dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 119
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Karoka ja się śmieje trochę sarkastycznie. Masz rację co do wysypu instalatorów. Zawsze jednak można poprosić wycenę roboty tak jak w w/w przypadku i wtedy wie na czym się stoi.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To widzę koledzy instalatorzy z forum łupią aż trzeszczy
    A ja w piątek zasuwałem do Kaniowa koło Czechowic-Dziedzic ( 200km w jedną stronę dojazd ) kocioł 9400, dwie pompy elektroniczne, rury kształtki, wymiana rur do zasobnika CWU, robocizna, i wyszło ze wszystkim 12.200pln.
    Tu za dwie rurki 10 tysi, jeszcze na 8%. Faktycznie okazja, hehe
    Sam wiesz że robota robocie nie równa. Zwłaszcza lubię tekst Panie tu wszystko jest gotowe tylko kocioł podłączyć a później się okazuje że " tylko dwie rurki podłączyć " to roboty na 3 dni i materiału na kilka tyś zł. "Tylko dwie rurki" i np 18 mb rury trzeba zamontować.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Tak wygląda to w obecnym stanie...
    Wlot do komina zrobiony na na wys 1m i średnica pod pelet 100 więc dalej twierdzicie, że jest kupe roboty?
    Mówię, że nie mam w domu nic oprócz konwektorowych grzejników, wode ciepłą mam na dole i na górze w łazienkach z elektronicznych podgrzewaczy, co mi bardzo pasuje więc instalacja bardzo prosta.





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6765.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	416477
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 18-07-2018 o 14:49

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ma podobnje jak u mnie co nie Wojtek?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Ma podobnje jak u mnie co nie Wojtek?
    taaa no moze trochę łatwiej pewnie trochę mniej towaru trzeba
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Na pewno mniej materiału jak tak patrzę, ale sytuacja podobna z zasilaniem, powrotem i kominem a wbrew pozorom nie wszystko tak prosto i szybko.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  7. #27

    Domyślnie

    Żeby nie było, z opóźnieniem ale się odezwałem pozdrawiam

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Sam wiesz że robota robocie nie równa. Zwłaszcza lubię tekst Panie tu wszystko jest gotowe tylko kocioł podłączyć a później się okazuje że " tylko dwie rurki podłączyć " to roboty na 3 dni i materiału na kilka tyś zł. "Tylko dwie rurki" i np 18 mb rury trzeba zamontować.
    Puławiak kocioł przerzucić to jest jeden dzień w dwie osoby. Stary wywalić, nowy wstawić do kotłowni, nowy otwór do komina, przeważnie 2 lub 3 pompy, zawór 4D z siłownikiem, gdzie układ zamknięty jeszcze zawór DBV, czasami jeszcze 10 czy więcej termostatów się zakłada jeśli klient ma taką wolę.
    Powiadasz 18m rury? choćby ją kupił w byle jakim sklepie to masz przy rurze 28 około 32pln/m, dodać kształtki żeby je sklecić do kupy to jest raptem 6 stówek anwet niech będę rozrzutny to tysiak.
    Skoro podobno automatyka jest w kotle to za co dalsze 9400pln?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem to nie moja wycena. W kotle jest pompa a nie cała automatyka.

  10. #30

    Domyślnie

    Może wrzuć jakieś fotki z tych twojego taniego montażu. Kurde te rury miedziane 28*1 masz jakieś tanie gdzie kupujesz? Acha i nowy otwór na czopuch to kujesz w ceramice czy też może we wykładach kominowych

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie mam w zwyczaju robić zdjęć u klientów bo wypadałoby zapytać czy można a nie każdy chce i może sobie to różnie rozumieć ale może zacznę.
    Co do rur to jak jesteś chętny mogę Cię zaopatrywać w takiej cenie w każdą ilość i jeszcze na tym zarobię.
    Robimy tylko na rurach 28*1 ( Hutmen ).
    Z otworami bywa różnie choć staram się podjechać wcześniej i zobaczyć jak wygląda kotłownia, komin albo prosze o zrobienie zdjęć i zmierzenie wysokości do osi obecnego czopucha. Biorę kocioł albo z tylnym wyjściem albo z górnym jak jest otwór na "przyzwoitej" wysokości a jeśli nie da rady to albo się kuje albo wierci, zależy z czego jest komin.
    Trzeba mieć tylko czym, reszta to pikuś
    Piszą ludzie że cała automatyka a tu widzę że ta cała automatyka to jedna pompa i termostat który ma utrzymywać żądane temperatury w całym domu?
    Biedna ta automatyka powiem ale na marketingowe potrzeby forum widać wystarcza
    Puławiak to co z tą resztą wyceny do 10 tysi, gościu dał zdjęcie jak to wygląda?
    Eliks pisze 1200 robota, rury 600?
    Aaaa zapomniałem ma być rozrzutnie to 1000 rury tyle że u kolegi 18m to raczej nie wyjdzie, może ze 4m bo zdjęcie jedno to ciężko określić, uzupełnienie tej jednak nie pełnej automatyki ile? i co to ma być ewentualnie?
    Mamy 2200 na bogato za rury ( bardzo naciągane te rury ) i robotę, co zżera następne 7800?
    W piątek na przerzutkę kotła poszło mi 4,7m to co koło kotła trzeba było + wymienione zasilanie i powrót bo bojlera za ścianą ze stali na miedź.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie mam w zwyczaju robić zdjęć u klientów bo wypadałoby zapytać czy można a nie każdy chce i może sobie to różnie rozumieć ale może zacznę.
    Co do rur to jak jesteś chętny mogę Cię zaopatrywać w takiej cenie w każdą ilość i jeszcze na tym zarobię.
    Robimy tylko na rurach 28*1 ( Hutmen ).
    Z otworami bywa różnie choć staram się podjechać wcześniej i zobaczyć jak wygląda kotłownia, komin albo prosze o zrobienie zdjęć i zmierzenie wysokości do osi obecnego czopucha. Biorę kocioł albo z tylnym wyjściem albo z górnym jak jest otwór na "przyzwoitej" wysokości a jeśli nie da rady to albo się kuje albo wierci, zależy z czego jest komin.
    Trzeba mieć tylko czym, reszta to pikuś
    Piszą ludzie że cała automatyka a tu widzę że ta cała automatyka to jedna pompa i termostat który ma utrzymywać żądane temperatury w całym domu?
    Biedna ta automatyka powiem ale na marketingowe potrzeby forum widać wystarcza
    Puławiak to co z tą resztą wyceny do 10 tysi, gościu dał zdjęcie jak to wygląda?
    Eliks pisze 1200 robota, rury 600?
    Aaaa zapomniałem ma być rozrzutnie to 1000 rury tyle że u kolegi 18m to raczej nie wyjdzie, może ze 4m bo zdjęcie jedno to ciężko określić, uzupełnienie tej jednak nie pełnej automatyki ile? i co to ma być ewentualnie?
    Mamy 2200 na bogato za rury ( bardzo naciągane te rury ) i robotę, co zżera następne 7800?
    W piątek na przerzutkę kotła poszło mi 4,7m to co koło kotła trzeba było + wymienione zasilanie i powrót bo bojlera za ścianą ze stali na miedź.
    Tak jak napisałem to nie moja wycena ale chętnie za taką kasę to zrobię i wtedy wystarczy mi jedna taka kotłownia w miesiącu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam,

    jestem już po montażu i chciałbym mimo wszystko podziękowac Wam, że w ogóle zainteresowaliście się tematem.
    Wybór jednak padł na Ferroli, nie wiem może będę żałował, ale odezwał sie do mnie przedstawiciel firmy i szepnął, że w moim mieście jest dystrybutor jak i serwis także nie było już się nad czym zastanawiać.
    Po zamontowaniu przez niezależnego instalatora miałem już stycznosć z serwisem który zjawił się następnego dnia z pełnym pakietem części przy sobie (motoreduktor, czujniki, płyta główna itp) w razie czego. Na szczęście w trakcie transportu do kotłowni coś się wypięło z płyty. Serwisant z mojego miasta był na urolpie, to podjechał z miasta oddalonego o 50km co uważam na duży plus!
    Dziękuję przede wszystkim Puławiakowi, że jednak zadeklarował się na montaż gdybym się zecydował, ale tak jak piszę serwis pod nosem jednak jest najważniejszy i cena nie będę ukrywał...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7940.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	418000  

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No i super
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Może podam jeszcze koszty:

    Kocioł ferroli 24KW - 7990zł na 8%
    Zawór esbe ochronny (montowany w lidia compact) 1" na 55* - 260zł
    Rury, kształtki hydrauliczne, zawór schładzający itp 900zł
    Robociyna 800zł
    Czas operacji 7h z odpowietrzeniem grzejników.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Może podam jeszcze koszty:

    Kocioł ferroli 24KW - 7990zł na 8%
    Zawór esbe ochronny (montowany w lidia compact) 1" na 55* - 260zł
    Rury, kształtki hydrauliczne, zawór schładzający itp 900zł
    Robociyna 800zł
    Czas operacji 7h z odpowietrzeniem grzejników.
    Nie masz zamontowanego termostatu ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Teraz to mnie zaskoczyłeś, jaki termostat?
    Tak wygląda montaż instalacji za kotłem, potrzeba jeszcze termostat jakiś?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8017.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	418020   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8016.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	418021  
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 27-08-2018 o 15:39

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Teraz to mnie zaskoczyłeś, jaki termostat?
    Tak wygląda montaż instalacji za kotłem, potrzeba jeszcze termostat jakiś?
    Tak - taki którym będziesz regulował sobie temperaturę w domu. i który w zależności od potrzeb będzie Ci rozpalał i wygaszał kocioł. Serwis nie zaproponował czegoś takiego ? Bo inaczej będzie pracował na termostat wbydowany w kocioł i będzie mierzył temperaturę w kotłowni a nie w domu i będzie pracował na potrzeby tej temperatury ( czyli temp w kotłowni)
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 27-08-2018 o 20:45
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Tak - taki którym będziesz regulował sobie temperaturę w domu. i który w zależności od potrzeb będzie Ci rozpalał i wygaszał kocioł. Serwis nie zaproponował czegoś takiego ? Bo inaczej będzie pracował na termostat wbydowany w kocioł i będzie mierzył temperaturę w kotłowni a nie w domu i będzie pracował na potrzeby tej temperatury ( czyli temp w kotłowni)

    Sam montaż zrobił chłopak z heiztechnika a serwis był wzywany do odpalenia kotła, bo coś się wypięło na płycie i nie zagłębiali się w instalacje oraz wyposażenie. Odpalili, posprawdzali, czy dobrze podłączony i podbili kartę.
    Co do sterowania, to myślałem żeby po prostu ustawić termostaty w domu na 23 stopnie przy kaloryferach i kocioł będzie normalnie chodził jak kiedyś kopciuch tyle, że będzie wygaszany na noc.
    Będzie odpalany od 6.00-7.30 i później od 15-22
    Taki termostat mi się nie sprawdzi, bo co mi po tym, że się wyłączy np przy 23 jak dogrzeje górę gdzie będzie zamontowany a na dole w tym momencie np może być 21 stopni i dzieci będą marzły.
    Nie mam porobionych oddzielnie obiegów góra-dół.
    Czy to będzie złe rozwiązanie?
    Specjalnie pozakładałem elektroniczne termostaty z programowaniem temperatury żeby w miarę wszędzie była równa temperatura.
    Na kotle ustawie temp wody na 65 stopni i kocioł będzie sobie modulował moc żeby utrzymać tempetature wody.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Sam montaż zrobił chłopak z heiztechnika a serwis był wzywany do odpalenia kotła, bo coś się wypięło na płycie i nie zagłębiali się w instalacje oraz wyposażenie. Odpalili, posprawdzali, czy dobrze podłączony i podbili kartę.
    Co do sterowania, to myślałem żeby po prostu ustawić termostaty w domu na 23 stopnie przy kaloryferach i kocioł będzie normalnie chodził jak kiedyś kopciuch tyle, że będzie wygaszany na noc.
    Będzie odpalany od 6.00-7.30 i później od 15-22
    Taki termostat mi się nie sprawdzi, bo co mi po tym, że się wyłączy np przy 23 jak dogrzeje górę gdzie będzie zamontowany a na dole w tym momencie np może być 21 stopni i dzieci będą marzły.
    Nie mam porobionych oddzielnie obiegów góra-dół.
    Czy to będzie złe rozwiązanie?
    Specjalnie pozakładałem elektroniczne termostaty z programowaniem temperatury żeby w miarę wszędzie była równa temperatura.
    Na kotle ustawie temp wody na 65 stopni i kocioł będzie sobie modulował moc żeby utrzymać tempetature wody.
    Acha spoko to żarnik będzie często wymieniany no i zapotrzebowanie na pellet też będzie trochę większe. No i chyba taknie całkiem wiesz jak to urządzenie funkcjonuje. Sprawdz sobie co to jest temperatura pokojowa i do czego służy ( jak wpływa na pracę urządzenia )
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony