dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie Ferroli biopellet 24KW vs. lidia compact 5-25KW, stalmark eko silver 24kw

    Witam,

    stoję przed wymianą kotła i jestem zainteresowany tymi modelami zważywszy na cenę w porównaniu do np red selecta jest spora różnica.
    Mam na oku jeszcze Stalmark 24KW eko silver.
    Czy ktoś ma lub miał styczność z tymi kotłami i może coś napisać? Dwa pierwsze konstrukcją przypominają reda dlatego wpadły mi w oko.
    Bardzo mało informacji jest na temat tych kotółw i nie mogę podjąć ostatecznej decyzji.
    Proszę o jakieś mądre za lub przeciw i od razu mówię, że red selecta odpada ze względu na cenę...
    Ferroli biopellet w granicach 9k, lidia compact 10,5k, stalmark 11k.
    Wiadomo, że stalmark to krajowy kocioł i serwis z czesciami pewnie najmniej klopotliwy, ale jakoś ten ferroli wygladem i ceną tez do mnie przemawia...
    Firma z tego co czytałem od lat zajmuje się szeroko pojętym tematem ciepła, ale więcej na temat kotłów nie dowiedziałem się nigdzie tylko od sprzedawców pare zdań na co przymykam oko, bo wiadomo, że nic innego mi nie powiedzą niż to co chcę usłyszeć.

  2. #2

    Domyślnie

    O Ferroli raczej nie dowiesz się, bo firma w Polsce zajmowała się przede wszystkim kotłami olejowo-gazowymi praz produkcją grzejników. Tak, że pewnie sprowadziła trochę kotłów z Włoch do testowania. To mogą być bardzo fajne kotły, ale sieci instalatorów i serwisu tych kotłów przypuszczam jeszcze nie ma. Sprzedawali wcześniej palniki na pellety Lamborgini pod własną marką, ale im nie wyszło.

    Dlatego póki co polecam Lidię - o to znana wśród instalatorów i serwisantów stajnia Wentora, czyli kotłów RED - specjalizująca się od lat w pellecie.
    Stalmark jest na pewno też dobrym kotłem, ale go nie znam, dlatego nie na ten temat nie mówię.
    Pzdr

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Rado jak dużą powierzchnię masz do grzania? Tak się pytam bo podałeś przykład Lidii i Ekosilvera a to kompletnie 2 skrajnie różniące się kotły. Przy Lidii jest trochę roboty, nawet palnika to samo nie wyczyści i ma małą pojemność wodną. Mieszczą się tu 3 woreczki peletu i ta dziura do załadunku też wygodna nie jest. Ekosilver dobrze ustawiony to w miarę bezobsługowy kocioł z dużym zasobnikiem paliwa i samoczyszczącym się wymiennikiem, choć to król modulacji nie jest. Nie wiem, w tym pieniądzach ciężko cokolwiek pewnego zaproponować, Kozlusan dobra firma, ale kocioł na pewno nie do każdego domu. I pomyśleć że Edilkamin Lagunę P można było kupić do kwietnia jeszcze za 9500zł.....
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.
    Powierzchnia do ogrzanie to około 220m, do tej pory był stary śmieciuch 20kw i w pogodę w granicach 0 stopni tlił się na 40 stopniach i smolił się niemiłosiernie, ale tyle wystarczyło żeby temp w domu była w granicach 23 stopnia w nocy otwierałem okno, bo za gorąco było. Przy -15 musiałem już trzymać go na 70-80 stopni żeby w domu było te 23-24 stopnie.
    Był nieszczelny i ogólnie trup...
    Co do Lidia, to przeraża mnie właśnie pojemnik na pellet 45 kg to trochę mało. Napisałem do firmy wentor i odpisali, że trwają prace nad dokładką, ale na dzień dzisiejszy nic nie mogą obiecać. Przy takiej mocy i tak małym zasypie wizyta w kotłowni co kilka godzin murowana.
    Kotłownia jest duża, około 14-16m także mogę tam wstawić wszystko, ale że robię ją od podstaw na nowo chciałbym żeby jakiś wizual też był na jakimś poziomie.
    Układ jest bardzo prosty, jeden układ i same konwektory, woda ciepła z elektrycznych podgrzewaczy co mi bardzo pasuje, bo dzieciak się nie poparzy ustawiając temperaturę na wyświetlaczu.
    Także pozostało mi tylko wstawić kocioł, podłączyć zasilanie i powrót i zapomnieć o kotlłowni...
    na dole w kuchni i salonie zamontuję termoregulatory do grzejników a na górę gdzie spędzam więcej czasu będzie komputerek którym ustawię temp. na kotle i będzie utrzymywał temp. względem górnych pomieszczeń.
    Jakie jeszcze dobre kotły są na które warto zwrócić uwagę?

  5. #5

    Domyślnie

    Rado , to pomyśl o Slimpelu, też od Kozlusana. Sprawdzony w PL, kotły śmiagają bezawaryjnie juz w PL od 3 lat. Zasobnik 120kg, automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika plus pompa elektroniczna gratis Wizualnie też całkiem sobie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Rado , to pomyśl o Slimpelu, też od Kozlusana. Sprawdzony w PL, kotły śmiagają bezawaryjnie juz w PL od 3 lat. Zasobnik 120kg, automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika plus pompa elektroniczna gratis Wizualnie też całkiem sobie

    Jaka jest jego cena? Już głupieje od tych cen, gdzie nie wejdę inna cena tego samego kotła i różnią się kilkoma tysiącami. Widzę, że red selecte 20kw mogę kupić za 13600 a na allegro ten sam kocioł koło 16000 więc nie wiem o co chodzi?

  7. #7

    Domyślnie

    Musisz się na coś zdecydować. Nikt tego za ciebie nie zrobi. Kontaktuj się z producentem, niech Ci da namiary na lokalnego rekomendowanego instalatora. Pogadaj z nim. Niech da ci ofertę dostawy montażu na 8% VAT za który będzie odpowiadał. Może ta opcja będzie najlepsza i najtańsza.
    Pzdr

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Jaka jest jego cena? Już głupieje od tych cen, gdzie nie wejdę inna cena tego samego kotła i różnią się kilkoma tysiącami. Widzę, że red selecte 20kw mogę kupić za 13600 a na allegro ten sam kocioł koło 16000 więc nie wiem o co chodzi?
    Myślę że Slimpela wyrwiesz w cenie tego Stalmarka. Napisz pw do Kroitza jak juz się wypowiedział. On takie kotły montuje na codzień a może jakaś ofertę Ci złoży. Z tych 2 kotłów Kozlusana na pewno brał bym Slimpela.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Myślę że Slimpela wyrwiesz w cenie tego Stalmarka. Napisz pw do Kroitza jak juz się wypowiedział. On takie kotły montuje na codzień a może jakaś ofertę Ci złoży. Z tych 2 kotłów Kozlusana na pewno brał bym Slimpela.
    OK, dziękuję. Napisałem do Kroitza z zapytaniem o cenę.
    Znalazłem jeszcze coś takiego i bardzo ciekawie to wygląda FERROLI BIOPELLET TECH 21S 21 kW Cena koło 10000 i pojemnik na pellet 100kg co by mi bardzo odpowiadało. Zasada działania jak Lidia i Red a cena jednak konkurencyjna...
    Co myślicie?

  10. #10

    Domyślnie

    eee to nie ta klasa co Red. to jakiś kolejny brand ferroli i to raczej kupiony w u jakiegoś włoskiego producenta garażowego.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Klasa moze i nie ta sama, ale zasada działania i konstrukcja identyczna a cena 5k taniej więc chyba warto spróbować?
    Dzwoniłem i jest dostępny 21KW za 9650. Do końca tygodnia muszę podjąć decyzję...

  12. #12

    Domyślnie

    Zasada działania i konstrukcja to nie wszystko. Ważny jest program sterujący i rodzaj użytych materiałów. A o tym nikt nic nie wie. Przemyśl jeszcze raz zakup. To sporo pieniędzy i szkoda, żebyś się później mocował z serwisem.
    Przeczytaj wątek o kotle Seko i wyciągnij wnioski.

    Pzdr

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Przecież wszyscy Ci pisaliśmy o specyfice sterowania kotłów włoskich czy tego Turasa, toteż pisze Ci Pello a ty dalej swoje. Podobne, nie znaczy to samo. Tak sobie teraz pomyśl, czym jest np. 2500zł które dołożysz np. do Slimpela w perspektywie tych kilku lat pracy kotła? I jak pisałem, o serwis to ty się nie bój.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Spokojnie
    Napisałem do Kroitza z rana i czekam na info
    Nie chcę was w żadnym wypadku zdenerwować i drażnić, po prostu w międzyczasie coś tam jeszcze analizuje i czytam
    Mogę już w sumie nie pytać jak tak reagujecie na to
    Zostaje już tylko chyba Red Selecta i Slimpel...
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 11-07-2018 o 20:16

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    My jesteśmy spokojni, tu chodzi o Ciebie i wytrącenie Cię ze złej ścieżki. Ogólnie rynek wygląda tak, że do śmieciucha/olejaka dodawany jest "markowy" palnik który w reklamie radzi sobie z każdym rodzajem pelletu. W rzeczywistości wygląda to tak, że czytając DTRkę piszą wyraźnie, że nie uznają gwarancji jeśli palnik zostanie uszkodzony przez słabej jakości pellet. Jeśli mierzysz się na Selectę, to popytaj Puławiaka jeszcze o Edilkamin Laguna P 18KW.... https://www.youtube.com/watch?v=VFR3zhRCPRg
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Z uwagi na to, że kolega Kroitz się nie odezwał postanowiłem za namową kolegi Puławiaka zadzwonić do firmy którą mi polecił i z butów mnie wyrwało.
    Mianowicie za Waszą namową wybrałem kocioł Red Selecta 20KW więc dzwonię do tej firm X i pytam ile kosztuje ten kocioł wraz z usługą montażu.
    Pan po krótkiej rozmowie zrobił wyliczenia i powiedział mi kwotę 24k
    Instalacja miała by polegać na podłączeniu dwóch rurek czyli zasilanie, powrót i komin z tego co deklaruje producent cała hudraulika jest w kotle więc skąd 10k za robociznę skoro kocioł kosztuje w granicach 14k?
    Rurki mam już wyprowadzone nowe pod kocioł blisko przy ziemi tylko przykręcić więc o co chodzi?
    Dodam jeszcze, że instalacja to same grzejniki bez CWU. Tak jak napisałem zasilanie i powrót.
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 16-07-2018 o 10:26

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Z uwagi na to, że kolega Kroitz się nie odezwał postanowiłem za namową kolegi Puławiaka zadzwonić do firmy którą mi polecił i z butów mnie wyrwało.
    Mianowicie za Waszą namową wybrałem kocioł Red Selecta 20KW więc dzwonię do tej firm X i pytam ile kosztuje ten kocioł wraz z usługą montażu.
    Pan po krótkiej rozmowie zrobił wyliczenia i powiedział mi kwotę 24k
    Instalacja miała by polegać na podłączeniu dwóch rurek czyli zasilanie, powrót i komin z tego co deklaruje producent cała hudraulika jest w kotle więc skąd 10k za robociznę skoro kocioł kosztuje w granicach 14k?
    Rurki mam już wyprowadzone nowe pod kocioł blisko przy ziemi tylko przykręcić więc o co chodzi?
    No nie tak do końca tam troche pewnie jeszcze trzeba materiału włożyć dobra dzwoń będę niedługo montował Lagune w Głuchołazach to i selectę mogę podłączyć w Prudniku.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To widzę koledzy instalatorzy z forum łupią aż trzeszczy
    A ja w piątek zasuwałem do Kaniowa koło Czechowic-Dziedzic ( 200km w jedną stronę dojazd ) kocioł 9400, dwie pompy elektroniczne, rury kształtki, wymiana rur do zasobnika CWU, robocizna, i wyszło ze wszystkim 12.200pln.
    Tu za dwie rurki 10 tysi, jeszcze na 8%. Faktycznie okazja, hehe
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Psujesz rynek chłopie, 1000zł na czysto za robotę, chyba że kocioł masz marżowy
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eliks za darmo nie pracuję. Może Ciebie stać na to żeby zapłacić za podlutowanie dwóch rurek 10 tysi, mi nic do tego.
    Gościu pisze że ma podciągnięte rury zasilania i powrotu w miejsce gdzie ma stać kocioł, może te kilka kształtek i kawałki rurek będą wlutowane nie z miedzi a ze złota?
    A co do marży, myślę że na tych cudeńkach musi być bardzo wysoka skoro na forum zrobił się taki wysyp instalatorów naganiających na nie.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony