dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 199
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajna robota, fajne drzwi. Dlaczego nie wybrałeś bramy garażowej Gerdy?

  2. #162
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    votus_pl

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Koluszki
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jak zauważam na większości zdjęć każdy jednak decyduje się na wejściowe otwierane na zewnątrz, chodź w projektach raczej są do wewnątrz Fajnie to wygląda, lecz dla mnie firma chyba troszkę zawyża swoje ceny na produktach. Można wiedzieć w jakich granicach cenowych takie drzwi? Brakuje mi właśnie jakiś parametrów cenowych produktów które prezentujesz

  3. #163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Fajna robota, fajne drzwi. Dlaczego nie wybrałeś bramy garażowej Gerdy?
    Gerda produkuje drzwi od kilkunastu lat i moim zdaniem robi dobre jakościowo produkty, natomiast bramy garażowe robi na średnim poziomie, dlatego wybrałem hörmanna, który jest naprawdę porządnym produktem, zresztą gdyby nie ograniczenia finansowe to drzwi kupiłbym aluminiowe również od nich ewentualnie od producenta moich okien czyli Aluhaus.

    Cytat Napisał votus_pl Zobacz post
    Jak zauważam na większości zdjęć każdy jednak decyduje się na wejściowe otwierane na zewnątrz, chodź w projektach raczej są do wewnątrz Fajnie to wygląda, lecz dla mnie firma chyba troszkę zawyża swoje ceny na produktach. Można wiedzieć w jakich granicach cenowych takie drzwi? Brakuje mi właśnie jakiś parametrów cenowych produktów które prezentujesz
    Drzwi otwierane do środka zabierają niepotrzebnie miejsce w przedsionku/korytażu, ponadto gdy ktoś nie ma podcienia to takie rozwiązanie może przyspożyć dużo problemów z odprowadzaniem wody opadowej, często deszcze zacinając po drzwiach powoduje przeciekanie wody do domu, są takie pseudo okapnik ale raz że słabo się spisują a dwa brzydko wyglądają, Aha i co ważne, gdy są otwierane do środka to ciężko jest docieplić węglarki i nadproże bo takie drzwi montuje się na równo z wewnętrzną krawędzią muru.

    Co do ceny to dokładnie już nie pamiętam, mogę ci podać cenę katalogową mojego konkretnie modelu (mam do nich jeszcze długi podchwyt, czeka na montaż oraz zapomnialem dopisać że mam szybę antywłamianiową w doświetlu) - netto 6k pln bez montażu.
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 15-02-2019 o 21:54

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    ...
    Aha i co ważne, gdy są otwierane do środka to ciężko jest docieplić węglarki i nadproże bo takie drzwi montuje się na równo z wewnętrzną krawędzią muru...
    Coś tu panie pokręciłeś.
    Mam do środka a licowane z zewnętrzną płaszczyzną muru. Mam okapnik i dobrze wygląda i nic nie cieknie. Z tym zabieraniem miejsca toć i tak w przejściu nic nie postawisz.
    Do drzwi otwieranych na zewnątrz nic nie mam tylko te argumenty takie z palca wyssane.

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Coś tu panie pokręciłeś.
    Mam do środka a licowane z zewnętrzną płaszczyzną muru. Mam okapnik i dobrze wygląda i nic nie cieknie. Z tym zabieraniem miejsca toć i tak w przejściu nic nie postawisz.
    Do drzwi otwieranych na zewnątrz nic nie mam tylko te argumenty takie z palca wyssane.
    Ad1 czyli drzwi możesz otworzyć tylko i wyłącznie 90stopni i w dodatku mogą uderzyć w węglarek
    Ad2 wygląd to rzecz gustu,ale uwierz jakbys mial drzwi od strony zachodniej gdzie czesto wiatr podczas deszczu zacina na elewację to zauważyłbyś problem (mój brat robi w drzwiach i czesto jezdzi po inwestycjach gdzie ludziom leje sie woda do srodka).
    Ad3 zabieranie miejsca jest zawsze, bo zeby otworzyc drzwi musisz się cofnąć do korytarza a w przypadku jego nie duzej powierzchni i większej liczbie osób chętnych wyjść w tym samym czasie robi się tłok i zamieszanie, ponadto ja ma drzwi wejsciowe na środku korytarza i jakbym mial je otwierane do wewnątrz to zasłaniałyby mi one dostęp do szafy. Co innego jak są w narożniku to otwierają się na ścianę, wszystko zależy od układu, ale moim zdaniem w korytazu jest ograniczona powierzchnia a na zewnątrz jest sporo miejsca
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 16-02-2019 o 17:19

  6. #166

    Domyślnie

    Świetna robota jak zwykle. Można twoje rozwiązania jako książkowe prezentować. Tak nawiasem mówiąc to wszystkie węglarki, które obrabiasz normalnie nazywają się węgarkami.
    Czy ten dziennik jest na bieżąco czy jesteś już dużo do przodu na budowie? Mieszkam niedaleko i chętnie w wolnej chwili podjechałbym na budowę żeby zaczerpnąć z twoich pomysłów.

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa oraz poprawę nazewnictwa, postaram się zapamiętać na przyszłość. Co do stanu to bieżącego to powoli zbliżam się z aktualizacją do dnia obecnego.

  8. #168

    Domyślnie

    Ja mam drzwi wejściowe otwierane do środka i nic z tych legend nie występuje u mnie:

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Ad1 czyli drzwi możesz otworzyć tylko i wyłącznie 90stopni i w dodatku mogą uderzyć w węglarek
    Drzwi otwierane na zewnątrz też otwierałbym na 90* bo przeszkadzałaby warstwa ocieplenia na elewacji.
    W węgarek nie uderzają, bo jest wykończony na kąt rozwarty (91stopni to też już jest kąt rozwarty - to tak dla przypomnienia).

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Ad2 wygląd to rzecz gustu,ale uwierz jakbys mial drzwi od strony zachodniej gdzie czesto wiatr podczas deszczu zacina na elewację to zauważyłbyś problem (mój brat robi w drzwiach i czesto jezdzi po inwestycjach gdzie ludziom leje sie woda do srodka).
    Moje drzwi są idealnie od zachodu i nic nie leje się przez drzwi. No tego jeszcze by brakowało, paranoja. Albo uszczelek nie mają w tych drzwiach, albo to jakieś bajki.

    Drzwi, jak wszystko, trzeba zamontować prawidłowo i będzie wszystko dobrze.

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pan Kejk dla ciebie bajki i legendy a dla mnie sprawdzone informacje od najbliższej rodziny poparte 15letnim doświadczeniem w branży, na szczescie kazdy sam decyduje co chce miec w domu, kończę tym stwierdzeniem dyskusję o drzwiach.

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapomniałem się pochwalić jak wygląda dom ze skończonym dachem:



    pierwsza warstwa działówek na poddaszu:



    kotwienie ścianek za pomocą łączników z blachy nierdzewnej





    efekty kilku popołudni pracy:











    szalowanie nadproży



    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 18-02-2019 o 11:39

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    O co biega z tym boczkiem w progu każdych drzwi wewn? Dachówka bardzo ładnie ułożona.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Pan Kejk dla ciebie bajki i legendy a dla mnie sprawdzone informacje od najbliższej rodziny poparte 15letnim doświadczeniem w branży
    Pracuję w tej branży i mam całkiem inne doświadczenie. Lata doświadczenia nic nie oznaczają. Żuka w Lublinie produkowali przez 39 lat i to wcale nie znaczy, że pracowali tam doświadczeni ludzie potrafiący produkować nowoczesne samochody dostawcze.

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    na szczescie kazdy sam decyduje co chce miec w domu, kończę tym stwierdzeniem dyskusję o drzwiach.
    Owszem, każdy sam decyduje, ale ludzie czasem sugerują się wpisami w Dziennikach i mogą podjąć złe decyzje. Przykładowo mogliby pomyśleć, że drzwi otwierane do wewnątrz od strony zachodniej są złe, bo zacina do środka deszcz. To jest nieprawda. Jeśli gdzieś się tak dzieje, to zwyczajnie oznacza źle zamontowane i wyregulowane drzwi, albo ktoś kupił bubel. Jaki z tego wniosek? Że trzeba pomyśleć, dobrze kupić i dobrze zamontować, a nie unikać bazując na jednej opinii. Równie dobrze może się komuś lać na głowę przez okno dachowe. To nie oznacza, że nie należy montować okien dachowych tam gdzie padają deszcze. Na pewno znajdziemy kogoś z 15 letnim doświadczeniem, który poprawia przeciekające okna dachowe. Czy można na podstawie tego jednego przedsiębiorstwa wyciągać jakieś wnioski? Oczywiście nie.

    Kończę i apeluję o to, żeby nie pisać takich bajek, że zacinający deszcz wlatuje samoistnie przez zamknięte drzwi, bo na pewno znajdziemy tutaj na forum opisy nieszczelnych drzwi otwieranych na zewnątrz. To tyle.

  13. #173

    Domyślnie

    Prawda leży gdzieś po środku. Jeśli zainwestujesz w porządne drzwi to mogą być otwierane do wewnątrz. Ja mam tak zamontowane zwykłe (tanie) drzwi. Nie inwestowałem, bo za nimi będzie garaż. Jednak dopóki garażu nie ma i jak deszcz zacina to woda pojawia się w domu.

    zolw - zaczyna to mieć ręce i nogi
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #174

    Domyślnie

    zolw82, czy masz jakieś szczególne plany związane z tym progiem zrobionym z bloczka?

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Prawda leży gdzieś po środku. Jeśli zainwestujesz w porządne drzwi to mogą być otwierane do wewnątrz. Ja mam tak zamontowane zwykłe (tanie) drzwi. Nie inwestowałem, bo za nimi będzie garaż. Jednak dopóki garażu nie ma i jak deszcz zacina to woda pojawia się w domu.

    zolw - zaczyna to mieć ręce i nogi
    Dziękuję za wsparcie

    Cytat Napisał sojek1 Zobacz post
    zolw82, czy masz jakieś szczególne plany związane z tym progiem zrobionym z bloczka?
    Po wybudowaniu ścian wycinam te bloczki, przy murowaniu pierwszej warstw jest mi łatwiej ustawić całość bez jakis tam ewentualnych małych docinek, wszystko mocniej się trzyma kupy i jest pewniej przy stawianiu następnych warstw, poza tym jak mi juz powstaje zarys ścianek to mam ostatnią szanse sprawdzic czy drzwi napewno będą w dobrym miejscu, 3/6 otworów drzwiowych przesunąłem o pare cm względem projektu.

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ładnie się ten wasz domek prezentuje
    co do dyskusji na temat drzwi - dla mnie najistotniejsza była ograniczona ilość miejsca w wiatrołapie, dlatego też wybraliśmy otwierane na zewnątrz
    teraz w bloku mamy oczywiście otwierane do środka - przeklinam to każdego dnia, jak muszę trójkę dzieciaków odpędzić od drzwi, żeby te cholerne drzwi otworzyć

  17. #177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Mozliwe ze technologia montazu pozwala na bezproblemowe korzystanie z obu typow jednak przegladajac wpisy na forum oraz na zwylly chlopski rozum wydawalo mi sie ze duzo wygodniej bedzie miec drzwi otwierane na zewnatrz... jakby nie.patrzec:
    =wiatr ich nie 'wepchnie'
    =Woda nie ma sily zeby sie nalala
    =Wiecej miejsca w domu z przecietnej wielkosci wiatrolapem (czyli jakies 95%domow na forum)
    Jakie obawy?
    Ze moze bedzie problem ze sniegiem pod drzwiami na zew,
    Ze przy silnym wietrze bedzie je trudniej zamknac
    A wracajac do tematu budowy... caly czas podziwiam I robie wowy I ochy...wszystko takie ladne I dokladne

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie komentarze, działają na mnie mobilizująco a wiec lecę dalej z aktualizacją:

    -nadproża cd





    -ścianki cd





    -przy okazji wrzucę foto jaki powstała mi stryszek



    do szczytu jest 200cm, a od płatwi do płatwi jest ok 4,5m

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Już miałem podnosić alarm że działówki murujesz za bardzo w głąb dachu i będzie pizgać, ale potem się ogarnąłem że przecież Ty masz izolację nakrokwiową
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Już miałem podnosić alarm że działówki murujesz za bardzo w głąb dachu i będzie pizgać, ale potem się ogarnąłem że przecież Ty masz izolację nakrokwiową
    hehe już kiedyś unser ''jaktomożliwe'' się nabrał na tą nakrokwiówkę przy okazji jak murowałem szczyty i interweniował żebym zostawił miejsce na styropian, ale dobrze wiedzieć że śledzą mój dziennik ludzie z dużą wiedzą i czuwają abym nie popełnił niewybaczalnych i nieodwracalnych błędów budowlanych, dziękuje wszystkim.

    A tak na marginesie to mogę wkońcu oznajmić że SSZ mam już w pełni zrealizowany
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 19-02-2019 o 19:18

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony