dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 119
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Chyba, że dom słabiej docieplony, brak podłogówki lub mieszkancy lubią ciepełko.
    Akurat wszystko na raz. Stary dom, ani metra podłogówki a mieszkańcy lubią bardzo ciepełko
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Barliniak, grzeję prądem, temperatury zaprogramowane dla pomieszczeń jak na ekogroszku, pompa pracuje dzień i noc na okrągło i mam taryfę G11, żadne dziennie, nocne, jasne,ciemne
    No okey a kto bogatemu zabroni Napisz tylko lepiej ile musiałeś zainwestować aby grzać za" prawie darmo" i kiedy wyjście na zero?.Tylko podlicz wszystko (fotowoltaikę,pompę) Warto by było jaki metraż chatki i ocieplenie oraz czy temperatura w domciu a nie tylko jednym pokoju jest utrzymywana cały czas taka sama i jaka bo nie wiem jaka to jest temp.dla ekogroszku bo jedni grzeją 45 a inni 90 także rozrzut niesamowity,bo tak to tylko będziemy sobie bajdurzyć.Z drugiej strony jesteś trochę niewiarygodnym instalatorem czy tam dystrybutorem kociołków rbr bo prywatnie grzejesz pompką.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #83

    Domyślnie

    Ale Barliniak nie przesadzaj bo ja też w takim wypadku nie jestem wiarygodny - bo grzeje gazem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    No okey a kto bogatemu zabroni Napisz tylko lepiej ile musiałeś zainwestować aby grzać za" prawie darmo" i kiedy wyjście na zero?.Tylko podlicz wszystko (fotowoltaikę,pompę) Warto by było jaki metraż chatki i ocieplenie oraz czy temperatura w domciu a nie tylko jednym pokoju jest utrzymywana cały czas taka sama i jaka bo nie wiem jaka to jest temp.dla ekogroszku bo jedni grzeją 45 a inni 90 także rozrzut niesamowity,bo tak to tylko będziemy sobie bajdurzyć.Z drugiej strony jesteś trochę niewiarygodnym instalatorem czy tam dystrybutorem kociołków rbr bo prywatnie grzejesz pompką.
    A co ma piernik do wiatraka? że grzeje teraz pompą?
    Fotowoltaika nie ma tu nic do rzeczy to tylko Twój nietrafiony kolejny zarzut, czy to z gniazdka czy z gniazdka wspomaganego PV zużycie prądu przez pompę będzie takie samo panie kolego.
    Metraż już podawałem do znudzenia, sterowanie gdybyś uważał też byś wiedział jakie mam ( każde pomieszczenie termostatyczna głowica radiowa sterowana czujnikiem radiowym temperatury i wilgotności ) temperatury utrzymuję takie jak poprzednio przy grzaniu ekogroszkiem od 23 do 25 stopni, kotłownia tylko 20 a 24 od chyba 16-ej do 22-ej.
    Aaa, nie jestem dystrybutorem tylko kotłów RBR, mam obecnie w ofercie kotły 6-ciu producentów, pewnie gdybym nie odmawiał byłoby ich pewnie ze 40-tu albo i więcej, tylko po co.
    Barliniak powiem Ci więcej czy to się nam, czytaj tym od "brudnego" ogrzewania podoba czy nie to ludzie są coraz mądrzejsi i wygodni.
    To czym się zajmujemy będzie wypierane i nic z tym nie zrobisz co byś tu nie pisał Ty czy ja.
    Toczyłem lata temu wojny z pompiarzami podobnymi ale jeszcze bardziej dosadnymi postami jak ten Twój i zobacz jak się to skończyło, kijem Wisły nie zawrócisz.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ale Barliniak nie przesadzaj bo ja też w takim wypadku nie jestem wiarygodny - bo grzeje gazem.
    Następny zdrajca, hehe

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ale Barliniak nie przesadzaj bo ja też w takim wypadku nie jestem wiarygodny - bo grzeje gazem.
    O fuj, przecież to niebezpieczne bo wybucha podobno.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ale Barliniak nie przesadzaj bo ja też w takim wypadku nie jestem wiarygodny - bo grzeje gazem.
    Puławiak myślisz ,że zamontowałem pelet z miłości.Gdybym miał gaz to grzałbym gazem bo na pompę ciepła nie było wtedy funduszu.Teraz po wykresie na swoim peleciaku widzę ,że jednak pompka dała by radę bo nie potrzebuję pchać mega gorącej wody 45 wystarczy a w okresie przejściowym to nawet poniżej.Pelet na razie jest jeszcze jakąś tam alternatywą,ale jak tak dalej pójdzie z cenami kotłów i peletu to uśmiercą to źródło ciepła na korzyść pomp.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A co ma piernik do wiatraka? że grzeje teraz pompą?
    Fotowoltaika nie ma tu nic do rzeczy to tylko Twój nietrafiony kolejny zarzut, czy to z gniazdka czy z gniazdka wspomaganego PV zużycie prądu przez pompę będzie takie samo panie kolego.
    Metraż już podawałem do znudzenia, sterowanie gdybyś uważał też byś wiedział jakie mam ( każde pomieszczenie termostatyczna głowica radiowa sterowana czujnikiem radiowym temperatury i wilgotności ) temperatury utrzymuję takie jak poprzednio przy grzaniu ekogroszkiem od 23 do 25 stopni, kotłownia tylko 20 a 24 od chyba 16-ej do 22-ej.
    Aaa, nie jestem dystrybutorem tylko kotłów RBR, mam obecnie w ofercie kotły 6-ciu producentów, pewnie gdybym nie odmawiał byłoby ich pewnie ze 40-tu albo i więcej, tylko po co.
    Barliniak powiem Ci więcej czy to się nam, czytaj tym od "brudnego" ogrzewania podoba czy nie to ludzie są coraz mądrzejsi i wygodni.
    To czym się zajmujemy będzie wypierane i nic z tym nie zrobisz co byś tu nie pisał Ty czy ja.
    Toczyłem lata temu wojny z pompiarzami podobnymi ale jeszcze bardziej dosadnymi postami jak ten Twój i zobacz jak się to skończyło, kijem Wisły nie zawrócisz.
    Karoka jak fotowaltaika nie ma nic do rzeczy?To po jakiego grzyba montowałeś,dla kuchenki,pralki ,odkurzacza czy może bo inni zakładają?Wiele osób zakłada FW łącząc z pompą czy to kablami i później trabią na forum ,że ogrzewanie ich nic nie kosztuje.Tylko zapominają podać całej kwoty jaką musieli wydać aby się takim wynikiem cieszyć.Czytając Twojego posta można wnioskować nic tylko pompke zakładać 23-25 nic tylko się cieszyć z faktu posiadania a przecież nie podałeś kilku szczegółów o które Ciebie prosiłem w konkretnym poście.Co mnie obchodzi,że Frankowi czy Zenkowi odpowiedziałeś.Nie mam czasu na wertowanie 10tyś Twoich postów.Ps.Nie walczę z żadnymi pompami czy jakimkolwiek innym źródłem ciepła po prostu twierdzę ,że dla każdego coś miłego wedle zasobności portfela.Co dla jednego jest dobre nie koniecznie sprawdzi się u innego.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzę że jednak "ciężki" jesteś, fotovoltaika jak Ci pisałem nie ma nic do zużycia prądu przez pompę, kapujesz?
    Czy jest PV czy nie ma to jeśli ma zużyć 1000kWh to tyle zużyje, nic mniej i nic więcej czy PV jest czy nie.
    A grzeję 135m.
    Sam sobie też odpowiedzialeś w poprzednim poście, brak wiedzy spowodował to że wpakowałeś jest w pellet
    Wiesz ile można zaoszczędzić na samej kotłowni szykowanej pod pompę? ile klamorów odpada do zakupu i montażu?
    Ja CI powiem że mocno byś się zdziwił gdybyś wiedział i jak szybko zaciera się różnica w cenie jednego i drugiego "czajnika"

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To po wiela te panele panie?

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    I rzeczywiście taki harmonogram w czasie zimy się sprawdza?
    Niestety nie, bo zawsze ktos jest w domu nawet z rana także kocioł startuje o 7 i kończy pracę o 22
    Temperatura w każdym pomieszczeniu na termostatach elektronicznych eqiva N 21*-22* tylko klatka schodowa 16-18 ale mój dom trzeba traktować jak dwa osobne mieszkania chociaż nie jest to klatka schodowa tylko normalna przechodnia cześć osobno zamykana. Nie widzę potrzeby jej mocniej grzać.
    Kocioł jak narazie sprawuje się wyśmienicie i z podziwu nie mogę wyjść. Spalanie od 25kg-45kg przy mrozach poniżej 10* ale w okresie takim jak pażdziernik i myślę marzec jak już słonko świeci lekko w 15kg się zmieszczę a nawet niżej, bo od rana słońce nagrzewa chałupę przynajmniej tak było na początku sezony grzewczego 8kg
    Myślę, że sezon zakończę w granicach 4T-4,5T na dom 300m2 i uważam, że jest to super wynik, bo tyle spaliłem dokładnie w zeszłym roku węgla z tym, że dusiłem się w nocy żeby kotła nie wygaszać a czasami nawet otwierałem okna. Teraz jest ten plus, że mogę zaoszczędzić i po prostu kocioł wygaszam na noc a temp spadnie do max 19* i od razu mówię, że TAK w nocy nie lubię 22 ani nawet 21, bo nie da się spać przy takiej temp i nigdy takiej nie miałem, otwierałem okno żeby kotła śmieciucha nie wygaszać...

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Teraz buduje się tak yntelygentne domy ,że tracą ciepło tylko w pierwszej taryfie a przestają kiedy jest tańszy prąd.To taka aluzja do grzejących prądem więc dlaczego ma ,się to nie sprawdzić w kręgu osób używających paliwa stałe
    Ja zaś zawuważyłem u sąsiadów, że po instalacji kotła gazowego przestają lubić ciepło i temp. 19*-20* jest OK i bardzo zdrowa...

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Co do spalania, skopiuje z innego forum.

    Nie wiem czy zima jeszcze wróci, ale za dobry miesiąc mamy wiosnę więc trochę podsumuje mój pierwszy sezon z peletem. Było tego kilka rodzajów, powiedziałem sobie że certyfikowanym palić nie będę więc prób było wiele. Ogólnie chyba sprawdziłem z 4 dystrybutorów + 2 fabryki. Najlepsza okazała się Ukraina i już kilkunastoletnia fabryka peletu nieopodal mnie, Libero. Ukrainę kupowałem po 700zł a Smile Pellet po 750zł. Te 2 rodzaje są najbardziej kaloryczne, a u mnie w starej instalacji z pionami 2'' i specyficznym kotle, widać każdy megadżul mocy. Zanim przejdę do omówienia spalania, powiem wam dlaczego u mnie tak jest. Mam de facto kocioł, który moc wodną ma na poziomie 11,5KW i palę w trybie termostat włącza/wyłącza kocioł. Zagrzanie takiego zładu wody wbrew pozorom trwa niedługo, ale kocioł działa w ten sposób, żeby zawsze gonił zadaną, tutaj nie ma przebicia temperatury. Zadaną mam 70 stopni i 5 biegów mocy przy czym 5 to max moc. Różnica między peletami jest duża, bo te słabsze potrafiły mi zrobić max 67*, co oznaczało, że kocioł gonił mi na 4 biegu paląc oczywiście odpowiednio więcej (od 0,7 do chyba 2,6kg/h). Ukraina, Happy Pellet z Dinem (miałem 5 worków na próbę) i Smile Pellet goniły mi kocioł uzyskując 69,5* a sprzęt wskakiwał nawet na 2 bieg. Na przyszły sezon na pewno biorę Smile Pellet bo to towar prawie jak Din+ za dużo mniejsze pieniążki, powtarzalny, w każdym worku jest nadstan 15,2-15,3kg i mam blisko - 15km.

    Co do spalania, zaznaczam że pelety były róźne (grudzień i połowa stycznia ten najsłabszy) a w domu minimum 23*.

    Od 24. września do 30. października - 350kg.

    Od 1. listopada do 30 listopada - 450kg

    Od 1. grudnia do 31. grudnia - 730kg

    Od 1. stycznia do 31. stycznia - 760kg

    Od 1. lutego na razie doba zamyka się średnio na poziomie 22kg (ostatnie 3 dni to ok. 20kg) na Smile Pelecie.



    Specjalnie opróżniłem pojemnik na popiół żeby sprawdzić dokładnie jak ma się to procentowo do spalonego peletu. Ogólnie wiem co w domu porawić żeby na przyszły sezon było trochę lepiej, głównie czeka mnie wymiana grzejników w salonie i zrobienie grzanego pomieszczenia na pelet w piwnicy. Mam tam teraz 12m2 na opał, nie ma wilgoci i było tam minimalnie 11* w tą zimę, ale po wymianie grzejników, coś mi zostanie więc pomyślałem sobie, dlaczego nie

    Po testach Smile Peletu popiół wychodzi mi na poziomie 0,6%.
    Ostatnio edytowane przez eliks ; 14-02-2019 o 06:47

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Czy mógłbym się dowiedzieć jak rozwiązaliście problemy z termostatem wbudowanym w kocioł, trzeba było zastosować termostat pokojowy?

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał inski Zobacz post
    Czy mógłbym się dowiedzieć jak rozwiązaliście problemy z termostatem wbudowanym w kocioł, trzeba było zastosować termostat pokojowy?
    Termostat pokojowy instalujesz po to aby mieć komfort cieplny w domu bez tego kocioł będzie żył swoim widzimisię.Koszt pokojówki około 200 i w górę.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał inski Zobacz post
    Czy mógłbym się dowiedzieć jak rozwiązaliście problemy z termostatem wbudowanym w kocioł, trzeba było zastosować termostat pokojowy?
    Ale to nie był żaden problem. Barliniak Ci już napisał.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Myślicie, że u mnie podołał by Ferroli 24 kw, czy też Lidia 5-25 kw?

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie wiem co opalasz ale jeśli nie jest to blok to spokojnie.

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Nie wiem co opalasz ale jeśli nie jest to blok to spokojnie.
    Post obok tego:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-koniec-lat-80

  20. #100

    Domyślnie

    Koledzy

    W planach byla laguna ale przy jej obecnej cenie raczej mnie na to nie bedzie stac - wybor chyba padnie na Ferroli i tutaj pytanie bo sie zastanawiam czy 12kw czy 18kw. Obecnie pracuje defro optima komfort troche wylozona cegłami szamotowymi bo było za goraco... dom 120m uzytkowej 90 stare mury (60cm) bez ocieplenia. 1 pietro bez podpiwniczenia, poddasze nieuzytkowe (na podlodze polozona wełna). Grzejniki mam stare duze żeliwne.

    1. Czy pellet to dobry pomysl w takiej konfiguracji?
    2. 12 czy 18 kw waszym zdaniem?
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony