dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anija302

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    14

    Domyślnie Problem z piekarnikiem

    Witajcie. Potrzebuję dosyć niestandardowej porady. Chodzi o piekarnik elektryczny, a dokładniej o jego sposób osadzenia w zabudowie. Szafki kuchenne, które mam mają 50 cm głębokości, do tego dochodzi 5 cm blatu za szafkami, co razem daje 55 cm. Piekarnik ma 54 cm głębokości (część piekarnika w zabudowie). Po jego montażu okazało się, że pomiędzy tylną ścianą piekarnika, a ścianą w kuchni jest tylko 1 cm przerwy. Czy ktoś z Was ma podobną sytuację i może się wypowiedzieć, czy taka mała odległość wpływa w jakikolwiek sposób na prawidłowość funkcjonowania tego sprzętu, tj. np. odpowiednią cyrkulację powietrza dookoła piecyka itp.? W instrukcji obsługi zupełnie nic na ten temat nie ma.

  2. #2

    Domyślnie

    bo czoło szafki powinno być w odległości 60cm od ściany. Te marketowe szafki maja z reguły 50cm głębokości i powinny być oddalone od ściany 10cm.


  3. #3

    Domyślnie

    Trochę odświeżę temat:

    Posiadam szafkę pod piekarnik, która ma 50 cm głębokości. Chciałem kupić sprzęt o gł. do 55,9 (obecnie najmniejszy standard), ale większość rysunków technicznych jakie widzę na stronach AGD przedstawia minimalny wymiar o parę centymetrów większy niż posiada moja szafka. Czy chodzi o to, że ścianki piekarnika muszą być w całości odizolowane płytami? Czy mogę jednak nie przejmować się tymi kilkoma centymetrami?

    Kolejna, WAŻNIEJSZA sprawa - za potencjalnym piekarnikiem, prócz gniazdka, mam przyłącze gazowe i rurę odprowadzającą od zlewu (głupie metody wykończenia w wykonaniu poprzedniego właściciela). Jeśli bym czymś zaizolował te rzeczy to piekarnik mógłby być do nich "dociśnięty"? Odsunąłem szafki od ściany już maksymalnie właściwie i wychodzi mi około 53 cm miejsca na piekarnik. Pomyślałem więc, że przy montażu przedłużę po prostu szafkę kawałkami forniru żebym mógł przymocować sprzęt. Nie wiem czy to wszystko ma prawo bytu... Poradźcie proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony