dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 224
  1. #101

    Domyślnie

    Panowie a zbiorniki CWU firmy Trinnity ktoś miał doczynienia lub brał pod uwagę? jakieś opinie?

    https://sklep.auroks.pl/pl/p/TRINNIT...PC10300-/33072

    czy wszystkie tego typu mają tak z gwarancją?

    "2 letnia gwarancja na cały produkt, 5 letnia gwarancja na szczelność podgrzewacza pod warunkiem wymiany anody (górnej) co 2 lata."

  2. #102

    Domyślnie

    Skąd pomysł na akurat ten zasobnik? Ani tani, ani znany. Nie widzę jaką ma powierzchnię wymiany
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Skąd pomysł na akurat ten zasobnik? Ani tani, ani znany. Nie widzę jaką ma powierzchnię wymiany
    Tutaj coś znalazłem, chodzi o powierzchnię wężownicy?
    pozycja druga - TRGPWPC10300 - pc1 300
    https://oxomi.com/p/3000890/catalog/10191588

    i CAŁY KATALOG
    https://oxomi.com/p/3000890/search?s...0QFMCHKHLL8E2C

    Dziś ktoś go polecił i się zastanawiam czy brać pod uwagę? hmmm

    A to znalazłem sam dziś, najtańszy nierdzewny? Termica
    https://swatt.pl/pl/zasobnik-bojler-...8aAu-lEALw_wcB

    i z jedną wężownicą
    https://swatt.pl/pl/zasobnik-bojler-...a-economy-2005

    jedna wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 06-03-2021 o 16:48

  4. #104

    Domyślnie

    Te "znaleziska" mają za małą powierzchnię wężownicy.
    Sam to przerabiam od wielu lat. CWU grzeje się długo i nieekonomicznie.

    Celuj w coś min 3m2.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post

    Celuj w coś min 3m2.
    Może ten załącznik od TRINNITY się nie otworzył, to wkleje screen, dobrze patrze tak, Powierzchnia wężownicy S1
    ten ma 3m2 - o to chodzi??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t1.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	453777
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	453778

  6. #106

    Domyślnie

    Te podane nierdzewki miały za małą wężownicę.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Te podane nierdzewki miały za małą wężownicę.
    Kumam
    a powiedz jeszcze anoda magnezowa czy tytanowa brałeś? lepiej dopłacić do tytanowej? będzie święty spokój z tym?

  8. #108

    Domyślnie

    Ja zamierzam zmienić zasobnik na nierdzewkę i zapomnieć o nim.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #109

  10. #110

    Domyślnie

    Przecież taniej kupisz sprawdzonego Galmeta Maxi. A za kilkaset zł więcej zbiornik z nierdzewki.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ja zamierzam zmienić zasobnik na nierdzewkę i zapomnieć o nim.
    A ja w duszy mam jakieś wątpliwe nierdzewki do których i tak często gęsto trzeba anode i w duszy mam wymiany anod ,popszedni baniak miałem 12lat bez wymian anod,wymieniłem go nie ze względów potrzeby bo zdrowy jeszcze był aż miło ,a ze względu na zmianę systemu grzewczego a 12lat wcześniej jak go zakładałem to nawet nie słyszałem jeszcze o pompie PW a juz o tym że będę nią grzać to już całkiem .Jak bym wtedy założył nierdzewkę to miałbym plecy tak samo jak Ci co zakładali w uwczesnych czasach modne solary a teraz wywalają te baniaki bo pomimo że zdrowe to weżownice się nie nadają.
    A kto wie czym się będzie za kolejne 12lat ogrzewać
    Najwyżej wyjadę z obecnym za 15lat i wjade z kolejnym idento za 2,5tyś nie będę za anody dawał więcej niz aniak kosztuje
    Ale to jeszcze zależy kto jaka wodę ma bo słyszałem o takich miejscówkach że co chwilę wymiana
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #112

    Domyślnie

    Do której nierdzewki potrzeba anody?

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Do której nierdzewki potrzeba anody?
    Nie wnikam w jakieś nierdzewki ,kwasówki i inne rodzaje widziałem takowe z anodami
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #114

    Domyślnie

    To wniknij. Zobacz, że te z nierdzewki niczego takiego nie wymagają.

  15. #115

    Domyślnie

    a jakie macie zdanie an temat anod tytanowych?
    załatwia to sprawe wymiany magnezowej na dobre?

    w ogóle wymieniacie magnezowe co 2 lata jak zalecają producenci czy co ile?

  16. #116

    Domyślnie

    Jak już pisałem w swoim zasobniku nie wymieniałem anody a ma już prawie 9 lat. Jednak nie polecam nikomu iść w moje ślady.

    Z tego co czytałem anoda tytanowa jest bardziej trwała niż magnezowa ale jednak wymaga wymiany co jakiś czas.

    Natomiast zasobnik ze stali nierdzewnej nie posiada anody i jej nie potrzebuje.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie wnikam w jakieś nierdzewki ,kwasówki i inne rodzaje widziałem takowe z anodami
    Może zasobnik miał wężownicę z nierdzewki a sam zbiornik był ze zwykłej stali. Wtedy anoda występuje.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jak już pisałem w swoim zasobniku nie wymieniałem anody a ma już prawie 9 lat. Jednak nie polecam nikomu iść w moje ślady.

    Z tego co czytałem anoda tytanowa jest bardziej trwała niż magnezowa ale jednak wymaga wymiany co jakiś czas.
    Piszesz, że nie polecasz to brak wymiany anody odbił się czymś negatywnym?
    z tytanową czytałem że wymiana co 10-12 lat

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Piszesz, że nie polecasz to brak wymiany anody odbił się czymś negatywnym?
    Jak się "odbije" przeciekiem zbiornika to będzie za późno na ratunek. Bez OC też można jeździć...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #120

    Domyślnie

    Rozumiem

    ok to wybór teraz został już szybki - FISH S15 300 L czy Galmet Maxi 300 L ?
    Sunex Fish troche tańszy (ale raczej minimalnie)
    Który wybór lepszy i dlaczego? chyba że jeszcze innny w podobnym przedziale cenowym?

    Wężownica 3.4m2 vs 3.8m2
    https://multi-eko.pl/pompyciepla/234...ica-sunex.html

    https://www.bridom.pl/galmet-wymienn...pla-maxi-300-l

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony