dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 199
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Bezokapowy czyli stodoła po nowemu

    Witam serdecznie wszystkich odwiedzających mój dziennik, który postanowiłem prowadzić po namowie mojego forumowego przyjaciela, pozdro Kamil_
    , ale do rzeczy bo nie lubię się rozpisywać, na początek kilka faktów:

    20/04/2016 zakup działki 2600m2 pod Wrocławiem (6km od południowej granicy miasta)
    26/12/2016 wejście w życie MPZP i tym samym zaczynam myśleć o budowie własnego domu
    12/09/2017 uprawomocnienie się PnB po 6mc walki z projektem i wszystkimi przeszkodami
    13/09/2017 wizyta geodety i wbicie pierwszej przysłowiowej łopat .... się zaczęło i traw do dziś.

    Kilka słów o projekcie, postanowiliśmy zrobić dom pod siebie a przede wszystkim pod działkę bo jest stosunkowo wąska a długa 27x115 i ma wjazd od południa, decyzja padła na duże biuro projektowe Achipelag z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

    Dom z zewnątrz był wzorowany na tym



    rzut parteru



    rzut poddasza





























    na tym koniec murowania stanu zero
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 18-07-2018 o 14:34

  2. #2

    Domyślnie

    No nareszcie!


    Zaraz zajmiemy się zdjęciami

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kamil wezwał posiłki w dokładności itp.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przy tym człowieku to jestem daleko...
    Zresztą zobaczycie niebawem
    Ściany to ma tak równe (doszlifowane pacą), że tynku to 1-2 mm wystarczy
    Aż miło ogląda się jego budowę

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Kamil wezwał posiłki w dokładności itp.
    Bo my samoroby z dolnego śląska nie odwalamy maniany

  5. #5

    Domyślnie

    No i ja się przywitam Projekt bardzo fajny, robota widać że będzie na poziomie. Taka dokładność że głowa boli

    PS. Nie miałeś kiedyś szarego EP3?
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa, co do epki to miałem ich sporo, pewnie chodzi ci o ep3 poliftowego z K24/k20, tak to ja.

    czas na kilka zdjęc z następnego etapu czyli izolacji fundamentów
    zakup środków ADW nie był łatwy bo brakowało materiału na rynku, ale udało się dzięki uprzejmości przedstawiciela regionalnego



    pierwsza warstwa gruntująca



    a tu już na gotowo 2 warstwy bw i kolejne 2 warstw rw lub na odwrót bo już nie pamiętam co było pierwsze





    czałośc zajęło mi 3dni pracy, dodam że wszystko robie w 99% sam bez żadnych pomocników.
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 18-07-2018 o 13:37

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kolejny etap to przyklejanie XPS'a na pianę fundamentową izohan, szło pięknie, wręcz błyskawicznie





    ale niestety życie nie zawsze jest dla nas łaskawe a zwłaszcza pogoda, po przyklejeniu ocieplenia nadeszła pora deszczowa i nie zdążyłem zasypać wykopu i następstwa był nie ciekawe... xps nabrał ochoty do pływania





    myślałem ze xps pójdzie do wyrzucenia, ale tak jak słabo piana trzymała się ściany a właściwie izolacji ADW tak samo łatwo odrywała się od płyt, piana była dedykowana do przyklejania xpsa i do aplikowania na wszelkie izolacje przeciw wodne, ale jak widać to tylko nic nie warte obietnice producenta, zrobiłem tez próbę oderwania płyty styropianu powyżej linii wody i pozornie trzymająca się płyta przy nie wielkim użyciu siły odszczeliwała od podłoża, najśmieszniejsze było to że klejąc drugi raz na najtańszy klej w piance płyty trzymały się o niebo mocniej.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dreszcze padały co drugi dzień i co wypompowałem wodę żeby osuszyć ściany to znów miałem fosę wokół budynku i darmowy basen w środku, jeden pełnometrażowy a drugi 25 w garażu.
    To był bardzo ciężki okres na budowie, choć nie jedyny jak się później okazało, od tego się zaczęło.

    a tu fotki przepustów, które zapomniałem wyżej wrzucić :

    najpierw piana do przepustów, potem tynk



    i izolacja



    przepust do wody pod ławą


  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ze względu na nie sprzyjającą aurę musiałem etapować pracę i ograniczałem się do prac z każdą ścianą osobno, przylejanie xpsa, na to folia kubełkowa i zasypka ręczna, błoto przyklejało sie do łopaty i naprawdę każdego dnia dostawałem po d...ie jak kot w wojsku.





    przy okazji przepustu do wody wypuściłem bednarkę od skrzynki rozdzielczej



    potem zamocowałem listwy do folii kubełkowej a przy montażu samej folii używałem super kołków





    udało mi się w końcu też bednarkę od uziemienia otokowego do przyszłej instalacji piorunochronu



    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 18-07-2018 o 15:01

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolejnym problemem okazało się że wszystkie lokalne koparki są mega zajęte i musiałem w obawie przed ponownymi opadami zasypywać ręcznie fundamenty, taczka za taczką





    a następne było docieplenie ścian od wewnątrz





    w oczekiwaniu na łaskę, któregoś z szanownych panów koparkowych taczkowania część dalsza







    pierwsza warstwa po zagęszczeniu



    i nie oczekiwana pomoc



    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 18-07-2018 o 15:24

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wizyta koparki ucieszyła mnie ogromnie, w 3h sprzęt zrobił więcej niż ja w 4dni, ponadto okazało się że nie tylko nie szczęścia chodzą parami a również szczęście chodzi parami



    na zdjęciu unser Kamil_ i szybka akcja zagęszczania drugiej warstwy, dzięki ziom za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie.


  12. #12

    Domyślnie

    Tak dokładnie o tą mi chodziło Kojarzę z forum

    Bardzo ładnie to wygląda, narobiłeś się Panie zdrowo, a tu zawsze coś. Niestety tak to jest. Czekam na dalsze postępy
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam sie w dzienniku. Ładny domek się zapowiada.
    Problemów nie zazdroszczę, miałem podobnie ze styropianem i obfitymi opadami, tylko że przy płycie. A propo, szkoda, że nie płyta
    A tak nawiasem te kleje w pianie do styropianu to dziadostwo chyba. Niby to klei ładnie ale po jakimś czasie puszcza. Zaobserwowałem to u siebie przy burtach styropianowych. Każda klejona klejem tytan. Teraz dużo łączeń jest popękanych ....

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    postępy są, tylko z dziennikiem mam zaległości, będę sukcesywnie dodawać zdjęcia z następnych etapów, co do płyty fundamentowej to też zacząłem żałować że jej nie zrobiłem, ale wtedy się bałem że cos spitole przy jej wykonaniu i postanowiłem zrobić zgodnie z projektem, nie chciałem wydawać dodatkowej kasy na jej projekt, a i tak na wszystkie papierkowe sprawy wydałem 20k za czym wbiłem łopatę.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba twoja relacja, doceniam szczegolowosc I mam nadzieje ze dalej bedziesz tak dokladnie opisywal kazdy etap. Fajnie z tymi przepustami zrobiles. Sledze bezwarunkowo!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za motywujące wpisy, mam zrobione ponad 700zdjęć z budowy, postaram się dziś wrzucić coś ciekawego.

    Po ponad miesiącu pory deszczowej w końcu mam obsypany fundament i zakończoną zasypkę piachem, którego poszło 200ton







    zagęszczanie ostatniej warstwy, ale nie ostatnie -zagęszczarka płytowa 250kg
    (do wiadomości użytkownika walec7, wypożyczyłem zagęszczarkę z jedynym słusznym silnikiem , czyli Honda, brakowało tylko vtec'a).







    i tak zakończyłem prace budowlane w 2017r
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 19-07-2018 o 22:05

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam się i ja
    mogłeś odrazu dziennik zakładać, to byśmy CI podpowiedzieli żebyś zrobił drenaż wokoł fundamentu to z woda miał być mniej problemu. Zastanawiam się też po co dawałeś folię kubełkową skoro masz XPS ?
    Czekam na resztę fotek. PozdrO!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Folia jest ok. Zima jakiś kret mój dom obkopal do okola. Gdyby nie folia pewnie rył by w styro.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Folia jest ok. Zima jakiś kret mój dom obkopal do okola. Gdyby nie folia pewnie rył by w styro.
    też to przerabiałem i u mnie lokalne krety nie interesują się styropianem gorzej jak mysz albo szczur to przegryzie, a kiedyś widziałem takie zdjęcia na necie. Po za tym folia kubełkowa jest m.in. do odprowadzania ewentualnej wilgoci z izolacji, a w XPSie takiej wilgoci nie będzie. Dlatego chciałem wiedzieć czemu tak jest zrobione.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam mojego motywatora, moja przygoda zaczęła się od przeczytania twojego dziennika, a twoje motto stało się również moim, ja zawsze mówiłem sobie że wszystko robią ludzie a więc i ja mogę się nauczyć.

    Natomiast co do folii kubełkowej to zastosowałem ją następujących powodów:
    1. ochrona mechaniczna przed uszkodzeniem xpsa podczas prac ziemnych teraz i w przyszłości
    2. możliwość odprowadzania ewentualnej wilgoci z fundamentu
    3. zabezpieczenia przed gryzoniami
    4. i ten najważniejszy .... żeby nie było że pożałowałem kasy
    5. no i dla mnie to takie wykończenie elewacji podziemnej, dokupiłem nawet listwy startowe, które na narożach budynku wyginałem na ciepło żeby było jeszcze estetyczniej .... wiem że to już głupota, ale jestem pedantyczny i nie potrafię inaczej.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony