dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie Pierwsze malowanie tynków gipsowych

    Panie i Panowie - pierwsze malowanie tynków gipsowych Nidy i już problem. Tynki dla wygładzenia zostały przetarte papierem gradacji 180, drobne ubytki miejscowo uzupełnione gładzią i znów przetarte. Następnie odpyliłem powierzchnię i zagruntowałem Unigruntem z Atlasa. Na to przyszła pierwsza a następnie druga warstwa białej farby akrylowej Dekoral. Po drugiej warstwie następnego dnia na pomalowanej powierzchni (sufit) wyszły miejscowo takie jakby pęcherze, są twarde, nie uginają się pod palcem.

    Co zrobiłem źle?. Spaprany sufit to na szczęście tylko kotłownia ale poki co wstrzymałem się z malowaniem pozotałych pomieszczeń bo gdyby wszędzie miały pojawić się takie wady jak w kotłowni to byłaby istna tragedia. Podpowiedzcie proszę co mogę poprawić/zmienić żeby uniknąć tego problemu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180721_144304.jpg
Wyświetleń:	3952
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	416635
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 23-07-2018 o 11:21

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Panie i Panowie - pierwsze malowanie tynków gipsowych Nidy i już problem. Tynki dla wygładzenia zostały przetarte papierem gradacji 180, drobne ubytki miejscowo uzupełnione gładzią i znów przetarte. Następnie odpyliłem powierzchnię i zagruntowałem Unigruntem z Atlasa. Na to przyszła pierwsza a następnie druga warstwa białej farby akrylowej Dekoral. Po drugiej warstwie następnego dnia na pomalowanej powierzchni (sufit) wyszły miejscowo takie jakby pęcherze, są twarde, nie uginają się pod palcem.

    Co zrobiłem źle?. Spaprany sufit to na szczęście tylko kotłownia ale poki co wstrzymałem się z malowaniem pozotałych pomieszczeń bo gdyby wszędzie miały pojawić się takie wady jak w kotłowni to byłaby istna tragedia. Podpowiedzcie proszę co mogę poprawić/zmienić żeby uniknąć tego problemu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180721_144304.jpg
Wyświetleń:	3952
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	416635
    Pierwsze co przychodzi mi do głowy to być może tynki nie wyschły? Ewentualnie w tych miejscach siedziała woda w tynku bo była tzw. szklanka czy jak na to się mówi. Chodzi o to że tynk jest bardzo gładki jak szkło i tam siedzi woda i takie miejsca należy przetrzeć papierem żeby wydobyć tą wodę. Ciekawi mnie ten temat, bo zaraz będę miał kładzione tynki w starym domu i chciałbym uniknąć takich niespodzianek. Nie jestem fachowcem ani tynkarzem. Mówię na podstawie wiedzy uzyskanej na forum i z doświadczenia przy remontach swoich mieszkań.
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 28-07-2018 o 08:20

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Tynki były kładzione we wrześniu ubiegłego roku więc myślę, że nie jest to problem wilgoci w nich zawartej. Przed malowaniem zostały też jak pisałem wcześniej przeszlifowane papierem gradacji 180 i zagruntowane Unigruntem. Od zagruntowania do pierwszego malowania minęły 24h. Może ktoś coś podpiwie bo nie uśmiecha mi się malować pozostałych pomieszczeń jeśli wszędzie efekt miałby być podobny do tego z kotłowni.

  4. #4

    Domyślnie

    Czym tynkarze gruntowali sufit przed położeniem tynku i jaka warstwę tynku położyli?
    Sama farba czy grunt nie powinna spowodować takich pęcherzy, podejrzewam problem z tynkami. Może nie były zagruntowane ?

  5. #5

    Domyślnie

    da sie te "pęcherze" szlifować?


  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Szlifować nie próbowałem chociaż zamierzam to sprawdzić jeszcze. Co do gruntowania murów przez tynkarzy - na 100% były gruntowane takim zielonym, mocno czepnym gruntem. Tynku jest ok. 1.5 cm, miejscami pewnie mniej, miejscami więcej...

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    być może problem spowodowany jest niedostatecznym wyschnięciem tynków. Przyczyną może być również niedostateczna przyczepność tynków do podłoża. Rekomenduję pozostawić pomalowany sufit na jakiś czas i sprawdzić, co się stanie. Dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej lub dwóch ścian w innych pomieszczeniach, aby przekonać się, czy problem dotyczy całego domu, czy tylko kotłowni. Być może zajdzie konieczność zdrapania pęcherzy, załatania ubytków oraz nałożenia gładzi.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nie no bez przesady że tynki schnące od niemal roku mogą być mokre. Ciężko mi w to jakoś uwierzyć.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Być może grunt Atlasa "nie dogadał" się z Dekoralem. Sprawdź inną ścianę z gruntem dedykowanym do farby.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć,

    Podepnę się pod temat się pod temat , bo czeka mine dokładnie to samo (tynki też takie same i chciałem malować Dekoralem, co prawda lateksowym białym). I trochę zgłupiałem z tym gruntowaniem. Z tego co rozumiem gruntów są 2 rodzaje: grunty głębokopenetrujące typu altas unigrunt, oraz farby gruyntujące/podkładowe (Dekoral też taka ma). Opisy obu troche zbliżone - wyrównywanie chłonności, nadaja się do płyt GK, czy tynkow gipsowych i gładzi.

    I teraz nie mam jasności, czy do zagruntowania powinienem użyć obu (najpierw grunt penetrujący a potem, farba gruntująca) czy może tylko jednej z nich (której).

  11. #11

    Domyślnie

    Tynki zapewne wyschły, ale w pomieszczeniu może być za dużo wilgoci i stąd taki efekt na tym suficie. U mnie w nowym mieszkaniu straszny z tym miałem problem, woda mi po ścianach ciekła. Kilka pochłaniaczy porozstawiałem i z czasem się unormowało. A co do gruntów to czy grunt czy farba podkładowa naprawdę warto kupić tego samego producenta co farba docelowa, duluxem easycare malowałem w lipcu i wziąłem ich grunt i naprawdę dużo lepiej to wyszło niż z jakimś no name wcześniej. A cenowo to wcale nie jest nie wiem jaka różnica, nie ma co kilkanaście złotych oszczędzać.

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Polecam dokładne odpylenie powierzchni, a następnie nałożenie cienkiej warstwy gruntu uniwersalnego ACRYL-PUTZ® GU 40. Zwiąże i wzmocni on podłoże, a dodatkowo pozwoli „zebrać” ewentualne pozostałości pyłu i kurzu ze ściany. Po jego wyschnięciu można nałożyć farbę podkładową dedykowaną do wybranej wcześniej farby nawierzchniowej. Zalecam wykorzystanie Śnieżki Grunt (jako podkład) oraz Śnieżki Barwy Natury (jako farby nawierzchniowej).

  13. #13

    Domyślnie Tynk gipsowy alfa

    Witam chciał bym zapytać co było u ciebie przyczyną problemów z malowaniem tynku gipsowego alfa ? Czy doszedłeś skąd problem ?czy byla to wina tynkarzy czy wadliwego towaru . Pytam gdyż u mnie sytuacja jest indentyczna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony