dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Już miałem podnosić alarm że działówki murujesz za bardzo w głąb dachu i będzie pizgać, ale potem się ogarnąłem że przecież Ty masz izolację nakrokwiową
    Ja się wczoraj ogarniałem z tym tematem.

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich po długiej nieobecności, przerwa dotyczyła jedynie prowadzenia dziennika bo na budowie działałem prężnie codziennie, mogę się pochwalić zrobieniem samodzielnie jak przystało na samoroba instalacji elektrycznej, niestety nie mam z tego etapu za dużo zdjęć bo ścigałem się z czasem aby wyrobić się przed wejściem tynkarzy, ale do rzeczy czyli kilka fotosów:

    bruzdowanie




    trochę kabli i peszli





    gniazdo do podłączenia oświetlenia w szafie wnekowej



    komunikacja między rozdzielnicą a strychem, rura fi50mm





    ściana rtv





    musiałem też ukryć rurę kanalizacyjną fi110mm w ścianie





    jeszcze kilka zdjęć z prac z serii jak upchać wszystkie kable w jednej bruździe w ściance działowej 11,5cm







    i pomysł na szybkie mocowanie peszli do ściany


  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czas na k kolejną aktualizacje pt. ''Mamy już tynki'' , wybór padl na gipsowe, mając dwóch ciekawych świata małych chłopców wybraliśmy dolina nidy ZETA, mam już dość poniszczonych ścian w mieszkaniu.

    przygotówka



    i efekt końcowy











    w między czasie zostały dokończone folie epdm pod oknnami przez ekipe montażową



    a ja ogarnąłem epdma pod drzwiami od kotłowni i wejściowymi




  4. #184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drodzy samoroby, w związku z nadrobieniem zaległości w moim dzienniku, będę się starał częściej wrzucać zdjęcia z prac, na dzień dzisiejszy zdjęcia pokrywają się ze stanem faktyczny.

    Teraz prośba do was, zamierzam zabrać się za przygotowanie pod wylanie posadzek, chcialbym się was poradzić w 2 sprawach:

    1. Jaki polecacie odpływ liniowy do garazu ? Chce go umiejscowić wzdłuż osi garażu a nie tradycyjnie przy bramie, sam garaz ma 6,5m dlugosci i myslalem zeby dac tak 3m odpływ i zrobić spadki z kazdej strony do niego. Wymagania aby odpływ był szczelny i mial syfon bo podłączony będzie do kanalizacji.

    2. Wybór folii na chudziaka, ktoś kiedyś w naszym dziale testował dwie folię na wytrzymałość ale nie mogę tego dziś znaleść.

  5. #185

    Domyślnie

    Miło się patrzy na taką świetnie zrobioną budowę

    Jeśli chodzi o odpływ liniowy to nie pomogę bo ja pominąłem i nie zrobiłem w ogóle. Natomiast jeśli chodzi o folię to porównywał ją _arek_. Ja również dzięki niemu kupiłem folię ERG Bieruń i jest na prawdę gruba.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #186

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    ponieważ mam bardzo podobny wielkością garaż co Ty, nawet zamówiłam identyczny model i rozmiar bramy z tym, że w kolorze czarnym, montaż będzie również z licem, dlatego chciałam zapytać jak rozwiązałeś kwestię odprowadzania wody. Czy zamontowałeś odpływ tak jak planowałeś i czy podłączyłeś wszystko do kanalizacji? My również przygotowujemy się do posadzki i chcemy odpływ wykonać podobnie. Znalazłeś jakiś konkretny model tego odpływu?

    pozdrawiam,
    Wiola

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Drodzy samoroby, w związku z nadrobieniem zaległości w moim dzienniku, będę się starał częściej wrzucać zdjęcia z prac, na dzień dzisiejszy zdjęcia pokrywają się ze stanem faktyczny.
    Nie wyszło.
    A miało być tak pięknie hihi.

  8. #188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dzień dobry,
    ponieważ mam bardzo podobny wielkością garaż co Ty, nawet zamówiłam identyczny model i rozmiar bramy z tym, że w kolorze czarnym, montaż będzie również z licem, dlatego chciałam zapytać jak rozwiązałeś kwestię odprowadzania wody. Czy zamontowałeś odpływ tak jak planowałeś i czy podłączyłeś wszystko do kanalizacji? My również przygotowujemy się do posadzki i chcemy odpływ wykonać podobnie. Znalazłeś jakiś konkretny model tego odpływu?

    pozdrawiam,
    Wiola

    Witam, robie tak jak napisałem, czyli daje 3m odpływ na srodku garazu (znalazłem uszczelniane odpływy), podłączam do kanalizacji i wkladam suchy syfon.

    http://zmm-maxpol.pl/katalog/index.p...duct&id_lang=1

    https://allegro.pl/oferta/suchy-syfo...owy-8229946351

    Aiki ty jestes na bieżąco, ale fakt muszę uzupełnić zaległości.

  9. #189

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, ale rozumiem, że pomysł nie został jeszcze zrealizowany? Przepraszam, może to głupie pytanie, ale czy te kanały się łączy ze sobą, bo z tego co widzę ten system ma 1m, więc trochę mało mi się wydaje.

    Ps. Koniecznie uzupełnij zaległości, bo super ta budowa wygląda, a i pomysły podobne do naszych, więc mam nadzieje, że nie będziesz miał nic przeciwko jeśli od czasu do czasu o coś podpytam.

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    suchy syfon, nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje i zastanawiałem się jak rozwiązać problem kratki ściekowej w pomieszczeniu gospodarczym, a tutaj proszę - gotowe rozwiązanie. Człowiek całe życie się uczy

  11. #191

    Domyślnie

    Ja już słyszałam o suchym syfonie od posadzkarza, ale słyszałam też opinie sprzedawców, że nie wiele on daje, a ile jest w tym prawdy, trudno powiedzieć. Najlepiej gdyby wypowiedziała się osoba, która już taki syfon użytkuje od jakiegoś czasu.

  12. #192
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Zamiast t suchego syfonu, mozna wlać do syfonu 0.5l.wody i 0.1l oleju.
    Olej zapobiegnie parowaniu wody i syfon będzie szczelny do momentu przepłukania wodą. P

  13. #193

    Domyślnie

    Właściwie można zastosować taką metodę, jeśli jednak taki syfon spełniał by swoją rolę i można by uniknięcie tego typu zabiegów, to uważam to za o wiele lepsze i praktyczniejsze rozwiązanie.

  14. #194

    Domyślnie

    co to za model bruzdownicy? polecasz?

  15. #195

    Domyślnie

    Możesz jeszcze powiedzieć jakiej użyłeś foli EPDM pod oknami i drzwiami i na jaki klej ją przyklejałeś?

  16. #196

    Domyślnie

    Podpinam się do pytanie o EPDM-a ??

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Bruzdownica bosch ale tu filozofi wielkiej nie ma, dwie tarcze do szlifierki kątowej i odciąg pod odkurzacz.

    Epdm i klej firmy illbruck.

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Żyjesz?

  19. #199

    Domyślnie

    @zolw82

    Dziennik przeczytany, myślę, że każdy kto na niego trafi stwierdzi, że budowlanka to takie większe klocki lego.
    Na budowie masz czyściej niż niejeden z nas w tygodniu na mieszkaniu.
    Świetna lektura i po przeczytaniu uznałem, że muszę coś napisać.
    Pozdrawiam!

    //OFFTOPIC
    Jestem ciekawy podciągu o którym pisałeś:
    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    jednak ktos śledzi moje poczynania budowlane, motywuje mnie to bardzo, już aktulizuję

    rzut oka na zarys największego podciągu aż 74cm wysokości i 8m długości









    [/img]
    Czy liczyłeś może ile taki podciąg w projekcie generuje kosztów bo okiem laika wydaje się być skomplikowanym elementem.
    Mój projekt powstaje i zastanawiam się co by było w wypadku takiego podciągu o rozpiętości 10m i braku słupa w narożniku...
    Czyli taki podciąg z jednej strony wiszący w powietrzu.
    Będę się doktoryzował na ten temat jednak jak u Ciebie przeczytałem "ten roździał" to zapaliła mi się lampka, że mogę się zapytać.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony