dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Kierownik myślał, myślał i wymyślał. Najpierw miało być 20cm pospółki a że pospółka się nie zagęściła (wyglądała jak wstępnie płukany piasek/żwir) to zdjęliśmy jej 8 cm i wylaliśmy chudziaka i na to ławy. To jest piwnica więc fundament jest 170 cm poniżej gruntu ale obecnie jest zasypany tylko ok 20 cm po bokach warstwa tej pospółki
    Kolejny myśliciel , skąd biorą się takie kierowniki to nie ja nie wiem , nie robi się na glinie jakiejkowliek podsypki z kruszywa które łatwo wypłukać , w glinie fundamenty leje się na glinę , ewentualnie chudziak na glinę , warstwę podspółki czy innego kruszywa to można zrobić pod płytą, a nie pod fundamnetem liniowym którym są łąwy... jeżeli kiedykolwiek bedą pękać Ci ściany to bedziesz wiedział dlaczego .....

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Kolejny myśliciel , skąd biorą się takie kierowniki to nie ja nie wiem , nie robi się na glinie jakiejkowliek podsypki z kruszywa które łatwo wypłukać , w glinie fundamenty leje się na glinę , ewentualnie chudziak na glinę , warstwę podspółki czy innego kruszywa to można zrobić pod płytą, a nie pod fundamnetem liniowym którym są łąwy... jeżeli kiedykolwiek bedą pękać Ci ściany to bedziesz wiedział dlaczego .....
    Tam jeszcze drenaż pod fundamentem jest zrobiony lub ma być. Tak dla pewności żeby siadlo.

  3. #23

    Domyślnie

    Siąść myślę że by nie siadło bo ławy garażu opierały by się w ok 90% na rodzimej glinie czyli na 6m a tylko 70 cm by leżało na podsypce żwirowej a właciwie na chudziaku ale jednak odchodzę od tego pomysłu żeby nie wpuszczać wody pod garaż (a już kupiłem nawet mocniejsze wzmacniane rury na ten odcinek), jak i z obawy naprawy, było by mi trudno pod ławami wymieniać kiedyś rury w razie czego. Chcę całkowicie odciąć pod garażem dopływ wody z okolic ław piwnicy i wylać ławę garażu w dylatacji z ławą piwnicy do samego jej dna, a nawet poniżej ławy piwnicy czyli wybrać w tym miejscu pospółkę i lać na glinę. Chociaż myślę że jak woda będzie chciała to i tak przejdzie pod budynkiem w pospółce, ale to raczej w przypadku niedziałającego drenażu).

    Teraz mam dylemat czy robić w tym miejscu łączenie ław w dylatacji w postaci słupa, czy schodka (ale dla schodka pewnie trzeba by rozkopywać glinę bo z tego co wiem odcinki ławy schodkowej powinny mieś min 150 cm)



    Ostatnio edytowane przez dedert ; 02-12-2019 o 22:20

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Kolejny myśliciel , skąd biorą się takie kierowniki to nie ja nie wiem , nie robi się na glinie jakiejkowliek podsypki z kruszywa które łatwo wypłukać ,.
    Moje pytanie dokąd ma wypłukać jak wykop jest w formie zamkniętej wanny? Czy pójdzie z drenażem, z tym że drenaż jest nad podsypką i to w geowłókninie? Gdzie podmyje skoro wszystko jest zamknięte. Piasek/pospółka pójdzie do góry?

    A jako ciekawostkę dodam że mój znajomy z pracy, z zupełnie innego województwa i z innym kierownikiem, też robił ławy ale parterowego domu na glinie, zrobił z zalecenia ekipy ławy na podsypce ale oddzielił podsypkę od gliny folią bo jego ekipa mu doradziła. Ale nie pamiętam z jakiego powodu, czy może żeby go nie wypłukało właśnie, czy może jako bufor przed zmianami objętości gliny.
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 02-12-2019 o 22:30

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony