dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 224
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Polska Ekologia Sp. z o.o.
    ul. Piaskowa 7, 47 – 400 Racibórz
    V
    V
    SUNEX S.A.
    , ul. Piaskowa 7, 47-400 Racibórz

    Tak, to jedna i ta sama firma pod różnymi nazwami.
    Strona poleko, przynajmniej w wersji mobilnej dla mnie nie do zaakceptowania. Nie widać od razu jaki to zbiornik ( pojemność) i trzeba każdy po kolei otwierac. W tej chwili jestem za granicą i korzystać mogę tylko z telefonu i dodatkowo dość słabej jakości wi-fi więc takie strony są lekko irytujące.
    Pomimo otwarcia (bardzo czasochłonnego) wszystkich zbiorników, nie znalazłem tam żadnego dedykowanego do PC lub jakiegoś z wielką wężownicą.
    Bez telefonu lub maila do firmy Sunex nie sposób znaleźć w internecie ich wyrobów a wiadomym jest, że nie każdy pisze do firm "zapytanie ofertowe". Jakoś to wszystko dość podejrzane i szemrane za bardzo jak dla mnie i chyba dlatego tylko wybiorę droższego Kospela lub Galmeta. Ciągle jeszcze nie pojąłem decyzji.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Dwupłaszczowe to miałem na myśli typ "zbiornik w zbiorniku". Wyższe temperatury cwu możliwe do osiągnięcia z samej pompy bez grzałki, do tego mniejsze zagrożenie legionellą dzięki mniejszej pojemności wodnej. Ja montuję takie:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18722624d08b562291b784bc415ce415.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	416853  
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Wihajster, a jaki to dokładnie zbiornik? Producent/ nazwa?
    W temacie o buforze ( chyba) czytałem, że nie są polecane płaszczowe wymienniki właśnie z tego powodu, że czynnik grzewczy przemieszcza się po najkrótszej trasie do wylotu. Ten argument do mnie trafia ale nie znam budowy i nie wiem czy w środku nie ma jakiś " radiatorów", które wymuszają nijako przepływ. Czysta teoria i z chęcią bym wysłuchał zdania instalatorów i użytkowników zasobników z płaszczem.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Od ponad 10 lat montuję głównie te zbiorniki, nierzadko spięcia z producentem się zdarzają ale to raczej detale. Awarii po latach nie ma. Galmet kombinowany się nazywa, nie bardzo można reklamować tu cokolwiek i nie bardzo mam motywację robić tu "g" kampanię bo nie zasłużyli, ale skoro pytasz. Są też inni producenci, ten rodzaj zasobnika w mojej ocenie lepiej działa z pompą, lepiej niż taki wężownicowy 3,8m2.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Wihajster, a jaki to dokładnie zbiornik? Producent/ nazwa?
    W temacie o buforze ( chyba) czytałem, że nie są polecane płaszczowe wymienniki właśnie z tego powodu, że czynnik grzewczy przemieszcza się po najkrótszej trasie do wylotu. Ten argument do mnie trafia ale nie znam budowy i nie wiem czy w środku nie ma jakiś " radiatorów", które wymuszają nijako przepływ. Czysta teoria i z chęcią bym wysłuchał zdania instalatorów i użytkowników zasobników z płaszczem.
    Wcale się nie uparłem na Galmeta. Znalazłem w necie Galmeta i Kospela ale jestem otwarty na inne również.
    Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    https://galmet.com.pl/pl/produkt/kum...ku-zewnetrznym

    Żadnych opisanych zjawisk nie zauważyłem nigdy. Lepiej działa z pompą ciepła niż tego samego producenta wężownicowy 3,8m2...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za link.
    Zbiornik ciekawy i godny uwagi z tym, że u mnie chyba by się niezbyt nadawał. Mam ( będę miał) PC monobloka zasilanego glikolem ..... więc ilość glikolu znacznie by się zwiększyła.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Paruzel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-133
    Posty
    28

    Domyślnie

    Jak myślicie, czy zbiornik Termica W2W300e nada się do Panasonic T-Cap 12 kW? Ma wężownice 1,1 + 0,8 m2, więc nie tak dużo... Szukać czegoś lepszego z nierdzewki czy odpuścić i wybrać coś emaliowanego, ale z większą wężownicą? Nie wiem czy jest sens wydawać na zbiornik nierdzewny równowartość dwóch zbiorników emaliowanych...

  9. #29

    Domyślnie

    Wszystkim wiadomo (oprócz mnie, bo zaufałem "instalatorowi"), że im większa wężownica w CWU tym lepiej.
    A czy jest jakaś górna granica m2 wężownicy vs moc PC? Zawsze większa oznacza lepsza?
    Będę pewnie zmieniał na Galmet z 3,8 m2 wężownicą przy pompie 11,2kW.
    I tak się zastanawiam. Pompa pewnie szybko wejdzie na max mocy; duży przepływ wody + duża powierzchnia wymiennika (duża moc wężownicy) i dT=5C. Sprężarka będzie zasuwać, żeby w takich warunkach być w stanie podnosić temperature zasilania. Wejdzie na pełną moc - to szybko nagrzeje wodę, ale co z COP?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej. Ma ktos zbiornik Daikina 200 l? On ma wezownice 1,8 m i zastanawiam sie czy jest wystarczajaca pod PC Altherna III 8 kW? Jak szybko sie wygrzewa ? Pozdr

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Sprężarka będzie zasuwać, żeby w takich warunkach być w stanie podnosić temperature zasilania. Wejdzie na pełną moc - to szybko nagrzeje wodę, ale co z COP?
    Takie rzeczy jak ograniczenie prędkości sprężarki, to się na sterowniku ustawia a nie stwarza "cięższe" warunki pracy. Ale tak poza tym, to pierwsze słyszę, żeby ktoś chciał grzać CWU wolniej niż może. CWU grzejesz kilkadziesiąt minut, nie kilka-kilkanaście godzin i to zazwyczaj przy temperaturach >40C - także różnice w COP będą minimalne.

  12. #32

    Domyślnie

    W Mitsubishi nie ma ograniczeń sprężarki (ja przynajmniej tego nie widzę). Jak zamontuję zbiornik to sprawdzę przepływ podczas grzania. Jak będzie za duży to zredukuję bieg pompki. Ponawiam pytanie czy jest jakaś górna granica powierzchni wezownicy? Za mało m2 w stosunku do mocy pompy - źle, za dużo m2 - bez znaczenia?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    (...) Ponawiam pytanie czy jest jakaś górna granica powierzchni wezownicy? Za mało m2 w stosunku do mocy pompy - źle, za dużo m2 - bez znaczenia?
    Im większa powierzchnia wymiany tym lepiej dla PC, ale gorzej dla Twojej kieszeni...

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Poradzicie jaki zbiornik CWU dla 4 osób? wanna będzie około 200l pojemności - pewnie nie trzeba do pełna zalewać. Zakładam, że ktoś wieczorkiem się skusi + prysznic dla pozostałych 3 osób. Nie chciałbym żeby ktoś czekać musiał, aż się woda nagrzeje. Z góry dzięki za sugestie.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam dwójkę małych dzieci, w domu dwie wanny i prysznic. Zbiornik CWU 400 litrowy dogrzewam pompą ciepła dwa razy dziennie w taniej taryfie i powiem Ci szczerze, że w moim przypadku jakikolwiek mniejszy zbiornik w mojej rodzinie by się nie sprawdził. Oczywiście nie sugeruję nikomu, żeby mój przypadek brał za wzór. Po prostu przedstawiam jak sytuacja z dogrzewaniem wody u mnie wygląda.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-12-2018 o 19:51 Powód: Uzupełnienie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #36
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mm dwójkę małych dzieci dwie wanny i prysznic w domu. Zbiornik CWU 400 litrowy dogrzewam pompą ciepła dwa razy dziennie taniej taryfie i powiem Ci szczerze, że w moim przypadku jakikolwiek mniejszy zbiornik w moijesj rodzinie by się nie sprawdził. Oczywiście nie sugeruję nikomu, żeby mój przypadek brał za wzór. Poprostu przedstawiam jak sytuacja z dogrzewaniem wody u mnie wygląda.
    Czy nie mógłby być mniejszy o 100l i dogrzewany kiedy jest taka potrzeba, a nie tylko w 2T?

  17. #37

    Domyślnie

    Fugaz
    Jedna rodzina 4 osobowa nie widzi potrzeby posiadana większego niż 150l, a druga ma 400l i jest na styk. A pojawiają się tu również zbiorniki 500l i 750l.
    Każda rodzina ma inne potrzeby, zbiorniki są grzane w różny sposób i do różnych temperatur.
    Tylko Ty znasz potrzeby swojej rodziny i powinieneś wybrać wariant, który uznasz dla Was za optymalny.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Czy nie mógłby być mniejszy o 100l i dogrzewany kiedy jest taka potrzeba, a nie tylko w 2T?
    Zastanawiam się dlaczego jesteś taki anty dla grzania w T2. Na potrzeby CO jestem to w stanie zrozumieć, ale CWU nie bardzo. Jeżeli dwukrotne grzanie zasobnika w T2 wystarcza i jest KOMFORTOWO to po co kombinować i przepłacać. Czasem nie warto na siłę robić z koła kwadrat i na odwrót.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    @maciuspala ja sobie kupiłem zbiornik Chełchowski. Nierdzewka nie wymagają przeglądów do gwarancji, bo Joule wymaga pierwszego po roku, grzałka jaka chcesz 1 lub 3 fazy moc dowolna, ocieplenie 8cm i to polska firma. Tu masz link http://www.chelchowski.pl/oferta/147...do-pomp-ciepla. Ja jestem mega zadowolony. No i dla zbiornika 200L masz wężownice 2,5m2.

    Edit. Ja mam zbiornik 300L.
    Możesz napisać, który to był dokładnie model? (podaj nazwę) przeglądam stronę producenta i nie widzę modelu 300l.
    Z ciekawości pytam. Widzę, że ceny zasobników z nierdzewki są wysokie - ma sens dodatkowo zwiększać koszty inwestycyjne związane z systemem grzewczym?
    Jaka jest żywotność takich zwykłych zasobników?
    bo na razie to znalazłem tylko taki wpis:
    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    20 lat temy zamontowałem sobie ELEKTROMETA 300 l duo emaliowany.

    Już ma go dość blach poobijane i brudne ( pies się o niego wycierał ) .
    Psa już nie ma . A zbiornik sprawny . Nigdy nie ruszałem anody .

    A w zeszłym tygodniu wymieniałem siedmioleni zbiornik DAIKINA z kwasówki . Ciekło na połączeniu króćców z płaszczem.
    ma ktoś może dłuższe doświadczenia z tradycyjnym zbiornikiem??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Trochę źle sformułowałem może pytanie. Ile gorącej wody jest ze zbiornika 250l? Odkręcam wodę a do zbiornika leje się zimna mieszają się i tutaj pojawia się moja niewiedza. Resztę sobie obliczę.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony