dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amicek
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie Osada Kamień - ośrodek domków kopułowych do 35m2

    Witam wszystkich serdecznie!

    Jak tytuł sugeruje przymierzam się do stworzenia ośrodka, a dokładnie to będzie agroturystyka usytuowana na 1ha w podnóża gór izerskich w Karkonoszach. Wybudowanych zostanie dziewięć kopuł 35m2, każda w innym kolorze.

    Na jakim etapie jestem?

    Po trudnościach związanych z wydaniem warunków zabudowy, wreszcie mogę wystąpić o pozwolenie na budowę. Nie obyło się bez interwencji wyższej instancji - Kolegium Odwoławczego bym mogła budować domy o geometrii dachu innej niż dwuspadowy Udało się i jestem przeszczęśliwa Niestety kilka miesięcy to trwało i Inwestycja ma obsuwę. Zwłaszcza, że dotychczasowi Inwestorzy wycofali się gdy z Gminy przyszła odmowa. Co za tym idzie szukam nowych Inwestorów. Kapitał początkowy mam, jednak brakuje mi by wybudować wszystko Bez Inwestorów też ośrodek powstanie tylko trochę później Z nimi już w przyszłym roku w sezonie zimowym czyli święta 2019 i nowy rok 2019/2020 można by było spędzić czas w przepięknej okolicy.

    Wracając do tematu. Projekt wykona Architekt Szymon Trafas przy współpracy z fizykiem budowy, Panem Jerzym Bogdanem Zembrowskim. Zależy mi na tym by projekt był bez błędów i by nie musieć remontować każdy domek po 5 latach jak to czasami bywa przez błędy projektowe i wykonawcze. Dlatego zdecydowałam się właśnie na tych Panów ze względu na ich rzetelność i dobrą renomę.

    Poszukuję ekipy wykonawczej, która nie będzie mi wciskać tekstu "będzie Pani zadowolona" czy "u mnie tak jest i nic się nie dzieje" czy też "wszyscy tak robią" tylko prowadzić będzie prace zgodnie z wytycznymi w projekcie bez ustępstw i własnej inwencji twórczej. Pod tym względem jestem nieugięta bo widziałam wiele budów gdzie wykonawcy robili po swojemu nie bacząc na wytyczne w projekcie.

    Planuję również udział tak zwanych Wolontariuszy chcących nauczyć się budować kopuły w technologii murowanej. Jeżeli jesteś taką osobą i masz znajomych, którzy lubią takie wyzwania to zapraszam do kontaktu.

    A tym czasem prezentuję parę wizualizacji całej inwestycji:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	416362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	416363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	416364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	416365Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	416366
    Strona osady: www.osadakamien.com. Wesprzyj projekt budowy kopułki beżowej na zrzutka.pl. * * * Dziennik z komentarzami* * *

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał amicek Zobacz post
    Z nimi już w przyszłym roku w sezonie zimowym czyli święta 2019 i nowy rok 2019/2020 można by było spędzić czas w przepięknej okolicy.
    [...]
    Projekt wykona
    [...]
    Poszukuję ekipy wykonawczej
    Nie masz projektu, PnB, ekipy - a za 16 miesiecy ma być używane? I to przy tak nietypowych założeniach? Powodzenia. Na sensowną ekipę do SSO przy typowym domu trzeba teraz z rok czekać.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak te kopuły wpisują się w lokalny kontekst krajobrazowy?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amicek
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz projektu, PnB, ekipy - a za 16 miesiecy ma być używane? I to przy tak nietypowych założeniach? Powodzenia. Na sensowną ekipę do SSO przy typowym domu trzeba teraz z rok czekać.
    Rozmawiałam z jednym wykonawcą, że gdybym miała cały budżet do marca to jest w stanie oddać pierwsze sztuki na jesieni do meblowania. Co do projektu to jutro mam właśnie termin u Architekta. Do końca roku powinnam zamknąć się spokojnie z projektem i PnB.
    Ostatnio edytowane przez amicek ; 16-07-2018 o 19:11
    Strona osady: www.osadakamien.com. Wesprzyj projekt budowy kopułki beżowej na zrzutka.pl. * * * Dziennik z komentarzami* * *

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amicek
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak te kopuły wpisują się w lokalny kontekst krajobrazowy?
    Teren jest górzysty Oddalony o ponad 500m od ostatnich zabudować. Urbanista, Architekt, Planista oraz wszystkie urzędy łącznie z "Zielonymi" nie widzą przeciwwskazań na powstanie budynków o takiej geometrii dachu.
    Strona osady: www.osadakamien.com. Wesprzyj projekt budowy kopułki beżowej na zrzutka.pl. * * * Dziennik z komentarzami* * *

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał amicek Zobacz post
    Rozmawiałam z jednym wykonawcą, że gdybym miała cały budżet do marca to jest w stanie oddać pierwsze sztuki na jesieni do meblowania.
    Chcesz mu płacić z góry? NIGDY nie wyprzedzaj płatnosciami postępu prac. A najlepiej zostaw część na miesiąc czy kwartał po odbiorze nana poczet kosztów napraw usterek wykrytych w tym czasie.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amicek
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chcesz mu płacić z góry? NIGDY nie wyprzedzaj płatnosciami postępu prac. A najlepiej zostaw część na miesiąc czy kwartał po odbiorze nana poczet kosztów napraw usterek wykrytych w tym czasie.
    Masz rację. Dziękuję za cenną radę
    Strona osady: www.osadakamien.com. Wesprzyj projekt budowy kopułki beżowej na zrzutka.pl. * * * Dziennik z komentarzami* * *

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał amicek Zobacz post
    Masz rację. Dziękuję za cenną radę

    Jak tam postępy ??

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amicek
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwiadowca88 Zobacz post
    Jak tam postępy ??
    Biurokracja jest nieugięta. W związku z wprowadzonymi zmianami związanymi z obrotem ziemiami rolnymi dzielę ziemię na na mniejsze działki po około 0,8ha i co za tym idzie będę musiała ponownie wystąpić o WZ jeżeli nie przepiszą mi tych, które już uzyskałam. Tauron dał sobie 2 lata na doprowadzenie prądu! Nadal też nie znalazłam wspólnika z kapitałem (nie tak łatwo znaleźć uczciwego Inwestora). Także opisany projekt jest nadal jedynie koncepcją.

    Jest jednak szansa, że 2 inwestycje podobne do mojego projektu powstaną gdzieś na terenie Polski. Wyraziłam zgodę na wykorzystanie mojej koncepcji dwóm osobom.
    Strona osady: www.osadakamien.com. Wesprzyj projekt budowy kopułki beżowej na zrzutka.pl. * * * Dziennik z komentarzami* * *

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony