dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam w 2018 roku, 4 stycznia zabrałem się za kanalizację bo było az 7stopni na plusie, wiekszość rur to wavin sn8,













    następnie po 3mc czyli w marcu zabrałem się za przygotowywanie pod chudziaka

    okazało się, że z rozpędu wsypałem za dużo piachu i teraz trzeba było trochę zebrać,ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo wysypując piach ze środka obsypałem sobie na równo fundamenty z zewnątrz i tym samych super się chodzi dookoła budynku i co ważne xps jest super zabezpieczony bo jak było widać na wcześniejszych zdjęciach zrobiłem go 5cm poniżej ostatniej warstwy bloczków







    no i końcowe zagęszczanie to już czwarte



    i koniecznie w narożnikach babą własnej roboty, ale dawała radę



    przygotowanie poziomów metodą na Łukasza budowlańca



    siatki przeciwskurczowe na wszelki wypadek, swoją drogą nie wiem czy dzięki nim czy dzięki zastosowaniu betonu b37 (taki akurat był dostępny w cenie b20) ale chudziak nigdzie nie spękał



    i nocne zalewanie



    a tu efekty





    i obie parcele gotowe pod pierwszą warstwę muru

    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 24-07-2018 o 21:14

  2. #22

    Domyślnie

    Dodaj ze to nocne zalewanie było bez pompy
    Po 10 minutach miałem plecy mokre

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zgadza się, 8 kubików z gruchy i jazda łopatami i grabiami, ale to był piękny czas.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ytong dojechał a więc czas zacząć przygodę z murowaniem

    przygotowanie do pierwszej warstwy



    i się zaczęło



    i jak zwykle dokładność na pierwszym planie



    pierwsza warstwa gotowa, można przyspieszyć







    łączniki z nierdzewki do ścian działowych



    10 palet wymurowanych, czas na następną dostawę





    dojechały też kształtki stropowe i nadproża L , wszystko z betardu



    nadszedł czas na zakup i użycie rusztowania



    prawie zapomniałem o zatopieniu zbrojenia w strefie podokiennej



    mury pną się do góry






  5. #25

    Domyślnie

    Lubię oglądać tą budowę


    Czekam na resztę prac i wreszcie uzupełnianie na bieżąco!

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Ja również śledzę i z chęcią oglądam, bo bryła bardzo ciekawa i w moim typie

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Czy to co widzimy to aktualny etap czy jeszcze cos uzupelniasz z zaleglosci?

  8. #28

    Domyślnie

    Kolega żółw uzupełnia zaległości
    Aktualnie buduje pierwszą warstwę ściany kolankowej na stropie

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie uzupełniam zaległości, w ramach cyklu dziś wrzucam kolejne fotosy

    docinanie otworów okiennych i drzwiowych





    dodam że było warto zrobić to dokładnie bo przy ciepłym montażu stolarki będzie dużo mniej roboty z przygotowaniem ścian, trzeba tylko zaciągnąć klejem do siatki i gotowe.

    W między czasie kupiłem pare płyt osb na szalunki w casto wraz docięciem na wymiar, bardzo ułatwiło i przyspieszyło to robotę



    i zrobiłem część strzemion na własnej konstrukcji sprzęcie





    i nieszczęsne nadproża L19 a to dlatego że pomimo markowego producenta Betard były niezbyt dokładne i miały wady odlewnicze i musiałem wszystkie szlifować żeby mozna było je złożyć do kupy i osiągnąć wymiar 18cm (chciałem żeby zostało 6cm na docieplenie), i tak cały dzien w plecy na poprawianie producenta







    zrobiłem też podstawy do podparcia później ytonga czy kształtek wiencowych



    na ostatnią warstwę ze względu na wysokość położyłem H+H bo jest o 5cm wyższy od ytonga, tym samym musiałem nadlać warstwę 5cm na nadproża



    wrzuciłem dodatkowo po 2 pręty fi14 i wyciąłem dodatkowe zastrzały w gazobetonie







    i takim sposobem wszystkie nadproża



    miłego oglądania

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Świetny patent z tym montażem L19, sorry że się czepiam, ale nie powinno być pod nimi warstwy czegoś mocniejszego niż gazobeton? U siebie w projekcie miałem tam wstawic zwykła cegłę, ostatecznie dawałem silkę.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie nic takiego nie było w projekcie, może dlatego że wszystkie nadproża zachodzą po 25cm na ściany a nie 15cm, które wystarcza do przeniesienia obciążeń a po drugie mam ytonga klasy 600 czyli P4,0 na ściskanie (jakoś tak się to oznacza, w każdym razie jest to dużo jak na domek z użytecznym poddaszem).
    Ale dzięki za uwagę, przynajmniej wiem że ktoś śledzi moje poczynania.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    25cm to sporo, też buduje z ytonga, ale faktycznie u mnie nadproza zachodzą 10-15 cm. Zwalić się nie zawali, a przy 25cm i poduszce z zaprawy cementowe nie powinno pekac.

    Co jak co ale te otwory obrobione pierwsza klasa.

  13. #33

    Domyślnie

    Ław fundamentowych nie powinieneś obsypywać piaskiem. Zapraszasz wodę.
    Co do nadproży. Jeśli masz wieniec, a pewnie masz, bo bk P+W, więc obowiązkowo, szkoda kasy.
    Zaszałować razem ze stropem.
    Zagęszczarka miała zostać użyta co określoną wysokość piasku, czyli od początku zasypywania.. Generalnie, trochę inaczej to miało wyglądać.
    Piach można lać wodą. To dużo pomaga. Jednak trzeba tę wodę później odprowadzić.
    PS.
    Mam dom z piwnicą, więc nie musiałem zagęszczać piasku.
    Jednak robiliśmy to u znajomego.
    Zagęszczarka 350kg. Non stop ubijała, od samego początku.
    W sumie 4,5h ciężkiej roboty. 90 cm piachu.
    Póżniej wszystko zostało polane 8m3 wody. Minimalnie siadło.
    Tam była pod całym domem ułożona rura drenażowa z włókniną. Odprowadzenie do studzienki. Wylot zabezpieczony siatką.
    Oczywiście drenaż wokół budynku.

    Są różne szkoły/fanaberie
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-08-2018 o 21:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Co do nadproży. Jeśli masz wieniec, a pewnie masz, bo bk P+W, więc obowiązkowo, szkoda kasy.
    Zaszałować razem ze stropem.
    Z tego co czytam, to kolega zolw82 stosował kształtki wieńcowe, więc nadproża musiał zrobić przed wieńcami (tak mi się na chłopski rozum wydaje).
    Myślę, że kształtki stropowe nie są jakąś szczególną stratą kasy - wyglądają esetetycznie, oszczędzają nieco czasu (a jak mówią czas to pieniądz), jest prościej niż dechami (chyba, że ktoś ma sklejkę do dyspozycji).

    Mam nadzieję, że autor wątku wkrótce pokaże więcej zdjęć ... bo tu ludzie czekają ...
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 16-08-2018 o 22:24 Powód: błąd stylistyczny

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ...nie wiem o co chodzi z tymi wywodami, bo wszystko było zrobione ze sztuką jak należy, piach zagęszczany na 4 warstwy, ubijany skoczkiem a potem płytówką, i tak każda warstwa, potem przeleżał tak całą zimę a przed zalaniem chudziaka jeszcze raz zagęszczony płytówką 250kg/

    fundamenty z zewnątrz są zasypane gruntem rodzimym, najpierw glina a potem ziemia, piach znalazł się jedynie na wierzchniej warstwie żeby nie robiło się błoto po deszczu/

    co do drenażu to pod domem idzie mi dren z kamionki, który odwadnia moje pole, tak było zrobione 20lat temu i nadal dział tylko powoli odbiera wodę, drenaż opaskowy super sprawa jak ma się gdzie nim podłączyć, np do burzówki w ulicy, tak miałem w poprzednim domu i działało super.

    kształtki wieńcowe super sprawa, kupiłbym je drugi raz, bo przede wszystkim przyspieszają robotę oraz tworzą nie tylko szalunek tracony z zewnątrz a co najważniejsze tworzą podparcie dla belek terivy i miejsce na zbrojenie którego nie trzeba unosić do góry bo przetłoczenia w kształtkach to robią.
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 16-08-2018 o 22:02

  16. #36

    Domyślnie

    Być może coś przeoczyłem w Twoim opisie.
    Jak coś, to przepraszam.
    Zagęszczarka była dopiero po pojawieniu się koparki.
    Wcześniej sam woziłeś piasek, nie wspominałeś o niej wcześniej. Nie mnie oceniać wysokość piasku który sam nasypałeś.

    Nie powinno sie obsypywać piaskiem domu, nawet górnej warstwy.. Chyba że masz kostkę pod dom. Ale obecnie, nie stosuje się piasku pod kostkę brukową.
    A jeśli już, to śladowe ilości.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-08-2018 o 22:19
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piasku jest może max 10cm żeby nie zniszczył się xps i żeby można było łatwo posprzątać wszelkie spadzie zapraw czy kleju, ponadto nawet po deszczu nie przykleja się nic do butów i nie robi syf na chudym, zabieg był celowy a w przyszłości jak będę robił elewacje to bez problemu dokopie się do xpsa i wtedy zastąpię piach odpowiednią podbudową pod kostkę bukową. zdjęcia wrzucę jutro bo dziś już padam na twarz po pracy na budowie.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    piasku jest może max 10cm żeby nie zniszczył się xps i żeby można było łatwo posprzątać wszelkie spadzie zapraw czy kleju, ponadto nawet po deszczu nie przykleja się nic do butów i nie robi syf na chudym, zabieg był celowy a w przyszłości jak będę robił elewacje to bez problemu dokopie się do xpsa i wtedy zastąpię piach odpowiednią podbudową pod kostkę bukową. zdjęcia wrzucę jutro bo dziś już padam na twarz po pracy na budowie.

    Mój poprzedni post, zapomnij.
    Nie skasuję go. Umknęło mi kilka rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-08-2018 o 22:56
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam, i dziękuję za bardzo ciekawą relację.
    Zazdroszczę trochę tych emocji związanych z budową, podziwiam dokładność.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #40

    Domyślnie

    Pięknie to wygląda! Robisz jak zawodowiec Czekam na następną aktualizację
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony