dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki marcinollosso .
    Ruszyło i już wszystko działa.
    Tak proste, aż śmieszne ...
    Instrukcja instalatora i użytkownika bardzo niejasna i chaotyczna.
    A tak dla zainteresowanych, to zewnętrzne czujniki temperatury do CWU i bufora to NTC 5k.
    Wszędzie na forach piszą, że 10k i po zamontowaniu pokazywały dziwne wartości, ~ 2x za duże.
    Po zamontowaniu tych 5k pokazują OK.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tmucha

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Harasiuki
    Kod pocztowy
    37-413
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieslaw.b Zobacz post
    Dzięki marcinollosso .
    Ruszyło i już wszystko działa.
    Tak proste, aż śmieszne ...
    Instrukcja instalatora i użytkownika bardzo niejasna i chaotyczna.
    A tak dla zainteresowanych, to zewnętrzne czujniki temperatury do CWU i bufora to NTC 5k.
    Wszędzie na forach piszą, że 10k i po zamontowaniu pokazywały dziwne wartości, ~ 2x za duże.
    Po zamontowaniu tych 5k pokazują OK.
    W które gniazdo na płycie podpinamy czujnik od bufora? Z kąd wziąść taka fabryczną wtyczkę do czujnika?

  3. #23

    Domyślnie

    4-pinowe, czerwone gniazdo na górze płyty.
    To samo, co do czujnika CWU, maszyna go sobie nazwie system solarny.
    Wpina się obok.
    Tutaj akurat instrukcja instalatora to w miarę jasno tłumaczy.
    Ja akurat takie wtyczki miałem, to sobie przylutowałem, ale na Alle... widziałem takie gotowe z wtykiem.
    Ostatnio edytowane przez wieslaw.b ; 08-01-2020 o 07:36

  4. #24

    Domyślnie

    Witam wszystkim, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi jak Thermę V poustawiać, aby działała na krzywej?? Mam dodatkowo w salonie zainstalowany czujnik temperatury (oryginalny LG) i do tego regulator pokojowy, w którym nastawiam temperaturę pomieszczenia w danych godzinach. Nie potrafię ogarnąć nowego sterownika... W menu instalatora ustawione, że dane pobiera z czujnika powietrze + woda, ustawiony tryb auto i co dalej??? Póki co pompa grzeje jak chce. PRzy temp +5 na dworze raz temperatury wlot/wylot 31/35, raz 27/27.
    Ewentualnie proszę jakieś zdjęcia swoich ustawień

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darekplc

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tumlin-wykień
    Kod pocztowy
    26-085
    Posty
    2

    Domyślnie Czujnik CWU therma V

    Cytat Napisał wieslaw.b Zobacz post
    4-pinowe, czerwone gniazdo na górze płyty.
    To samo, co do czujnika CWU, maszyna go sobie nazwie system solarny.
    Wpina się obok.
    Tutaj akurat instrukcja instalatora to w miarę jasno tłumaczy.
    Ja akurat takie wtyczki miałem, to sobie przylutowałem, ale na Alle... widziałem takie gotowe z wtykiem.
    Czy mógłby Pan podać pod które piny we wtyczce 4pin powinien być podłączony czujnik CWU?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakie macie zbiorniki na cwu zamontowane? Myślę nad kospel ale nie wiem który, pojemność ok200l. Przy mocy pompy 12kw.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darekplc

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tumlin-wykień
    Kod pocztowy
    26-085
    Posty
    2

    Domyślnie Czujnik CWU therma V

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jakie macie zbiorniki na cwu zamontowane? Myślę nad kospel ale nie wiem który, pojemność ok200l. Przy mocy pompy 12kw.
    Mam kospel 200l i pompa 12kw i

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jaki konkretnie masz model? Bo ich jest sporo. Opisz jak ci sie sprawuje. Te oryginalne zbiorniki LG trochę drogie 4500zł. Pytanie czy warto.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darekplc Zobacz post
    Czy mógłby Pan podać pod które piny we wtyczce 4pin powinien być podłączony czujnik CWU?
    CN_TH 4 czerwone gniazdo.
    PIN 1,2 solar
    PIN 3,4 CWU

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jakie macie zbiorniki na cwu zamontowane? Myślę nad kospel ale nie wiem który, pojemność ok200l. Przy mocy pompy 12kw.
    Ermet poziomy 140 l. Przy dwóch dupskach do szorowania, wystarczy.
    Popierdółka 5 kW dosyć szybko go grzeje.

    Tylko pamiętać przy doborze, żeby powierzchnia wężownicy, albo płaszcza była dostateczna, aby odebrać ciepło.

  11. #31

    Domyślnie

    Ostatnio zauważyłem, że pompa przeprowadza defrost przez zbiornik CWU a nie z instalacji CO. Dzieje się tak podczas cykli podgrzewania wody w zasobniku CWU, podczas ogrzewania pomieszczeń ciepło do rozmrażania pobierane jest z instalacji CO. Czy tak powinno być? Wydawało mi się, że defrost zawsze powinien odbywać się na obiegu CO a nie CWU.
    Ostatnio edytowane przez mirageg3 ; 03-12-2020 o 15:51
    Bliźniak, parterowy, podpiwniczony, z poddaszem użytkowym, 150 m2 - 4 osoby. Podłogówką 50 m2, grzejniki 100 m2. Ściany: pustak max, wełna 5 cm, cegła pełna 12cm, 10 cm grafit . Dach: wełna 25 cm. Okna: wkłady szybowe dwukomorowe. Pompa LG Therma V 9KW. Brak kominka.

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie też się defrostuje z tego zbiornika, który grzał właśnie.
    W instrukcjach nic nie znalazłem na ten temat.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Jarrek.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś wie do których pinów jest podłączony termometr pokojowy w żółtym 3 pinowym wtyku CN_ROOM?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieslaw.b Zobacz post
    Witam !
    Wie może ktoś, jak uaktywnić ikonkę regulacji temperatury CWU.
    Skończyły mi się pomysły.
    Zainstalowany zbiornik CWU, bufor, pomiędzy nimi zawór trójdrożny z napędem, przęłączone dip-y, czujniki temperatury w zbiorniku CWU i buforze zainstalowane, . Jednostka wewnętrzna je widzi, pokazuje prawidłowo temperatury, na tych zbiornikach.
    Zawór trójdrożny cały czas w położeniu na grzanie bufora.

    Moje oczekiwania: CWU w priorytecie, po osiągnięciu zadanej temperatury zawór przełącza wyjście na bufor, z którego to pompka sterowana termostatem wyciąga ciepło na ogrzewanie.. Po wykryciu spadku temperatury w zbiorniku CWU o powiedzmy 3-4 st od wartości zadanej. zawór przechodzi w położenie na grzanie wody użytkowej.

    Wszystko podpięte zgodnie z instrukcją, sprawdzone jeszcze raz, a nie działa ikonka regulacji CWU, podświetlona na szaro, nie aktywna.

    Ma ktoś jakiś pomysł ?
    Dzień dobry, czy kolega znalazł rozwiązanie swojego problemu czy tylko odpuścił?
    Pytam bo mam podobny problem.

  15. #35

    Domyślnie

    Czujnik/termometr pokojowy podłączamy do skrajnych pinów 1,3.

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jaremak

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    mam pompę HN091MR.NK5/HU091MR.U44 czyli LG Therma V split 9 KW R32.
    czy ta pompa steruje wewnętrznie pompą CO za buforem i jak to podłączyć mam pompę grundfos hybrid upm3 25/70 ze sterowaniem, czy do serwowania potrzebny jest oddzielny regulator np. SALUS PC11W ?
    Mam bufor i zbiornik CWU czujnik do CUW mam i zlokalizowałem podłączanie, ale nie wiedzę oddzielnego pinu do czujnika dla bufora.
    Nie wiem też jak podłączyć dodatkową grzałkę z bufora bo pompa w instrukcji mówi tylko o grzałce w zasobniku
    Czy ktoś ma rozbudowany system i może podesłać zdjęcie wykonanych podłączeń na płycie thermoboxa ?

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patrixs

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej, ustawieniach serwisowych znajduje się : Ustawienia dezynfekcji zbiornika 2, a tam "Przymusowy koniec" z możliwością regulacji 1-12. Co reguluje to ustawienia?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremak Zobacz post
    Witam!
    mam pompę HN091MR.NK5/HU091MR.U44 czyli LG Therma V split 9 KW R32.
    czy ta pompa steruje wewnętrznie pompą CO za buforem i jak to podłączyć mam pompę grundfos hybrid upm3 25/70 ze sterowaniem, czy do serwowania potrzebny jest oddzielny regulator np. SALUS PC11W ?
    Mam bufor i zbiornik CWU czujnik do CUW mam i zlokalizowałem podłączanie, ale nie wiedzę oddzielnego pinu do czujnika dla bufora.
    Nie wiem też jak podłączyć dodatkową grzałkę z bufora bo pompa w instrukcji mówi tylko o grzałce w zasobniku
    Czy ktoś ma rozbudowany system i może podesłać zdjęcie wykonanych podłączeń na płycie thermoboxa ?

    Sprawdź styk beznapięciowy PUMP A2 - wydaje mi się, że to styk pompy za buforem (przepuszczasz przez niego np fazę zasilania pompy)

    W buforze CHYBA nie montuje się czujnika

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jako , że zaczynam zabawę z LG therma mam pytanie o aktywacje pomiaru energii. Ogólnie włączyłem już to w menu serwisowym ale dalej nie działa.
    Czy jest konieczność ustawienia czegoś na płycie głównej ewentualnie dokupić jakiś moduł?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaką macie ustawioną temperaturę na sterowniku dla podłogówki? u mnie obecnie jest 25stC. Ale to chyba ciut za mało. Ciekawy jestem Waszych doświadczeń.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony