dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Emide

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Nielbark
    Kod pocztowy
    31-306
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie domku drwnianego-> pomoc w wyborze

    Witam serdecznie .
    Czytam i myslę i ciągle mam wątpliwości co robić, wiec muszę się Was poradzic

    Na mojej działce mam domek drewniany okolo 20-25m2 jest on oddalony od domu jakies 20-30m
    Ze względu że chciałbym zacząć jego remont zaczynam od planowania instalacji.

    Chcialbym żeby ten mały domek drewniany "letniskowy" mogłby być używany również zimą.
    Może w ciagu roku postawiłbym drugi? (ale to juz dalszy plan)
    planowalem zrobic tak ze wode pociągnę od domu, w domku "letniskowym" zrobie ogrzewacz przeplywowy do cieplej wody, lecz mam problem z wyborem ogrzewania.
    Wymyslilem sobie ogrzewanie podłogowe, ale czym to ogrzać.
    narazie mam na mysli:
    -kominek z plaszczem wodnym i podłogówka- lecz nie wiem jak sie to bedzie spisywalo i w domku wiecznie brudno.
    -Kominek pelletowy- nie widzialem na zywo lecz mysle ze taki kominek chalasuje zbyt mocno zeby byl w tym samym pomieszczeniu gdzie sie spi
    -mozna pociagnąć rury CO z domu do domku drewnianego lecz jest to kawałek i obawiam sie ze strata Ciepla bedzie za duza.
    -Gaz ewentualnie tylko z butli wiec raczej dosc drogi.

    Może macie jakies pomysly?
    bo juz nie wiem jak to ugryźć zeby bylo sensownie.

    Domek "Letniskowy"
    -Ok 30m2
    sciany +sufit ->deska,plyta osb, ocieplenie wata 20,kontrłata +wata 15,osb, (gips lub deska) --- przynajmniej tak to sobie wymyslilem.
    podłoga-> styropian 15, beton ->chetnie podłogówka i plytki



    z góry dzieki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Emide ; 12-07-2018 o 12:41

  2. #2

    Domyślnie

    Folie elektryczne na podczerwień- innowacyjny energooszczędny system ogrzewania. Więcej na priv

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Pomysł, by ogrzewać budynek użytkowany krótkoczasowo, w nieprzewidywalnym i trudnym do określenia co do długości trwania okresie, emiterem ciepła o dużej bezwładności cieplnej nie jest zbyt najszczęśliwszy...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Pomysł, by ogrzewać budynek użytkowany krótkoczasowo, w nieprzewidywalnym i trudnym do określenia co do długości trwania okresie, emiterem ciepła o dużej bezwładności cieplnej nie jest zbyt najszczęśliwszy...
    tu się zgadzam. do domów, które nie mają być stale zamieszkane lepiej wybrać kaloryfery czy ogrzewanie nadmuchowe.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Żadne wodne ogrzewanie bo w zimę zamarznie, jak nie będziesz używał. Tu aż się prosi o klimatyzator, a na lato też się przyda.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Nic nie zamarznie. Mam instalację napełnioną płynem niezamarzającym (może to być dowolny antyfryz do chłodnic). Kocioł Kospel (małe gabaryty, można go umieścić nawet w szafce) + grzejniki Regulus. Mała pojemność wodna, więc antyfryzu potrzeba raptem kilka litrów...
    Instalacja "odpalana" i sterowana może być zdalnie.

    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ja jestem na razie na etapie projektu domku szkieletowego 35m2. Dom będzie między płytami ocieplony wełną i zamontowany będzie klimatyzator. Ogrzeje i schłodzi, innej opcji nie biorę pod uwagę.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nic nie zamarznie. Mam instalację napełnioną płynem niezamarzającym (może to być dowolny antyfryz do chłodnic). Kocioł Kospel (małe gabaryty, można go umieścić nawet w szafce) + grzejniki Regulus. Mała pojemność wodna, więc antyfryzu potrzeba raptem kilka litrów...
    Instalacja "odpalana" i sterowana może być zdalnie.

    Bogusław
    Na co jest ten piec? Na prąd? Jak z wydajnością tego i kosztami montażu i eksploatacji w przypadku takiego domku w porównaniu z grzejnikami konwekcyjnymi na przykład ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony