dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 119
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dlaczego żarnik ma być częsciej wymieniany skoro będzie mniej razy odpalał, bo dwa razy dziennie a nie co chwilę jak komputerek da znać, że temp spadła? Przecież będzie wtedy tak odpalać nawet co 1h jak spadnie temp w pokoju?
    Jakie rozwiązanie proponujesz?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Dlaczego żarnik ma być częsciej wymieniany skoro będzie mniej razy odpalał, bo dwa razy dziennie a nie co chwilę jak komputerek da znać, że temp spadła? Przecież będzie wtedy tak odpalać nawet co 1h jak spadnie temp w pokoju?
    Jakie rozwiązanie proponujesz?
    W jaki sposób ma się rozpalac tylko 2 razy dziennie. Przecież to głowice będą decydowały kiedy ma pracować. To nie będą dwa rozpalenia tylko kilka i co to jest temperatura pokojowa w kotle i do czego służy? Nie wiem ja się nie znam nic nie proponuje. Pomysł poczytaj instrukcje zastanów się jak to pracuje

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    To moze inaczej, jakim cudem termoregulatory na grzejnikach maja mu się kazać rozpalać?
    Chce żeby cały czas mi chodził w zadanych godzinach utrzymując temp. na kotle 65 stopni poprzez modulacje.
    Po prostu wł kocioł, ustawiam temp wody na kotle 65 stopni i jak jest w stanie ją utrzymać mimo obiegu schodzi z modulacją i się pali, jak nie wchodzi na drugi czy trzeci stopien i pali się nadal pobierając większą ilosć paliwa jaką w danym momencie potrzebuje budynek.
    Termostaty ustawie np na 22 stopnie i jak w danym pokoju osiągnie taką temp zmniejszy przepływ na rzecz innego pomieszczenia a jak będzie już wszędzie ciepło kocioł zejdzie z modulacją na min.
    Będzie się to odbywało w godzinach od 15 do 22 i rano od 6 do 8 to wszystko, dwa rozpalenia na dobę...
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 28-08-2018 o 11:10

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czytam insrukcję i nie pisze nic o temp pokojowej kotła.
    Na wyświetlaczu równieżnie jest wyświetlana temperatura wody kotła i tylko ustawia się temp wody i do tej wartości kocioł dostosowuje modulacje.
    Czyli działa jak mój stary kopciuch, chciałem na piecu mieć 65 to klapka to regulowała i to mi pasowało.
    Jeżeli zobaczę, że nie dogrzewa mi przy tej temp. po prostu dam temp wody na 75 stopni i po kłopocie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Puławiak nigdy nie osiągniesz takiego komfortu cieplnego przy zastosowaniu jednego termostatu na całym budynku jak przy zastosowaniu głowic termostatycznym w każdym pomieszczeniu jak ma kolega Rado.
    Tłumaczyłem to stronę wcześniej.
    Jeśli sterownik tego kotła ( nie znam sterownika ) ma możliwość programowania godzin w jakich ma pracować to będzie to działało dokładnie jak pisze Rado i będzie o wiele lepszym rozwiązaniem jak ten jeden biedny termostat na cały dom
    Aaaa, i jak widzę jednak podłączenie było bliżej mojej wyceny a nie tych 10 tysięcy, czyli ja chyba też za darmo nie robię ale zawsze widać można na forum "ustrzelić frajera" który da się ustrzelić "myśliwym".
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 28-08-2018 o 11:36
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Puławiak nigdy nie osiągniesz takiego komfortu cieplnego przy zastosowaniu jednego termostatu na całym budynku jak przy zastosowaniu głowic termostatycznym w każdym pomieszczeniu jak ma kolega Rado.
    Tłumaczyłem to stronę wcześniej.
    Jeśli sterownik tego kotła ( nie znam sterownika ) ma możliwość programowania godzin w jakich ma pracować to będzie to działało dokładnie jak pisze Rado i będzie o wiele lepszym rozwiązaniem jak ten jeden biedny termostat na cały dom
    Aaaa, i jak widzę jednak podłączenie było bliżej mojej wyceny a nie tych 10 tysięcy, czyli ja chyba też za darmo nie robię ale zawsze widać można na forum "ustrzelić frajera" który da się ustrzelić "myśliwym".
    Dokładnie!

    Czytam instrukcję i jest tak:

    - Czujnik temp na płycie kotła, co jest mi bez sensu, bo kocioł stoi w kotłowni dwa piętra niżej.

    - Możliwość podłączenia termostatu który będzie wył. kocioł jak osiągnie temp. co w moim przypadku tez jest niemożliwe, bo mam dwa piętra i jedno będzie niedogrzane a drugie już wył obieg.

    -Czujnik S-ACQUA (S2): Czujnik zewnętrzny na zasilaniu (domyślnie) lub zb.
    buforowym, podłączony do płyty głównej. To jest to ustawienie które powinno u mnie się sprawdzić, bo po prostu utrzymuje wodę w określonej zadanej temp. poprzez modulację w określonych tylko przeze mnie godzinach a głowice termostatyczne będą utrzymywały w miarę równą temp. w pokojach po np 22 stopnie.

    Kocioł ma się rozpalić tylko 2 razy dziennie rano na 1,5h i po południu na 7h to wszystko...
    Jak będzie żle to funkcjonowało, to będę cos myślał, ale póki co jestem zielony w temacie a nikt nie chce pomóc, czy coś podpowiedzieć...

    Programy jakie posiada kocioł, to dzienny, tygodniowy i weekendowy.
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 28-08-2018 o 12:01

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Dokładnie!

    Czytam instrukcję i jest tak:

    - Czujnik temp na płycie kotła, co jest mi bez sensu, bo kocioł stoi w kotłowni dwa piętra niżej.

    - Możliwość podłączenia termostatu który będzie wył. kocioł jak osiągnie temp. co w moim przypadku tez jest niemożliwe, bo mam dwa piętra i jedno będzie niedogrzane a drugie już wył obieg.

    -Czujnik S-ACQUA (S2): Czujnik zewnętrzny na zasilaniu (domyślnie) lub zb.
    buforowym, podłączony do płyty głównej. To jest to ustawienie które powinno u mnie się sprawdzić, bo po prostu utrzymuje wodę w określonej zadanej temp. poprzez modulację w określonych tylko przeze mnie godzinach a głowice termostatyczne będą utrzymywały w miarę równą temp. w pokojach po np 22 stopnie.

    Kocioł ma się rozpalić tylko 2 razy dziennie rano na 1,5h i po południu na 7h to wszystko...
    Jak będzie żle to funkcjonowało, to będę cos myślał, ale póki co jestem zielony w temacie a nikt nie chce pomóc, czy coś podpowiedzieć...

    Programy jakie posiada kocioł, to dzienny, tygodniowy i weekendowy.
    W kotle jest czujnik temperatury otoczenia. Zadzwoń do serwisu i zapytaj po co jest i jak to działa. Popytaj jak konkretnie funkcjonuje. A co będzie jak zamknie się 80 % grzejników

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To byłby najgłupsze co można byłoby wymyślić a nie można by tego wyłączyć w oprogramowaniu.
    To co kocioł ma stać w salonie?
    Możesz mi wyoślić o co w tym chodzi?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Podejrzewam, że w momencie wzrostu temp kocioł normalnie przejdzie w stan czyszczenia i wył się, do tego są ustawienia wartości delta.
    cyt z instrukcji

    "- Tryb oczekiwania standby
    Po uruchomieniu tej funkcji następuje automatyczne wyłączenie termokominka, gdy woda osiągnie ustawioną
    wartość (Tset + ΔT) na pewien okres czasu.
    Kolejne automatyczne rozpalenie będzie możliwe wyłącznie po spadku temperatury poniżej ustawionej wartości o
    kilka stopni, mianowicie (Tset - ΔT), przy czym domyślna wartość ΔT = 2°C."

    Ok, a co powiesz na takie rozwiązanie:
    Dół cały ustawiony na 22* a góra gdzie wolę żeby było cieplej rozkręcę zawory na max i założę ten termostat który podłączę do kotła i w momencie jak np ustawie temp na górze 23 i osiągnie taką kocioł się wył i rozpali ponownie jak np spadnie do 21*
    Z dołem temat załatwiony by był, bo szybciej mi się nagrzewa a jak przymknie zawory więcej góre ogrzeje i też się wył przy np 23* jak je osiągnie?
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 28-08-2018 o 14:53

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Podejrzewam, że w momencie wzrostu temp kocioł normalnie przejdzie w stan czyszczenia i wył się, do tego są ustawienia wartości delta.

    Ok, a co powiesz na takie rozwiązanie:
    Dół cały ustawiony na 22* a góra gdzie wolę żeby było cieplej rozkręcę zawory na max i założę ten termostat który podłączę do kotła i w momencie jak np ustawie temp na górze 23 i osiągnie taką kocioł się wył i rozpali ponownie jak np spadnie do 21*
    Z dołem temat załatwiony by był, bo szybciej mi się nagrzewa a jak przymknie zawory więcej góre ogrzeje i też się wył przy np 23* jak je osiągnie?
    Na ile wystarczy ta delta jak moc min tego kotła to prawie 7 kW a pojemność wodna kotła 23 litry sprawdź jeszcze sobie podpunkt 4,8 instrukcji obslugi

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    4.8 Termostat – zewnętrzny termostat czasowy
    Urządzenie kontroluje temperaturę pokojową za pomocą własnego termostatu cyfrowego, której funkcją jest
    wykrywanie temperatury za pomocą czujnika i obniżanie mocy cieplnej po osiągnięciu ustawionej temperatury.
    W celu użycia termostatu zewnętrznego należy skontaktować się z autoryzowanym technikiem i postępować zgodnie
    z poniższymi instrukcjami:
    - wyłączyć zasilanie za pomocą głównego wyłącznika znajdującego się z tyłu
    termokominka i wyciągnąć kabel zasilający z gniazdka;
    - ściągnąć panel boczny, aby uzyskać dostęp do sterownika elektronicznego;
    Przycisk P3: Rozpalenie-wyłączenie
    termokominka
    Przycisk P1: Zwiększenie temperatury
    ogrzewania pomieszczeń
    Przycisk P6: Zwiększenie poziomu mocy
    Przycisk P5: Zmniejszenie poziomu mocy
    Przycisk P2: Zmniejszenie temperatury
    ogrzewania pomieszczeń
    Przycisk P4: Funkcja Jolly /płaszcz wodny/
    - w oparciu o schemat okablowania połączyć oba przewody termostatu z odpowiednimi
    zaciskami na tablicy TERM;
    - połączyć wszystkie części ze sobą i sprawdzić działania.
    Procedura ustawień:
    - termostat zewnętrzny: ustawić w menu M-6-7 opcję T-AMBIEN (temperatura
    otoczenia);
    - zewnętrzny termostat czasowy: ustawić w menu M-6-7 opcję T-AMBIEN i wyłączyć
    funkcje czasowe w menu 01-01.
    Funkcje menu nie zmieniają się dla każdego z ustawień i sygnalizacja połączenia ma
    postać podświetlenia segmentu diod LED na pasku stanu wyświetlacza.


    To wiem, że można go podłączyć, ale nie jest to żaden termostat który jest w kotle tylko który można podłączyć w opcji jak w każdym innym kotle.
    Czy tak jak napisałem wyzej będezie dobrze?
    Dół na termostatach z niższą temp o 1* czyli 22* a na górze bez termoregulatorów grzejnikowych tylko właśnie z tym termostatem z Ferroli 23* i w momencie osiągnięcia temp kocioł wył sie, będzie dobrze?
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 28-08-2018 o 15:38

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czyli tak w skrócie.
    Termokominek ma swój czujnik temp i gdyby stał w salonie, to miało by to sens, bo korzystał by z niego a że stoi na dole, to zamontować należy ten zewnętrzy od Ferroli.

    na samym początku zakładania tego postu w lipcu był taki zamiar od początku:

    cyt:

    Układ jest bardzo prosty, jeden układ i same konwektory, woda ciepła z elektrycznych podgrzewaczy co mi bardzo pasuje, bo dzieciak się nie poparzy ustawiając temperaturę na wyświetlaczu.
    Także pozostało mi tylko wstawić kocioł, podłączyć zasilanie i powrót i zapomnieć o kotlłowni...
    na dole w kuchni i salonie zamontuję termoregulatory do grzejników a na górę gdzie spędzam więcej czasu będzie komputerek którym ustawię temp. na kotle i będzie utrzymywał temp. względem górnych pomieszczeń.


    Czyli w sumie od początku było takie założenie

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    4.8 Termostat – zewnętrzny termostat czasowy
    Urządzenie kontroluje temperaturę pokojową za pomocą własnego termostatu cyfrowego, której funkcją jest
    wykrywanie temperatury za pomocą czujnika i obniżanie mocy cieplnej po osiągnięciu ustawionej temperatury.
    W celu użycia termostatu zewnętrznego należy skontaktować się z autoryzowanym technikiem i postępować zgodnie
    z poniższymi instrukcjami:
    - wyłączyć zasilanie za pomocą głównego wyłącznika znajdującego się z tyłu
    termokominka i wyciągnąć kabel zasilający z gniazdka;
    - ściągnąć panel boczny, aby uzyskać dostęp do sterownika elektronicznego;
    Przycisk P3: Rozpalenie-wyłączenie
    termokominka
    Przycisk P1: Zwiększenie temperatury
    ogrzewania pomieszczeń
    Przycisk P6: Zwiększenie poziomu mocy
    Przycisk P5: Zmniejszenie poziomu mocy
    Przycisk P2: Zmniejszenie temperatury
    ogrzewania pomieszczeń
    Przycisk P4: Funkcja Jolly /płaszcz wodny/
    - w oparciu o schemat okablowania połączyć oba przewody termostatu z odpowiednimi
    zaciskami na tablicy TERM;
    - połączyć wszystkie części ze sobą i sprawdzić działania.
    Procedura ustawień:
    - termostat zewnętrzny: ustawić w menu M-6-7 opcję T-AMBIEN (temperatura
    otoczenia);
    - zewnętrzny termostat czasowy: ustawić w menu M-6-7 opcję T-AMBIEN i wyłączyć
    funkcje czasowe w menu 01-01.
    Funkcje menu nie zmieniają się dla każdego z ustawień i sygnalizacja połączenia ma
    postać podświetlenia segmentu diod LED na pasku stanu wyświetlacza.


    To wiem, że można go podłączyć, ale nie jest to żaden termostat który jest w kotle tylko który można podłączyć w opcji jak w każdym innym kotle.
    Czy tak jak napisałem wyzej będezie dobrze?
    Dół na termostatach z niższą temp o 1* czyli 22* a na górze bez termoregulatorów grzejnikowych tylko właśnie z tym termostatem z Ferroli 23* i w momencie osiągnięcia temp kocioł wył sie, będzie dobrze?
    No nie termostat masz wbudowany - możesz dołożyć zewnętrzny ale czujnik masz wbudowany i po osiągnięciu temperatury zadanej w kotłowni zmniejsza moc do minimum

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Ale co mnie obchodzi jaką temp osiągnie w pomieszczeniu kotłowni jak tam nie ma grzejnika?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Ale co mnie obchodzi jaką temp osiągnie w pomieszczeniu kotłowni jak tam nie ma grzejnika?
    A powinno bo ta temperatura będzie decydowała jak kocioł ma pracować i kiedy

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Już nic nie wiem

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    No to zakładam ten komputerek do pokoju i po sprawie, będzie sterował temp

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    W ustawieniach zmienię, że ten jest priorytetowy i już.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    W ustawieniach zmienię, że ten jest priorytetowy i już.
    Zadzwoń porozmawiamy wytłumaczę o co mi chodzi nr chyba znasz?

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze raz za wyczerpujące instrukcje i czekam na telefon jak będziesz w pobliżu
    Równy gość z Ciebie!

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony