dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Cool LG Therma V 3 Gen. Sterownik

    Witam Wszystkich.
    Temat ten jest dedykowany nowemu sterownikowi występującemu w pompie ciepła ThermaV 3 generacji. Jego ustawienią, optymalizacji pracy, rozwiązywaniem problemów etc....
    Wymiana doświadczeń, sugestie i każda pomoc mile widziana

  2. #2

    Domyślnie

    Wie może ktoś z was jak wejść w menu serwisowe jak wywaliło mi błąd CH1 ( czujnik temperatury włączyłem go ale fizycznie go nie mam i teraz nie mogę wejść by to zmienić) ?

  3. #3

    Domyślnie

    Menu > ustawienia> przytrzymać trochę dłużej strzałkę w górę ^

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w jaki sposób podłączyć SALUS rt310i do Therma V ? Chciałbym mieć możliwość sterowania za pomocą aplikacji w smartfonie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basix

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał odbiorca Zobacz post
    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w jaki sposób podłączyć SALUS rt310i do Therma V ? Chciałbym mieć możliwość sterowania za pomocą aplikacji w smartfonie
    i jak? podłączyłeś Salusa? Też chciałbym to zrobić a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać
    dom parterowy 100 m2, pompa ciepła lg therma V 3gen 9kw

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety dalej nie wiem jak podłączyć Salusa aby mieć sterowanie wifi.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie

    i jak udało się ?
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek027

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,

    mam pewien problem i bardzo proszę o pomoc. Mam w domu pompę 16 kW, która została niedawno zainstalowana. Niestety nie działa tak jak oczekiwałem. Stąd moje pierwsze pytanie czy macie w domu tylko sterownik od LG, czy używacie jeszcze jakiegoś drugiego sterownika do podawania ciepła z zasobnika na grzejniki? Serwisant powiedział, że sterownik LG nie jest od tego, a jedynie od grzania zasobnika. Jakoś mu nie wierzę.

    Kolejną rzeczą o którą chciałem zapytać to czy ktoś wie jak w takim razie ustawić sterownik, żeby uruchamiał również pompkę obiegową. Obecnie mam ją w domu podpiętą do gniazdka i włączam ją ręcznie kiedy potrzebuję.

    Ostatnia rzecz to z jakich ustawień sterownika korzystacie? Z trybu automatycznego czy macie ręcznie poustawiane wszystko? Jeśli ręcznie to proszę o jakieś wskazówki jak to poustawiać. Dodam, że mam w domu klasyczne grzejniki, a nie podłogówkę.
    Ostatnio edytowane przez ziomek027 ; 27-09-2019 o 07:27

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek027 Zobacz post
    Witajcie,

    mam pewien problem i bardzo proszę o pomoc. Mam w domu pompę 16 kW, która została niedawno zainstalowana. Niestety nie działa tak jak oczekiwałem. Stąd moje pierwsze pytanie czy macie w domu tylko sterownik od LG, czy używacie jeszcze jakiegoś drugiego sterownika do podawania ciepła z zasobnika na grzejniki? Serwisant powiedział, że sterownik LG nie jest od tego, a jedynie od grzania zasobnika. Jakoś mu nie wierzę.

    Kolejną rzeczą o którą chciałem zapytać to czy ktoś wie jak w takim razie ustawić sterownik, żeby uruchamiał również pompkę obiegową. Obecnie mam ją w domu podpiętą do gniazdka i włączam ją ręcznie kiedy potrzebuję.

    Ostatnia rzecz to z jakich ustawień sterownika korzystacie? Z trybu automatycznego czy macie ręcznie poustawiane wszystko? Jeśli ręcznie to proszę o jakieś wskazówki jak to poustawiać. Dodam, że mam w domu klasyczne grzejniki, a nie podłogówkę.
    W pompie ciepła jest wbudowana pompa obiegowa i tak naprawdę w prostej instalacji grzewczej nie ma potrzeby instalacji żadnej dodatkowej pompy obiegowej.
    Pompa (sterownik) wysyła sygnał do zewnatrzego zaworu trójdrożnego który przełącza obieg na grzanie wody w bojkerze albo grzanie wody w ogrzewaniu.
    Od ogrzewanie nie potrzeba żadnego dodatkowwego sterownika .

    Jak masz pompę i grzejniki to musisz mieć zdemontowane z grzejników termostaty a jeśli chcesz mieć termostaty to wtedy musisz mieć jeszcze w instalacji bufor aby był zapewniony staly przepływ wody w instalacji grzewczej.

    I tyle ..

    Jak coś nie działa to uderz do instalatora . Przecież musiał wykonać rozruch i pokazać jak się to obsługuje ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek027

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przy rozruchu pompa się włączyła i nagrzała bufor 300 L ciepłej wody, ale pompka na wyjściu nie włączyła się i grzejniki były zimne. Ona powinna uruchomić się w momencie startu jednostki na zewnątrz, ale nie uruchamiała się. Dlatego pytam o to. Instalator ani serwisant nie wiedzą, jak to ma być poprawnie. Instalator twierdzi, że trzeba coś ustawić na sterowniku. Serwisant wymyślił, że trzeba drugi sterownik do tej pompki obiegowej...

    Co do zaworu trójdrożnego:To mam go podpiętego pod zbiornik z CWU. Czy po podłączeniu zaworu trzeba coś na sterowniku ustawić?

  11. #11

    Domyślnie

    Skoro masz tak zrobiona instalacje i grzeje Ci ten 300l bufor z którego woda idzie na c.o i przelacza sie i grzeje zbiornik cwu to na tym etapie masz wszystko dobrze.
    Pytanie gdzie fachowcy podlaczyli pompke obiegu wtórnego bo jesli ona ma sie zalączać tylko wtedy kiedy chodzi jednostka zewnetrzna to jak dla mnie bez sensu.
    Ale to zasranym obowiazkiem instalatora jest Ci to uruchomic a jak nie wie jak to niech sie dowie Ty skladaj reklamacje albo niech to robi albo niech oddaje kase i se zabiera ta pompę.
    A jak uruchamiał to nie pokazał Ci że grzeje na grzejniki????
    Czy moze bylo dobrze ale się zepsuło??

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek027

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie.

    Instalator podłączył cytat: "zgodnie z instrukcją". Powiedział, że on nigdy tej pompy nie uruchamiał dotychczas. Pierwsze uruchomienie nastąpiło pod okiem serwisanta (bez instalatora), ale wtedy jak już wspomniałem nagrzało tylko bufor. Wtedy jeszcze nie było założonego zaworu trójdrogowego i CWU było odłączone. Zawór został później założony i podłączony. Co do przełączania między CO i CWU to właśnie o to mi chodzi, że nie wiem jak to się przełącza i na razie jest tylko przełączone na grzejniki. CWU nie było jeszcze grzane przez pompę i chciałbym wiedzieć jak to zrobić.

    Co do pompki to może źle się wyraziłem. Chodzi o to, że ona w ogóle się nie włącza kiedy jest podpięta do jednostki na zewnątrz, a przecież jak mam nagrzany bufor to chciałbym puścić tą wodę na grzejniki i nie wiem gdzie taka opcja jest. Czy trzeba coś ustawić?

    Nic się nie zepsuło, ale na razie pompka działa tylko kiedy ręcznie ją włączę do gniazdka, a chciałbym ją mieć na automacie.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    Panowie jak macie ustawiony harmonogram w PC w taryfie G12W(Tauron)?
    Czy w wyjatkach się daje np. Żeby cały weekend grzało bo wtedy jest strefa tańsza?

    Czy opłaca się taki harmonogram ustawiać jeśli nie mam wydawanego termometra, termostatu pokojowego?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goldi90 Zobacz post
    Witam,
    Panowie jak macie ustawiony harmonogram w PC w taryfie G12W(Tauron)?
    Czy w wyjatkach się daje np. Żeby cały weekend grzało bo wtedy jest strefa tańsza?
    Ja mam czujnik temperatury pomieszczeń i grzeję pomieszczenia tak samo 24h/dobę przez siedem dni w tygodniu. Natomiast CWU grzeję w taniej taryfie.

  15. #15

    Domyślnie

    Jakiej firmy masz czujnik temp? Łatwy, szybki montaż czy trzeba serwisanta zawołać?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goldi90 Zobacz post
    Jakiej firmy masz czujnik temp? Łatwy, szybki montaż czy trzeba serwisanta zawołać?
    Serwisant go montował przy uruchomieniu pompy. Nie wiem jakiej firmy. Wygląda tak jak ten w aukcji poniżej:

    https://allegro.pl/oferta/czujnik-te...-2m-7685918620

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Koleżanki i koledzy, co oznacza TH on/off ogrzewanie woda ? Poprawcie mnie jeśli się myle na przykładzie Typ 3: sprężarka załącza grzanie jak temperatura wody spadnie o jeden stopień i podbija temperature o jeden stopień ?
    Mam ustawione typ 3 i jeśli mam racje co do powyższego to chyba to nie jest zbyt dobre ustawienie. Przy aktualnych temperaturach w trybie Auto sprężarka wyłączała i załączała grzanie co kilka minut w sposób następujący:

    od 27/27 do 28/31 stopni lub 27/26 do 27/30 stopni...

    Coś trzeba zmienić?
    Jak macie u siebie?

    Może gdzieś indziej należy coś zmienić aby ograniczyć starty sprężarki: żeby załóżmy dogrzało do określonej temperatury i tak jak w przypadk CWU gdy temp. wody spadnie do określonej to dopiero załącza grzanie...
    A jak rozumieć TH on/off ogrzewanie powietrze? Tutaj nie mam pomysłu...
    Ktoś się wypowie? Coś doradzi?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Na prawdę nikt nie wie?

  19. #19

    Domyślnie

    Witam !
    Wie może ktoś, jak uaktywnić ikonkę regulacji temperatury CWU.
    Skończyły mi się pomysły.
    Zainstalowany zbiornik CWU, bufor, pomiędzy nimi zawór trójdrożny z napędem, przęłączone dip-y, czujniki temperatury w zbiorniku CWU i buforze zainstalowane, . Jednostka wewnętrzna je widzi, pokazuje prawidłowo temperatury, na tych zbiornikach.
    Zawór trójdrożny cały czas w położeniu na grzanie bufora.

    Moje oczekiwania: CWU w priorytecie, po osiągnięciu zadanej temperatury zawór przełącza wyjście na bufor, z którego to pompka sterowana termostatem wyciąga ciepło na ogrzewanie.. Po wykryciu spadku temperatury w zbiorniku CWU o powiedzmy 3-4 st od wartości zadanej. zawór przechodzi w położenie na grzanie wody użytkowej.

    Wszystko podpięte zgodnie z instrukcją, sprawdzone jeszcze raz, a nie działa ikonka regulacji CWU, podświetlona na szaro, nie aktywna.

    Ma ktoś jakiś pomysł ?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz włączyć grzanie CWU, czyli w menu przechodzisz do ikonki grzania CWU (tej wyszarzonej) i klikasz w klawisz on/off po prawej...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony