doszliśmy do wniosku (ja, kierbud i cieśle), że rozszalujemy już po zamontowaniu wiązarów. No to dzisiaj z samego rana się zaczęło od spotkania na Orlenie niedaleko mojej budowy:



    transport gotowy do rozładowania:


    dźwig również:


    no to zaczynamy rozładunek:




    za to jakoś po trzynastej pierwszy z wiązarów poszybował na swoje miejsce:


    i już na miejscu:


    są i następne:


    tutaj widać jak spory będzie strych:


    no i na fajrant o 17 prezentuje się to tak:


    dalszy ciąg nastąpi jutro

  14. #54

    Domyślnie

    Trochę Ci utrudnili pracę, ale chociaż masz szybciej
    Mam nadzieję, że nie będzie dużo kombinacji z odkręcaniem

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    nakrtętki już odkręciłem, zostało trochę wkrętów i zdjąć osb, ale z tym już teraz mi się tak nie będzie śpieszyło.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    wczoraj chłopaki powiesili wiechę:



    tutaj stryszek (wyszło ponad 50 metrów):


    z bliska:



    Mam jeszcze pytanie, ponieważ krokwie zewnętrzne i płatwie chcę zabezpieczyć czymś co pozwoli im zachować naturalny kolor drewna, także drodzy forumowicze czym najlepiej je pomalować (olej? lazura? pokost lniany?)
    Ostatnio edytowane przez Slawskip ; 02-08-2019 o 09:12

  17. #57

    Domyślnie

    KOOPMANS IMPRA tego używałem u siebie, polecany bardzo.

  18. #58

    Domyślnie

    Swoją drogą, bardzo ładne zdjęcia tutaj powyżej wstawiłeś. Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobały!
    ---------------------------------------------
    moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-08-2019 o 22:15 Powód: Reklama jest płatna na forum

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    no to jeszcze jedno:

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    no to od dzisiaj nie będzie mi kapać na głowę



Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony