dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Vitodens 100w B1KA problemy z cwu auoryzowany serwis nie dał rady

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100w B1KA problemy z cwu auoryzowany serwis nie dał rady

    Z problemem nie poradził sobie duży autoryzowany serwis z okolic Wwa.

    2 tygodnie temu zauważyłem, że woda cwu raz leci ciepła raz chłodna.

    Zgłoszone do serwisu, zrobione:

    - czynności serwisowe - co roczne, czyszczenie sprawdzanie itp.,

    - czyszczenie wymiennika cwu,

    - podmiana: wymiennika cwu, czujników temperatury (kocioł, cwu), czujnik przepływu, regulator - płyta główna,

    Niestety powyższe (a są to wszystkie elementy odpowiedzialne na sterowanie cwu) nie podziałało.

    Piec moduluje od 35 do 55 stopni na nastawie 2, gaśnie palnik, ale nie kran.

    Nic w instalacji się nie zmieniło.

    Przy "pełnym" przepływie 12l/min umie utrzymać temperaturę.

    Po nocy stania (4-5 godzin), pierwsza kąpiel - woda ma stałą temperaturę.

    Serwis radzi czyszczenie "wężownicy". Niestety z powodu prawidłowego działania na pełnym przepływie i po kilku godzinach stania, nie wierzę w to.

    W zeszłym roku był wymieniany silnik pompy, który popsuł się niecałe 2 mc po gwarancji - niestety starałem się o uznanie w ramach gwarancji, niestety Państwa odpowiedź była bardzo nieelegancka, a wręcz chamska - oskarżyliście mnie, że sam ją popsułem mimo chęci oddania starej pompy do ekspertyzy.

    W lipcu zeszłego roku rozmawiałem z Państwa Konsultantem w sprawie przedłużenia gwarancji, miły Pan odwiódł mnie od tego, wymieniając elementy, które się nie psują - pompa miała być wieczna.

    Ha Ha Ha

    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zapraszam do skorzystania z usług serwisu fabrycznego, który będzie w stanie zdiagnozować i usunąć opisaną usterkę.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Przykro mi, ale firma która robi od 3 lat serwis pieca to tzw VSG czyli:

    "Firma będąca bezpośrednim zapleczem Serwisu Fabrycznego, posiadająca najwyższe uprawnienia serwisowe."

    Nie jest to normalne, że w tak krótkim czasie są takie problemy z piecem, a Państwa fabryczny serwis ogranicza się do wymieniania "modułów" i na oślep szukając przyczyn.

    Sąsiedzi z bliźniaczych inwestycji powoli też zaczynają mieć problemy z Państwa piecami.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dla tego jeszcze raz polecam skorzystanie z usług serwisu fabrycznego (pracowników firmy Viessmann).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem, że umówienie z Państwa serwisem odbywa się przez infolinię?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam, proszę wejść TUTAJ.
    Do wyboru jest albo infolinia, albo znalezienie najbliższego serwisu fabrycznego w Twojej okolicy - na stronie znajduje się baza firm. Jest jeszcze opcja pomocy online, ale w Twoim przypadku polecałbym jednak kontakt ze specjalistą.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    Nie rozumiem o czym tutaj rozmawiamy, robią ze mnie Państwo "wariata",

    Firma która robiła ten serwis jest z tej listy i ma najwyższą Państwa autoryzację.

    Czyli rozumiem, że maksymalna jakość usług świadczonych przez Państw są na poziomie opisanej firmy wcześniej. Nie wspominając o urządzeniach.....

    Proszę czytać ze zrozumieniem i zastanowić się nad odpowiedzią, a nie wklejać formułki.

    Podobnie zostałem potraktowany przy próbie zakwalifikowania wymiany pompy opisanej powyżej.


    Nieładnie z Państwa strony.

    Nie jest to PROFESJONALNE.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    przepraszam za wynikłe nieporozumienie, proszę o sprawdzenie prywatnej wiadomości
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony