dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cześc
    mógłbyś dla kompletnie zielonych zrobić dokładniejsze (bliższe) fotki tego rozdzielacza wody? Może kilka słów opisu?
    dzięki

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wilu27

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    instalacja wodna oparta na rozdzielaczu jest analogiczna do instalacji ogrzewania podłogowego. Różnica polega na tym, że użyty rozdzielacz jest tańszy bo pozbawiony "bajerów" oraz nie ma pętli zwrotnej (jak w podłogówce) :
    Rozdzielacz do wody:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9fc107e7ab36aea6d095bb794de6122.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	421317
    Jak widać u góry mamy wodę ciepłą, a niżej zimną. Rozdzielacz jest wyposażony jedynie w zawory odcinające. Koncepcja polega na doprowadzeniu z rozdzielacza po jednej rurce do każdego odbioru, czyli: doprowadzam do np. kuchni rurkę z rozdzielacza z górnej listwy (woda ciepła), oraz z dolnej (woda zimna). Tak robimy do każdego punktu odbioru. Nie mamy jak w instalacji trójnikowej rozgałęzień, różnych średnic używanych rur, i co najważniejsze w przypadku zalewania instalacji w podłodze/płycie nie mamy żadnych łączeń, które są potencjalnymi sprawcami przecieków (najsłabsze punkty). W instalacji rozdzielaczowej nie zastosujemy jednak pętli cyrkulacyjnej która utrzymuje cały czas w rurze ciepłą wodę (po odkręceniu kranu, natychmiast mamy ciepłą wodę). Bez pętli cyrkulacyjnej istnieje możliwość dostaniem zimną wodą po plecach podczas brania prysznicu jeżeli dawno nie używaliśmy danego obwodu, bo woda w rurce się nam zdążyła wystudzić.
    Jeżeli coś źle opisałem lub czegoś nie dopowiedziałem to proszę o korektę.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wilu27

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarokar Zobacz post
    Cześc
    mógłbyś dla kompletnie zielonych zrobić dokładniejsze (bliższe) fotki tego rozdzielacza wody? Może kilka słów opisu?
    dzięki
    Rozdzielacza jeszcze nie kupiłem. Powyżej zdjęcie poglądowe rozdzielacza z internetu.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ło pany, wyngiel przywieźli
    "Wojna bedzie. Przed wojno też był"

    Ja też pierwszy raz widzę i też spodziewałem się raczej tłuczonych butelek niż tego. A dlaczego to a nie klasycznie xps?

    PS. Już doczytałem, czemu szkło.
    A czy kalkulatory OZC i inne programy w ogóle uwzględniają taki materiał?
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 09-11-2018 o 18:30

  5. #65

    Domyślnie

    Masz wybrane już materiały na instalację ciepłej i zimnej wody użytkowej? Na czym będziesz robił i jak z narzędziami do tego, masz dostęp czy gdzieś wypożyczasz?
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Solzbi

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    70

    Domyślnie

    witam.
    Jesteś zadowolony z tego szkła spienionego? Ile płaciłeś za m3? Skąd zamawiałeś? Ile m2 ma płyta?

  7. #67

    Domyślnie

    Cześć, mozesz dać namiar na swojego kierownika budowy? Potrzebuje takiego co nie boi sie szkła spienionego. Może być na priv. Dzięki

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony